şükela:  tümü | bugün
  • benim dikkatimi son zamanlarda dersanelerin de çokça reklam yapmaları sonucunda çeken olay. hepsinin olmasa da çoğunluğun böyle " ne oldu ya birinci mi oldum, fotoğraf mı çekeceksiniz, nerdeyiz biz , babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ? " dercesine bakış attığını küçük emrahvari kaşlarını , ilber ortaylı gibi gözlerini, ömer çelakıl gibi saçlarını , ajdar gibi egolarını, şafak sezer gibi sopalarını görebilirsiniz.

    edit öncesi not : yazdıklarım ( birinciler dahil ) saygı duyduğum şahsiyetlerdir yerine göre. şaka olsun dedim. hakaret değil.
  • ortalamayla veya sınav sonuçlarıyla insanları değerlendirmenin yanlış olduğunun kanıtıdır. ama önemli pozisyonlara gelen kişiler de mal olduğundan bunu göremezler. okuldaki ve sınavlardaki başarıyı etkileyen bin tane faktör vardır. bunlardan hasbelkader başarılı olup malın teki olan çok kişi varken genel kültür ve bilgi birikimine değil bunlara bakmak abesle iştigaldir. öğretmene verip iyi not alan veya araya torpil sokup ortalamayı yükseltenler olduğu gibi inekleyip insanlıktan çıkıp sınavlarda başarılı olanlarla dolu bu ülkede olan kafayı yemeden severek öğrenen doğuştan entelektüel kişilere olur. çakallar ve mallar da yönetici olur iyi mevkilere gelirler. böyle ülkenin batması haktır.