şükela:  tümü | bugün
  • 1.5 / 2 sene önce uyum marketten 19.90'a almıştım kendisini.
    o zamandan beri günde 2 sefer kahve yapıyorum kendisiyle ve en ufak bir arızası, sorunu olmadı.
    üstelik defalarca açık unutmama rağmen cam demliğin altı kaç kere kahve tortusu bağladı, kurudu ama tık demedi.

sinbo dandiktir dememek lazım, valla süper alet.
  • sinbo'nun diğer markalara verdiği ayardır. hem ucuzdur hem de bozulmaz. açma kapama düğmesini günde 30-40 kez kullanılmasına rağmen 6 aydır ilk günkü gibi çalışmaktadır. ha diğer ürünleri ne kadar sağlamdır o tartışılır ama bu ürünü harbiden alman sağlamlığında. ama bildiğiniz türk girişimci bunu çin'de ürettirmektedir. bunu tasarlayan mühendisin başarısıdır.
  • sinbo'nun haramidere'de kendi fabrikasında ürettiği ürünlerden biridir. tamamen türk malıdır, fabrikada en fazla üretilen üründür. 3-4 band devamlı bu üründen üretir,her bandın üzerinde skorboard vardır, bir nevi ilgili üründen hangi band kaç adet üretecek şeklinde hergün tekrarlanan bir yarış vardır. çinle alakası yoktur, sinbo türkiyedeki en büyük üreticilerden birisi olsa da bu pek bilinmez.
  • 1 yıldır türk kahvesi makinesi almak istiyorum, bir türlü parama kıyamadım.

sinbo'nun ürettiği şey "kahve makinesi" değil zaten "elektrikli cezve". biz de biliriz arçelik telve alıp tek tuşla kahve yapmasını ama paraya kıyamadık işte.

sinbo'nun scm 2943 ınox modelini indirim vesilesiyle 65 tl'ye aldım migros'tan. daha da ucuz modelleri vardı sinbo'nun ama bu nispeten iyi göründü gözüme.

öncelikle işlevini yerine getiren bir ürün. kahve pişiriyor mu? evet pişiriyor. fakat diğer bütün özellikleri insanda "ucuz etin yahnisi" hissi oluşturuyor.

- şikayetvar'dan okudum. pek çok kişi yazmış, çalışırken şalter atmasına sebep olmuş. ben böyle bir sorun yaşamadım.
    -cezve, alt kısma tam olarak oturmuyor. tam oturması için uğraşmanız gerekiyor.
    -sapı bir tuhaf. ergonomi sıfır. tutması zor ve sert. elim acıdı resmen. neden göğe doğru uzandığını da allah bilir. raflara da sığdıramadım bu sebeple. şu şekilde olmalıydı.
    -hantal bir alet.

yani 65 liraya ne bekledim bilmiyorum. pişman mıyım? değilim sanırım. sonuçta bir üst segmenti 250-300 liradan başlıyor. binlerce liraya kadar da ulaşıyor. bunlara kıyasla epey uygun fiyatlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda fena bir ürün değil gibi. daha yeni kullanmaya başladığım için arıza vb. durumları hakkında bir şey diyemiyorum.
  • beş yıldır bilfiil kullanmakta olduğum elekrikli kahve cezvesi. gayet memnunum.köpüklü kahvenin kıvamı muazzam. amaç türk kahvesi içmekse pahalı kahve makinalarından aşağı kalır yanı yok. geçenlerde bir markette indirimine denk gelince bir adet daha aldım.