• lise son sınıfta, din dersi sınavı. kimse çalışmamış ve en ufak bir fikir sahibi değildir.

"ebu suud, yazdığı bütün eserleri ................ adlı kitabında toplamıştır."

cevap: the best of ebu suud.
    alınan not: 90.
  • ilkokul 4'te bir din yazılısı.

soru: kitabımızın adı nedir?
    cevap: kitabımızın adı din kültürü ve ahlak bilgisi kitabıdır.

utanmadan, "ehehe kesin herkes sadece "din kitabı" yazdı, benim gibi tam yazmadı." diye diye böbürlenmiştim.
  • muhasebe sınavı:

soru: kasa sayımında 100bin tl eksik çıkmıştır. bunu büyük defterde* muhasebeleştiriniz.

cevap: tekrar sayın, eksik çıkmaması lazım.
  • soru : 1.murat hangi savaşta ölmüştür ?

cevap : katıldığı en son savaşta.
  • ders: ilköğretim fen bilgisi

soru: kurbağaların dolaşım sistemi nasıldır?
    cevap: zıplaya zıplaya dolaşırlar.

(bu cevap birebir gerçektir ve fen bilgisi öğretmeni olan babamın yaptığı bir yazılıda verilmiştir. babam gösterdiydi de altıma sıçtıydım gülmekten.)
  • soru:hz.ali ile hz.muhammed arasında geçen bir diyaloğu yazınız

hz.ali ile hz.muhammed bakkala giderken yolda karşılaşırlar ve

+selam-un aleyküm ya muhammed
    -aleyküm selam ya ali
    +nasılsın iyimisin?çoluk çocuk nasıl
    -iyiler sağol ellerinden öper
    +evdekiler çok selam söyle hadi allaha emanet ol

hoca gerçek bir diyalog olma ihtimalinden ötürü 5 puan vermişti
  • fransızca sınavı. resepsiyonist ve otel müşterisi arasında geçebilecek muhtemel bir diyalog yazılacak.
    - bonjour*
    - bonjour
    - parlez-vous anglais?*
    - yes
    ...
    (sivri zeka örneği gösterilerek geri kalan diyalog tamamen ingilizce yazılmıştır. bunu yazan eleman neden daha kolaya kaçıp direk "türkçe biliyor musunuz" diye sorup türkçe yazmamış bilemiyorum.)
  • 1900lu yillarda aynen ya$anmi$tir.

edebiyat sinavi. soru: "baki'nin her yaneden ayagina altun akup gelür /
    escar-i bag himmet umar cuybardan beytini ceviriniz." cevirinin sonu "dusen yapraklar medet umar irmaklardan" olacak.
    yanda oturup "cuybar ne?" diye soran adamin soyadi akarsu'dur.
    -"oglum, cuybar ne lan?"
    -"fisir fisir"
    -ne?
    -"nehir. nehir."
    -"ne?"
    -"yahu, nehir! river, ....riviere,.... irmak, ....dere,... cay"
    -"ne?... ne?...ne?... ne?...ne?... ne?...ne?... ne?..."
    - "ooooof! hah, soyadin salak!"
    - "tamam. saol."
    sonuc: sinavdan cikilir, zaman gecer. notlar aciklanir.
    edebiyatci: "x, sen bi daha istersen y'den kopya isteme evladim. senin iq seviyene gore fazla komplike kopya veriyo. ben de cok dusundum soyadini nerden cikartti bu diye."

adamin yazdigi: "du$en yapraklar medet umar soyadlarindan."
  • istanbul erkek lisesi'nde bir almanca sınavı: kağıdın bir yüzünde bir hikaye, diğer yüzünde "hikayenin içeriğini özetleyiniz" şeklimde bir soru (inhaltsangabe). kağıdın hikaye olan yüzüne bakmak zahmetine katlanmayan bir arkadaşım, kafasından hayali bir hikayenin özetini yazıp, sonra da bize "yaa siz nasıl bir hikaye uydurup yazdınız" diye sormuştur. sonuç: içerik notu:1, gramer notu:2 (10 üzerinden)

(edit: entry kötülenmiş. serdar? sözlükte misin lan, sen mi kötüledin oğlum, ne kızıyorsun lan komikti işte yazmayalım mı?)
  • lise sondayken coğrafya sınavında ''ateş çemberi nedir?'' sorusuna ''güneş'' cevabını vermemdir. zira sınav sonuçları açıklanacağı gün yeditepe üniversitesi reklamlarını yapmak için okulumuza gelmişti. bütün lise son öğrencileri amfiye alınmıştık. yeditepe üniversitesi'nden gelen mini etekli ablalarımız okullarının ne kadar şahane olduğunu anlatıyorlardı ama hiçbirinin bizim fakirlerle dolu bir lise olduğumuzdan haberi yoktu.konuşmaları bitti, sorular soruldu. tam toparlanacakları sırada coğrafya hocamız gülhan hanım ''hazır burdayken sınav sonuçlarınızı okuyayım'' dedi. yaklaşık 180 kişinin(ki içinde lise aşkım da vardı) ve yeditepe üniversitesi'nden gelen 6-7 tane seksi ablamızın içinde ateş çemberinin güneş olmadığını haykırdı suratıma bakarak. herkes alay edercesine güldü. seksi ablaların da hoşuna gitti bu durum.''tam özel üniversite okuyacak kafa var bunda'' diye düşünmüşlerdir eminim. dudaklarını ıslatarak alıcı gözle baktılar bana. ama durumumuz yoktu okuyamadım.

edit: ateş çemberi, okyanustaki volkanik alanlara verilen isim gibi bişeymiş.
hesabın var mı? giriş yap