şükela:  tümü | bugün
  • balık hastalıkları ve hijyeni dersinin finalinde sorulan 'hasta balık laboratuara nasıl götürülmelidir?' sorusuna verilen cevap:

ilk yapılacak şey ambulans çağırmaktır.balıgı sarsmadan ambulansa taşırız.yolda suni solunum yapmalıyız.hastaneye ulaşıldıgında acil kapısından içeri alırız.

yahuu hadi diyelim her şeyi anladık saçmalıyorsun ama bari düzgün saçmala.adam sana hastaneye mi götür balıgı demiş soruda?!
  • türkçe öğretmeni arkadaşım, küçük bir işinin olduğunu söyleyip, 5 dakika kadar yazılıda çocukların başında beklememi rica etmişti. sınıfa geçtim ve arkadaşım gittikten 2 dk. kadar sonra kafası fazla çalışmayan ama sempatik öğrencilerden biri bana seslendi. fısıldayarak konuşmaya başlamıştık:

-hocam bi sorunun cevabını söyleseniz ne güzel olurdu

+oğlum ben anlamam türkçe yazılısı bu

-hocam öğretmensiniz siz, bilirsiniz siz*

+olmaz

-lütfeeen

+peki, ver bakalım şu kağıdı

(sorulardan biri "ünlü bir şairimizin ismini yazınız")

+oğlum senin de kafan hiç çalışmıyor, aç sıranın altından türkçe kitabını, bul bi şiir, altında şiiri yazanın adı yazıyodur, onu yazarsın

-aa, haklısınız valla hocam, sağolun, teşekkür ederim

derken arkadaşım geldi ve dışarıya çıkıp beklemeye başladım. sınav bitti, arkadaşım yazılı kağıtlarını okumaya başladı. bir süre sonra, "ulan nerden bulurlar böyle manyak cevapları, deli oluyorum valla" şeklinde söylenmeye başladı. "ne olmuş, ne yazmışlar ver bakayım kağıdı" dedim. bahsettiği kağıt, benim kopya (daha doğrusu ipucu) verdiğim öğrencinin kağıdıydı. cevabı okuduğumda ve arkadaşa sınıftaki diyaloğumuzdan bahsettiğimde öğretmenler odası kahkahaya boğuldu.

malum sorunun cevabına "bahar yayınları" yazmış çocuk. sanırım kitabı açıp bir şiirin altına değil, direkt kitabın altına bakmış şair ismi için.
  • fen bilgisi öğretmeninin yazılıda sorduğu soru:

"hacim nedir? örnek veriniz."

öğrencinin verdiği cevap:

"hactan gelenlere hacim denir. örnek: nasılsın hacim?"
  • soru- insanların hayvanlardan farkı nedir?
    cevap- insanların hayvanlardan farkı nedir? benim hayvandan farkım yoktur hayvanın benden farkı vardır.

soru- hz. muhammedin örnek alınması gereken davranışlarından birkaç tanesini yazınız.
    cevap- işallah maşalah yallah

yaşanmıştır, böyle cevaplar okunmuştur, tamamiyle gerçektir.
  • -insanlarda epidermiste bulunan ve renk veren pigmentin adı nedir?
    +klorofil.

23 kişinin 23'ü de aynı cevabı vermiş. sorular zor diye a'lı b'li yapmadıydım da.
  • soru: dünyanın dairesel dönüş hızını hesaplayınız ?
    cevap: takdiri ilahi hocam fazla kurcalamamak lazım.

sonuç: "ben filistinliyim diye sen benimle dalga mı geçiyorsun!" diyen hocanın gazabını çeken gariban ben.
  • -2. balkan savaşında alınan topraklar?
    +arabistan, mısır..
    evet arkadaş aynen bölyle cevap vermiş, hoca da kağıdına kocaman bir smiley çizip nihohoh diye sınıfa ifşa etmişti. sallıyosan destekli salla arkadaş..
  • - hacda ne yapılmaz?
    + köpek dövüştürülmez!

esasen doğru ama bu cevabı verebilmek için nasıl bir hayata sahip bu öğrenci, o şaşırtıcı.
  • her biri kendi çapında müstesna yaratıcılık abidesidir.

fen bilgisi sınavı.
    soru :
    hücre nedir? elemanlarını şekille gösteriniz.

cevap: suçluların konulduğu yer.

şekil üzerindeki elemanlar: parmaklık, yatak, lavabo

soru:

sigorta nedir? kaç çeşit sigorta vardır?

cevap: kaza maza yapınca paramızı ödeyen şeydir.
    ak sigorta, başak sigorta, isviçre sigorta vsvsvsvs...diye uzun bir liste devam eder.

veteriner hekimliği fakültesi.

soru: katır nedir? özellikleri nelerdir?

cevap: .......bla bla bla kısırdır. nasıl ki doğum yapmamış kısır ya da evde kalmış karılar böyle yiğit olur iyi iş yapar temizlik yaparlarsa katır da öyle güçlü olur...

diş hekimliği fakültesi

soru: dişlerin erüpsiyon(sürme) mekanizmasını anlatınız.

cevap: üst dişler yer çekimi karşısında duramayınca aşağı doğru inmeye başlarlar alt çene de de diş eti yer çekimine karşı koyamayarak çekilince dişler ortaya çıkar...

yurdum öğrencisi...
  • 8. sınıflara yapılan ingilizce sınavında sorulan
    "if you see a bird in your dream, it means you will get good news from a good friend or a family member." cünlesinin türkçe anlamını yazınız. şeklindeki soruya:
    "ben rüyamda senin kuşunu gördüm, o demek sana..............."