• fen bilgisi öğretmeninin yazılıda sorduğu soru:

"hacim nedir? örnek veriniz."

öğrencinin verdiği cevap:

"hactan gelenlere hacim denir. örnek: nasılsın hacim?"
  • türkçe öğretmeni arkadaşım, küçük bir işinin olduğunu söyleyip, 5 dakika kadar yazılıda çocukların başında beklememi rica etmişti. sınıfa geçtim ve arkadaşım gittikten 2 dk. kadar sonra kafası fazla çalışmayan ama sempatik öğrencilerden biri bana seslendi. fısıldayarak konuşmaya başlamıştık:

-hocam bi sorunun cevabını söyleseniz ne güzel olurdu

+oğlum ben anlamam türkçe yazılısı bu

-hocam öğretmensiniz siz, bilirsiniz siz*

+olmaz

-lütfeeen

+peki, ver bakalım şu kağıdı

(sorulardan biri "ünlü bir şairimizin ismini yazınız")

+oğlum senin de kafan hiç çalışmıyor, aç sıranın altından türkçe kitabını, bul bi şiir, altında şiiri yazanın adı yazıyodur, onu yazarsın

-aa, haklısınız valla hocam, sağolun, teşekkür ederim

derken arkadaşım geldi ve dışarıya çıkıp beklemeye başladım. sınav bitti, arkadaşım yazılı kağıtlarını okumaya başladı. bir süre sonra, "ulan nerden bulurlar böyle manyak cevapları, deli oluyorum valla" şeklinde söylenmeye başladı. "ne olmuş, ne yazmışlar ver bakayım kağıdı" dedim. bahsettiği kağıt, benim kopya (daha doğrusu ipucu) verdiğim öğrencinin kağıdıydı. cevabı okuduğumda ve arkadaşa sınıftaki diyaloğumuzdan bahsettiğimde öğretmenler odası kahkahaya boğuldu.

malum sorunun cevabına "bahar yayınları" yazmış çocuk. sanırım kitabı açıp bir şiirin altına değil, direkt kitabın altına bakmış şair ismi için.
  • - hacda ne yapılmaz?
    + köpek dövüştürülmez!

esasen doğru ama bu cevabı verebilmek için nasıl bir hayata sahip bu öğrenci, o şaşırtıcı.
  • soru: ilk türk boyu hangisidir?
    cevap: 1.78
  • -2. balkan savaşında alınan topraklar?
    +arabistan, mısır..
    evet arkadaş aynen bölyle cevap vermiş, hoca da kağıdına kocaman bir smiley çizip nihohoh diye sınıfa ifşa etmişti. sallıyosan destekli salla arkadaş..
  • -insanlarda epidermiste bulunan ve renk veren pigmentin adı nedir?
    +klorofil.

23 kişinin 23'ü de aynı cevabı vermiş. sorular zor diye a'lı b'li yapmadıydım da.
  • ders: çağdaş dünya sineması

+bildiğiniz japon yönetmenleri yazınız.

-tsubasa
  • fizik sınavı soru: eylemsizlik ne demektir?
    yanıt: bi yere gizlenip sessizce eylemi izlemek demektir.

(yalan değil gerçek, geçen hafta oldu bizim okulda)
  • soru: osman hamdi bey kimdir?

cevap: osman hamdi bey çok önemli biridir.

.......................................................................................................

soru: lehçe, şive ve ağız tanımlarını yapınız.

cevap: ağız besinleri çiğnemek , yemek için kullandığımız bir organımızdır.
  • soru: bağımlı değişkende gözlenen değişkenliğin, bağımsız değişkenle açıklanabilme derecesine ne denir?

cevap: bağımlı değişkende gözlenen değişkenliğin, bağımsız değişkenle açıklanabilme derecesi denir.

soru 2: yanlış olduğu bilinen bir hipotezin, doğru olma ihtimaline ne denir ?

cevap: bir ihtimal daha var, o da ölmek mi dersin şarkısı söylenmelidir.

(bkz: sonra kalınca kaldı oluyor)
hesabın var mı? giriş yap