şükela:  tümü | bugün soru sor
  • karar verilir, ertesi gunku sinav icin gece sabaha kadar calisilacaktir. butun gun yayilir, bi bok yapilmaz nasil olsa butun gece benim die. e gecede yayilir, gece uzundur nede olsa. sabaha yaklasirkense cok gectir calismak icin, uykumuz gelmistir. e bi dahaki döneme, canim saolsun diyebiliyosak ne mutlu bize. bu boku her sene yiyenler ayrı bi kategori olusturabilirler. (bkz: amandine)
  • sınav sırasında "neydi bu yaa ayy adı dilimin ucunda ama üff neydi, aa iyide ne neydi, ayy uyuyorum galiba, soru ne, hangi soruyu düşünüyorumki, haa ilk soru, ilk soru hangisiki şimdi..." monologuna neden olabilir.
  • arasina besh dus, iki internet session, uch yemek molasi, onsekiz kahve fincani sizan zorlu surec
  • iste bir gece daha yine ayni seyi soyledim (sinava calismak icin sabahliycam) ve su an sozlukte bir seyler yaziyorum. bu artik benim kaderim.
  • ertesi sabah yapılacak presentation için kaynak ararken sözlüğe girerek yarın sabah 30 kişi önünde ne halt edeceğini düşünmemek ...
  • yumurta göt kapısına dayanınca uygulanan bir yöntem.çalışmak için herşey hazırdır;notlar ,kitaplar,kopya yazım kağıtları,kahve.ama hiçbirşeye başlanılamaz ve sabaha kadar başka şeylerle ilgilenilir.arada bakılır ama bi işe yaramaz sabah 6:30 olunca benliği bir korku sarar ,kalma hesapları yapılır.sonuç ise felakettir dersten geçilir boşu boşuna uykusuz kalınır.salaklığa yanılır
  • uyku hep galip gelir..
  • bu gece uzun olacak denilir ve nitekimde acı dolu bir gecenin ardından pijamalarla okula gidilir ve sınav kagıdının ustunde uyunulur
  • üniversitede en fazla yapılan geyiklerden biri