şükela:  tümü | bugün
 • gayet güzel çalışan, şıkır şıkır bir alettir.
  tek sorunu, diğer tüm ekmek yapma makinelerinde olduğu gibi, 3 saatte 1 somun ekmek çıkartmasıdır.
  insanın "o kadar ıkındın da bunu mu çıkarttın?" diye sorası gelir.
 • en kısa zamanda toplatılmasını istediğim zımbırtı. ya da sen azından gelip bizim evdekini geri alsınlar.
  yahu dayanamıyorum her gün başka bir çeşit ekmek yapıyorum. yok zeytinli, yok sosisli, yok çikolatalı derken yakında kendim ekmek gibi olucam. zaten mevcut olan fazla kilolarıma her ekmekle beraber yenisi ekleniyor.
  atıp kurtulayım bu meretten diyorum onu da yapamıyorum çünkü pek bir lezzetli oluyor ekmekleri terbiyesizin.
 • seyretmesi en zevkli ev aleti ünvanını çamaşır makinesinden devralmıştır, yeni modelinde kapaktaki pencereye silecek eklenmesini umuyorum ki seyir zevki coşsun, 3 saat başına kitlenelim aletin. bir de bu aletle kitapçıkta dediği gibi reçel, kek, çorba falan yapılabiliyor mu gerçekten merak ediyorum çünkü ekmeği bile tam yapamadığı oluyor. neyse seyir zevki diyoduk, sırf aletin hamur yoğuruşunu seyretmek ve son yarım saat eve yayılan nefis ekmek kokusu için bile alınabilir, diğer yandan eniştem fırıncı olduğu için içimi sızlatan bir alettir.
 • tek problemi, içine koyulan malzemeleri bazen tam olarak karıştıramamasıdır; ki bu da silikon bir spatula ya da tahta bir kaşık marifeti ile çözülebilecek bir sorundur.
 • fırıncılar derneğini alt üst edecek mucizevi alet. bunun bir de yaprak sarması yapanı vardı ama pek rabet görmemişti...
 • hamuru dinlendire dinlendire yoğurur, şahane şeyler ortaya çıkarır!
 • eksikliğini hissetmediğim makine. bunun köy tavugu yapanı cıksa gider alırım.
 • süper leziz ekmekler yapmanızı sağlayan ekmek yapma makinelerinin kralı olan ve kendisine sinbocan adını verdiğim muhteşem aygıt.
  sinbocanı yakından tanımak ve yaptığım ekmekleri görmek isteyenler http://nihanzi.blogcu.com/ekmekler/ adresine bakabilirler..
 • eve ilk alındığında ne gerek vardı diye tepki gösterdiğim, şimdilerde ise çevremdeki herkese mutlaka alın, süper ekmekler yapabiliyorsunuz dediğim ve bana kalırsa her evde olmazsa olmaz aletlerden biri. diğer markalara göre gerek fiyatının daha ucuz olması gerekse daha büyük ekmek yapıyor olması tercih edilebilir hale getirmektedir. yalnız çeşitli üretim yapmak istediğiniz takdirde gerçekten evdeki ekmek tüketimini arttırmaktadır.
  ayrıca eve gelen misafire yanında peynirle yaptığınız ekmeği ikram ettiğinizde unutulmaz bir misafir ağırlaması sağlayabiliyorsunuz.