• eğer söz konusu sınav öğrenci seçme sınavıysa ve aklınıza takılan, içinizden sürekli tekrarladığınız şarkı baskül ailesi dizisinin jenerik müziğinden "...gururluyuz ve de mutluyuz çünkü biz birer kiloluyuz..." diye devam eden sözleriyse, sınavda kendi kendinize gülmenize neden olabilir akabinde konsantrasyonunuzun bozulmasına sebep olabilir, kendinizi çok çaresiz hissedebilirsiniz.
  • ders çalışırken müzik dinleyenlerin başına gelme olasılığı daha da yüksek olan durum.hele girdiğiniz sınav hiç yapamadığınız bir dersin sınavıysa babalara geldiğinizin resmidir.soruyu çözerken aklınız şarkıya takılır, ne yapacağınızı da unutursunuz.

+*şimdiii yayın sıkışmasıyla beraber oluşan potansiyel enerji...
    -*stop me if you think you've heard this one before...
    +kinetik enerjiye eşit...galiba...
    -nothing's changed, i still love you, oh i still love you...
    +bunun formülü neydi lan?
    -only slightly, only slightly less than i used to, my love...
    +ühühü sus bi' n'olur!

-*kağıtları alalım artık.
    +ya ben yapıyordum ama...

sonuç olarak sınavdan 100 üzerinden 33 alınır, tek teselli ise sınıfta 32 alan bir insanın varlığıdır.
  • öğrenciliğimde sık sık başıma gelmiştir. soru çözen insana bi ahenk getirir, birde bakarsın çözüvermişsin. ha ama birilerini hatırlatan, anısı olan şarkıysa diline dolanan, sıçtın yeğen. hemen banu alkandan neremi neremi ye bağla. anında ve kesin çözüm.
  • genelde çok fazla çalışılıp hatta uykusuz kalınıp da girilen sınavlarda başa gelmesi daha olasıdır. söz konusu şarkı sınav süresi boyunca aklınıza bir takıldı mı bitene kadar bir daha akıldan atılması olanaksızdır. genellikle bir sınavı kötü geçirdiği görülmediği için zararsız bir durumdur, fazla sorun yapılmamalıdır.
  • 2002-2003 akademik yılı güz dönemi sonu final dönemi....
    ders 3100121 kodlu introduction to politics
    ben üç gün önce saklıkente duman izlemeye gitmişim
    duman da olmadı yar adlı şarkının coverını kulaklarıma küpe yapmış
    finalin ilk saati bitmiş ikinci saati yarılamışız daha 1.5 saat var ancak ve yazılacak daha kaç sayfa
    ancak ben kısırlaşmışım yazamıyorum(hayvan 8 sayfa yazmışsın zaten daha ne)
    takıldı mı aklıma olmadı yar
    başladım salonda mırıldanmaya son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var olmadı yar diye
    hayır bir de gayet kaan yavşaklığıyla söyleyip arada da yeyeyeye diye ritm yapıyorum baktım olmayacak çıktım finalden olmadı yar eşliğinde e tabi dönem notu cb geldi.buradan sevgili hocama olmadı yar diyor kendisine on üzerinden iki veriyor ve haftanın haini ilan ediyorum kendisini...
  • türkü söyleyen bir teyzemin, bir dolmusta dinledigim ' maraba maraba' isimli korkunç türküsü esliginde öss'de soru çözmeme neden olan hadise...
  • genelde hocanın söylediği bir anahtar kelime sayesinde tetiklenir..
    -"van gogh'un tuallerinde gördüğümüz renklerin delilik ve acı arasında gidip gelen vb"...evet anahtar kelimemiz gelmiştir acı.acı=pain..beyin hemen en uygun şarkıyı search etmeye başlar,pain in any language,pain and pleasure..aramaya devam....painkiller evet.bateriler çoktan 200 metronomda beyinde çalmaya başlamıştır artık geri dönüşü yoktur..faster than a bullet terrifying scream,enraged and full of anger he's half man and half machine.. diye bastırır rob halford hocanın sesini.glenn tipton soloya girdiğinde ise artık orada değilsinizdir.
  • şarkının solo kısmına gelindiğinde öğrenci kişisinin sıra üzerine çıkmasına sebebiyet verebilecek durumdur. zira geceden uykusuz olan hatta sınav haftası veya final haftası uygulaması olan bir okulda ise en az bir haftadır uykusuz olan, arızalık katsayısı üstel olarak artmış, kafein deposu haline gelmiş, rakamların ve terimlerin yansımalarını duvarlarda gören, üstüne bir de kol gibi sınav sorularıyla karşılaşan öğrenci kişisinden bahsederken hiçte ütopik veya abartı sayılmasa gerek. *

kendisine sevgiyle yaklaşılmalı, şefkatle seslenilmelidir.başı okşanarak “kaçıncı sınıfsın sen bakim” türünde sorular sorulması ani sinir patlamaların önüne geçtiği gibi sağlığınız için de yararlı olduğu kaçınılmaz bir öngörüdür.” gel senle lunaparka gidelim” denilerek, kendisine ambülansa kadar refakat edilmelidir. ama tüm bu diyaloglardan önce bırakın çocuk solosunu bitirsin. * *

ayrıca solo sonunda kişi alkış yağmuruna tutulursa, kişinin tedavi süresinde oldukça büyük oranda azalmalar görülmüştür. * *` :swh `

işbu öğrenci kişisi aklına takılan parçanın baterisini çalmaya da yeltenebilir. kendisine uzaydan gelmiş gibi bakmayın. alınıyo. *
  • sınava son gün çalışılıp uykusuz kalınca başa gelmesi olasılığı daha yüksektir. ancak sınavda stres yaratabilmektedir.sınav kötü geçtiyse şarkının değil sizin hatanızdır. zaten kötü geçmesinin nedeni olarak da aklıma şarkı takıldı desenizde kimse inanmaz.allah allah bir ben mi böleyim sorusu akla düşer.normal olmadığınıza karar verir ve sınavın kötü geçmesine üzülürsünüz ve tam o sırada şarkı devam eder ... go johnny go go ..
  • sonra o sözleri ben internetten arayıp bulacağım sana diye beyne mesajlar göndermek de fayda vardır, aksi durumu düşünmek ve analiz etmek istemiyorum.

((bkz: google) olmasaydı ne yapardık, hiç tasavvur edemiyorum.)
hesabın var mı? giriş yap