şükela:  tümü | bugün
  • muhendislik okudugum yillarda siniftaki tek kiza yapildigina sahit oldugum ayrimciligi gerceklestiren hoca/hocalar. muhtemelen hayati kaymis bu kizin bir de ben vurmayayim diye dusundu. ancak soz konusu arkadas da diplomasini ceyizine koymadi ve arastirma gorevlisi olarak devam ediyor hayatina. hatta okul doneminde de cok caliskandi, bolum ikincisi ya da ucuncusu olarak mezun oldu ama bazi notlari da haddinden fazlaydi.

not: birinci sinifta bir dersin final sorulari belliydi, hoca her sene ayni sorulari sorardi. haliyle herkes ayni cevaplari yazdi. sonuc: ben 65 cc, soz konusu arkadas 90 aa
  • benim bu.

kurum içi eğitim verdiğim dönemde yapardım bu uygulamayı. ders sırasında aktif olan, derse katılan, pozitif enerjisi yüksek olan katılımcılara açık uçlu sorulardan daha yüksek puan verirdim.

ama dersi sabote eden, artistlik peşindeki çıkıntı tiplere zırnık kanaat koklatmazdım. uyuyanlara karşı ise nötr davranırdım.

eğer isimler görünüyorsa o sınav kağıtlarında, muhakkak bilinçli ya da bilinçsiz yapıldığını düşünüyorum herkes tarafından.
  • açılın benim! maddi durumu kötü olan okul haricinde part time çalışan öğrencilerimi dersten bırakmamak için elimden geleni yapıyorum. araştırma ödev veriyorum falan ama bırakmıyorum.