şükela:  tümü | bugün
2184 entry daha
  • üniversitenin ilk senesi bütün derslerden 0 aldım. baya sınava girip hiçbir şey yazmadan sıfır aldım, sabah 8 akşam 7 okuldaydım full. sınavı bir çeşit sessizlik terapisi olarak kullandım.
  • geometri'dir. 17 almıştım. platon'a göre okula girmemem lazımdı.

ama finalde 90'ları gördüm. yani kısacası platon'a anasının amını tersten gösterdim.
  • 1998 yılı lise son 2. dönem kimya dersinde ilk sınavdan 100 alıp 2. de sıfır çekmem.
    öğretmen bile şok! beni tanımasa kasıtlı yaptığımı düşünecek.

sebebi: ilk sınavda matematiğe dayalı kimya problemleri ve az buçuk bilinen kimyasal bağlar konuları. ikinci sınavda tamamen organik kimya konuları.

kimya ve matematik temelim çok iyi olan bendeniz, aynı dersteki organik kimya denen dünyaya girince şok yaşadı. çalışmadım da değil çalıştım ama ezberleme dermanım tükenmiş olsa gerek, sınavda alkan alken alkil hepsini karıştırdım.

tabi 3. sınavda durum biraz daha toparlanır. eğer toparlayamasaydım üniversitede iyi bölümü kazanıp liseyi bitiremeyen garip bir durum çıkacaktı.
  • teorik+sözlü+ödev'in belirli yüzdelerle toparlandığı bir dersin sözlü sınavından 15 aldım. çünkü üşenmemiş ve hesaplamış. ben buna 10 versem kalacak. kalmayacak ama ucundan geçecek bir not uygun bulmuş.
  • hangi birini yazsam bilemedim ama ben bu komikliklere hiç gülmemiştim.
  • akışkanlar mekaniği dersinde kitap defter açık girip 1 almıştım.
  • eczacılık 1.sınıf dersi biyoistatistik hiç unutmam vizeden 9 almıştım. arkadaşlar benle nasıl taşak geçti ama nasıl. ben garibim hiç çalışmamış öyle girip yan basmıştım. finalinden 95 aldım cb ile vermiştim benle taşşak geçen emre 5.sınıfa kadar alttan aldı o dersi selam olsun arkadaşıma
  • ben değilde bir arkadaşım yazılı bir sınavdan 23,17 almıştı. nasıl aldı bunu hala bilmiyoruz.
  • finalde geçebilmek için 58 yetiyordu. sonuçlar açıklandı bi baktım 57. koştum hocanın yanına. meğer kağıda göre 56 almışım. hoca da vize notuma bakarak hesaplamış, 57 ile geçeceğimi zannederek 1 puan eklemiş 57 yapmış. ama ben durumu anlatınca sağolsun 1 puan daha ekledi 58 oldu. komik değil ama idare eder.
  • 96 benim notumdan sonra en yüksek notun 12 olması. komik mi lan bu?
405 entry daha