*

şükela:  tümü | bugün
 • the avalanches adli grubun devamli:

  watch the steps,
  get a drink, have a good time now, welcome to paradise!

  since i left you,
  i found the world so new, everyday

  sozlerini degisik yorumlarla tekrarlamasi ve bunlari kusursuz bi sekilde duzenlemesi sonuncunda cikardigi hit single. 4 satirdan olusan (hatta 2 satira da indirilebilir) fakat yine de insani baymiyan alternatif pop sarki.
 • izleyince insanın keyfini yerine getiren,başka dünyalara götüren,mutlu eden gelmiş geçmiş en iyi 2-3 klipten birisine sahip şarkı.
  keza benzeri güzellikte bir klipte frontier psychiatrist şarkısı için çekilmiştir,yine avalanches şarkısıdır.
 • klibi 2001'in bir numarasi secilmistir. fakat ilginc olan su ki the avalanches sarki icin baska bir klip dusunmustur: karayiplerde senkronize yuzen 100 bayanin helikopterle cekilmis goruntuleri. "buna paranız mı yetmedi" sorusuna, "hayir, o kadar bayani bulmak ve senkronize yuzdurmek cok zor olur diye dusunduk" cevabini vermislerdir.
 • mtv'nin dfc calssics adli programinda tekrar izleyip bastan ve bir kez daha hayran oldugum klip. o figurlerin hepsini degil, birkacini bile yapabilecek kabiliyetim olsaydi keske.
 • 2001 tarihli the avalanches klasiği. disko, hip hop, breakbeat ve funk gibi türleri son derece başarılı sample'lar ile harmanlayan bir saatlik bir rüya. mutluluğun müziğe dökülmüş hali; ancak dinleyicisine sunduğu mutluluğun ardına saklanmış olan güçlü bir hüzne de sahip. bunun en etkili örneği ise albümün isim şarkısı: "since i left you, i found a world so new, yeah, everyday..."
  bu gerçekten yeni bir hayat kurmuş olmanın coşkusu mu, yoksa eskimiş hayatını bir daha asla yaşayamayacak olmanın saklı bir üzüntüsü mü, bilemiyorum. bildiğim şey bu tatlı şarkının daha şimdiden benim için neredeyse bir minutemen - corona vakası haline gelmiş olduğu. insanı elinde olmadan gülümsetecek kadar tatlı, ama geçmişe doğru sürükleyip ağlatabilecek kadar da acı verici.
 • öyle bir tonlamayla söyler ki o minik kız sesli vokal since i left you 'yu, since i met you der gibidir..since i met you i found the world so new. fakat burnunu çeke çeke since i left you demekte. (bkz: neşeliymiş gibi görünen şarkılar) . klibi ise arşivlik.

  çogzel editler bunlar: şarkıdaki sample '68 tarihli main attraction şarkısı everyday'denmiş.strencher'in bilgilendirmesiyle orijinalinde zaten "since i met" dendiğini öğrenmiş bulunmaktayım. şarkının isminden dolayı, since i left you 'ya takılmışız demek ki. o da artık the avalanches yorumu.
 • track listi asagidaki gibi olan albumdur:

  1- since i left you
  2- stay another season
  3- radio
  4- two hearts in 3/4 time
  5- avalanche rock
  6- flight tonight
  7- close to you
  8- diners only
  9- a different feeling
  10- electricity
  11- tonight may have to last me all my life
  12- pablo's cruise
  13- frontier psychiatrist
  14- etoh
  15- summer crane
  16- little journey
  17- live at dominoes
  18- extra kings

  sarkilarda kullanilan samplelari ogrenmek icin:

  http://en.wikipedia.org/wiki/since_i_left_you
 • çok mutlu ediyor beni özellikle "since i loved you" şeklinde eşlik ederken..