• dan brown! dayıoğlu sana sesleniyorum: yıllar yılı onun şifresiyle bunun sırrıyla uğraştın durdun. bir gün de sınava itirazın şifreleriyle ilgili bir şey yazmadın. nasıl itiraz etmeliyiz sınav sonucuna, ekmek yer miyiz itiraz işinden söylemedin. vatikanlı çılgın bişip, romalı perihan, cizvit faruk derken öğrencileri hep ihmal ettin. sana önerim şudur kaptan: sınav sonucuna itiraz usulleriyle ilgili olsun bir sonraki romanın. peynir ekmek gibi satmazsa insan değilim. ha ama "lan gerzo benim zaten her yazdığım peynir ekmek gibi gidiyor" dersen, ona bir şey diyemem.

hakkaten güzel para yaptın neşriyat işinden. inşallah kazandığın parayı çarçur etmezsin. eve yatır paranı dan. insan kuru ekmekle de yaşar, önemli olan başını sokacağın bir evin olsun. hayır yanlış mıyım? yanlışsam yanlışsın de... şimdi romandan gelen parayı arabaya yatırsan, kontağı çevirdiğin anda haydi bakalım selamunaleyküm işte oldu ikinci el araba. ama ev öyle mi dan? mayami'den bir yazlık, vaşingtın'dan beyaz saray manzaralı bir kışlık alsan o dünyalık sana yeter sana işte. elin dara düşerse satarsın mayami'deki yazlığı sibel can'a, o parayı da bankaya yatırırsın. al işte yengeyle size mis gibi gelir musluğu. veya bana ne lan ne yaparsan yap. romanlarında o kadar vatikan'dan bahsettin de vatikan'a bir çeşme mi yaptırdın, bir hayrat mı yaptırdın? allah aşkına söyle yaptırdın mı vatikan'a bir hayrat? yazdırdın mı üstüne "hacı dan brown ve karısı, ramazan 2010" diye? varsa yoksa onun pederi şunun papazı...

neyse... dostlar, beni bilirsiniz, bileği gibi yüreği de sağlam bir deli gofret kardeşinizim. burdan sınav sonuçlarına itiraz konusunda hem dan'a hem öğrenci kardeşlerimize ışık tutmak için bir önerimi paylaşmak istiyorum ve diyorum ki sınav sonuçlarına itiraza imkanımız varsa lugano ve sabri sarıoğlu'yla gidelim. etkili bir itiraz yöntemi olabilir bu. okuldan atılmamız da bir ihtimal ama risk almadan da hiçbir şey olmuyor şu hayatta. şöyle bir şey düşünüyorum:

- hocam 23 hiç beklediğim not değildi inanın. en az 60-65 diyordum, 23 geldi. üç sayfa kağıt verdim hocam...

- evladım marifet çok yazmakta değil. içeriği önemli...

- hocam okul uzuyor ama... en azından 50 almam lazım ki geçebileyim.

- yani... şimdi sana 50 versem, başka bir arkadaşın gelecek "bana da 50 lazım", öbürü gelecek "bana da 60" lazım. e bunun sonu yok ki...

- hocam sınavdan sonra arkadaşlarla karşılaştırdık, aynı şeyleri yazmışız. onlar hep 60, 70 aldı, bana 23 geldi hocam.

- sağlık olsun diyelim.

- hocam son sözünüz bu mu?

- bu.

- yanımda iki arkadaş getirdim, onlar da sizle konuşmak istiyorlar.

- gelsinler...

- lugano! sabri!

*** hoccca nesi 23 bunun hoca, en az 70 en az 80 allahtan kork hoca....***

şimdi bu noktada sabri bunları söylerken, lugano gözlerini belerte belerte hocanın yanına gidip eliyle not yükselt işareti yapabilir. not yükselt işareti ülkeden ülkeye değiştiği için burda ayrıntılarına giremiyorum. ayrıca eğer imkanımız varsa itirazımızın etkisini arttırmak için ibrahim üzülmez'i de getirebiliriz. o da hocanın yanına gidip, hızlandırılmış hareketlerle dirsek atma işareti yaparak "gör artık bunları gör! asistan dirsek attı sınavda bana, allah aşkına gör hoca ya" diyebilir. hocamız özellikle ibrahim kaptan'ın söylediği bu sözler karşısında iyice afallayacak, ne dirseği ne kösteği derken belki de motoru yakacaktır. nihayetinde illa denensin demiyorum bu yöntem, ama denenebilir yani. her şey gibi bu da bir sınav işte.
  • üstüne bir de bülent korkmaz alınırsa hem not hem de hocayla aşk dolu foursome alabilmenin tamamen oluşabileceği durum.
  • eğer hocanın cinsiyeti erkek değilse, elleri arkaya bağlayıp üzerine yürüme hareketi yapılmamalıdır.
  • muhtemelen sonuç verecek eylemdir.. yine de sonuçsuz kalır ise son çare olarak zinedine zidane çağrılır...
  • tamamen lüzumsuz bir eylemdir. onun yerine ağlamaklı bir guiza daha çok işe yarar. itiraz etmesine gerek yok, yanınızda dursun yeter. hocaya bir bakar böyle gözler dolu dolu, tamamdır artık o saatten hocaya ver desen verir. duygusal milletiz nerden baksan.
  • sınava arif erdem ile girerseniz hiç gerek kalmayan bir eylem olacaktır bu, kafanızı çalıştırın oğlum az.
  • tabii 2010'dan beri konjonktur de degisti, simdi olsa ben ispanya milli takimiyla giderim. sergio ramos'la gerard pique adami iki dakikada anasindan dogup hoca olduguna pisman eder. sergio busquets'e hic girmiyorum bile.
hesabın var mı? giriş yap