şükela:  tümü | bugün
  • genelde çok fazla çalışılıp hatta uykusuz kalınıp da girilen sınavlarda başa gelmesi daha olasıdır. söz konusu şarkı sınav süresi boyunca aklınıza bir takıldı mı bitene kadar bir daha akıldan atılması olanaksızdır. genellikle bir sınavı kötü geçirdiği görülmediği için zararsız bir durumdur, fazla sorun yapılmamalıdır.
  • 2002-2003 akademik yılı güz dönemi sonu final dönemi....
    ders 3100121 kodlu introduction to politics
    ben üç gün önce saklıkente duman izlemeye gitmişim
    duman da olmadı yar adlı şarkının coverını kulaklarıma küpe yapmış
    finalin ilk saati bitmiş ikinci saati yarılamışız daha 1.5 saat var ancak ve yazılacak daha kaç sayfa
    ancak ben kısırlaşmışım yazamıyorum(hayvan 8 sayfa yazmışsın zaten daha ne)
    takıldı mı aklıma olmadı yar
    başladım salonda mırıldanmaya son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var olmadı yar diye
    hayır bir de gayet kaan yavşaklığıyla söyleyip arada da yeyeyeye diye ritm yapıyorum baktım olmayacak çıktım finalden olmadı yar eşliğinde e tabi dönem notu cb geldi.buradan sevgili hocama olmadı yar diyor kendisine on üzerinden iki veriyor ve haftanın haini ilan ediyorum kendisini...
  • sonradan sinvadan alinan kotu notun o sarkiyla birlikte hatirlanmasina yol acacak hadise
  • türkü söyleyen bir teyzemin, bir dolmusta dinledigim ' maraba maraba' isimli korkunç türküsü esliginde öss'de soru çözmeme neden olan hadise...
  • genelde hocanın söylediği bir anahtar kelime sayesinde tetiklenir..
    -"van gogh'un tuallerinde gördüğümüz renklerin delilik ve acı arasında gidip gelen vb"...evet anahtar kelimemiz gelmiştir acı.acı=pain..beyin hemen en uygun şarkıyı search etmeye başlar,pain in any language,pain and pleasure..aramaya devam....painkiller evet.bateriler çoktan 200 metronomda beyinde çalmaya başlamıştır artık geri dönüşü yoktur..faster than a bullet terrifying scream,enraged and full of anger he's half man and half machine.. diye bastırır rob halford hocanın sesini.glenn tipton soloya girdiğinde ise artık orada değilsinizdir.
  • tehlikeli bi sey gibi dursa da sağlam konsantrasyon verir. en azından bana verdi.
    öğrencilik hayatım boyunca hep sınav öncesi en son dinlediğim şarkıyı bütün sınav boyunca söyledim durdum.
    yalnız 40 dk.'lık sınavda iyi güzel de,
    öys'de integral çözerken, bir yandan :
    "soldurup güllerini susturup dillerini seni gidi seni gidi
    beni bilmez ah zilli, aman!" *
    seklinde mırıldanmak içler acısı bir tecrübemdir.
    şarkıyı sevmiyorsanız, hele ki tarzınız değilse 3,5 saat boyunca rober hatemo söylemenin ne acı bir durum oldugunu anlatmama gerek yoktur sanırım..

bu aralar sınav öncesi ajdar anık şarkılarına denk gelmemeye gayret ediyorum..
    aman allahım, 1 saat boyunca :
    "naane naane naaaaaneee nan na nanaaa neee,
    naane naane naaaaaneee nan na nanaaa neee,
    naane naane naaaaaneee nan na nanaaa neee,
    naane naane naaaaaneee nan na nanaaa ...
    (bkz: beyin felci)

haydi dee haydiii dunyah!!.. haydi dee haydi dönğ dünyah!
  • bu tür sorunları yaşayan sınav önceleri kulaklarına tıkaç falan takmalı, televizyalarından ve radyolarından uzak durmalıdırlar çünkü kabusa çevirir hayatı. gerçi tüm dünya size karşıdır ve ne kadar dikkat etseniz de sınav başlamadan önce "dı dıt dı dı dı dı dıtt ay-gazz dı dı dıt!" melodisini sizin aklınıza yerleştirebilir sevgili aygaz kamyonu. böyle anlarda sakin olmalı, şarkıyı mutlulukla söylemelidir insanoğlu. şarkıdan kusacak kadar sıkıldığı anda ise hemen akla zorla başka şarkı takmaya çalışmalıdır. bu çok zordur ama olmayacak iş değildir. "yesterday" bu tür durumlar için ideal bi zorla akla takılan şarkı örneğidir. olmazsa, akla onu takamazsanız "bir elimde 5 parmak" adlı şarkı -matematik sınavlarında yaratabileceği zorluğa karşın- önerilebilir. "istiklal marşı" ise denenmemelidir, nedense akla hiç takılamayan bir şarkıdır.

burda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta asıl amacımızı, yani sınavı yapmayı, hep ön planda tutmaktır. sandalyede oturup çeşitli şarkılar mırıldananak sınav geçirmek doğru değildir, hem böyle birini kimse sevmez sınav salonunda da, hayatta da.
  • sabah evden cikmadan once duyulan ve maalesef surekli birseyler ezberlemekten hosafa donmus ac beyinin aninda hafizaya alip, gun boyunca tekrarladigi reklam cingili, ya da tiksinilesi berbat bir pop sarkisi gibi gereksiz nameler toplulugunun sinav aninda durmadan calmasidir. arada farketmeden ezbere soylendigi ve akabinde farkedilip 'ne diyorum ben ya' dendigi de gozlenmistir.