şükela:  tümü | bugün
 • tarz değişilkiliğine gitmiş ankaralı grup,
  soundlarını biraz daha sertleştirip iki şarkılık yeni bir demo kaydetmişlerdir..
  ayrıntılar ve grup hakkında bilgi için:
  www.sinceyesterday.com
 • 2005 yazi itibariyla yepyeni bir kadro ile calismalara baslayacak olan ankara emo/punk/metalcore grubu. grup uzun bir durulma doneminin ardindan yeni bir kayit, yeni bir tarz ve yeni bir ekip ile caliscak.
 • 2 senelik uzun bir aradan sonra "the last message" isimli şarkıları için stüdyo feedback'te kayida giren ve birkaç gün önce bu kayıt süreci tamamlayan grup. bu sarkıya ulaşmak isteyenler şimdilik grubun sitesi olan www.myspace.com/sinceyesterdaytr den faydalanicaklar sanirim..
 • yaz sonu itibariyle yeniden kadrosu degisen ve 8 ekim 2005 tarihinde alsancakizmirdeki opus barda konser verecek ankarali grup.
 • 8 ekim 2005 tarihinde opus barı sallamış süper grup
 • bundan sonra her dinlediğimde 8 ekim'deki konserlerini hatırlayacağım süper grup.
 • dredg adli grubun zebraskin adli sarkisinin sozleri icerisinde gecen kisim.
 • artık burada yazılanların çok ötesinde, az konuşan ama çok iş yapan, uzun bir süre önce yayınladıkları aşağıdaki açıklamalarıyla da, saman altından ne sular yürüttüğünü ve bu piyasada ne kadar önemli bir yere sahip olacaklarını çoktan göstermiş grup.

  "
  since yesterday ve yakında yayınlanacak olan ilk albümleri the artificial truth üzerine ...

  since yesterday, burak kılıç ve can güçyener tarafından 2002 yılında ankara’da kuruldu. grup çeşitli eleman değişikliklerinden sonra 2005 yılından itibaren yoluna vokallerde mansur asrar ve can güçyener, gitarlarda burak kılıç ve cem saydam, bas gitarda yiğit üney ve davulda oktay fıstık’tan oluşan kadrosu ile devam etti. kurulduğu günden bu yana 4 adet demo ve 2 adet de split demo yayınlayan since yesterday, 2008’in sonbaharında ilk albümünü yayınlamak üzere stüdyoya girdi.

  albumun produktorlugunu, miksini, masteringini ve kayitlarini new jersey the machine shop stüdyolarından ( lamb of god, haste the day, everytime i die, armor for sleep, clutch, coal chamber, eighteen visions, king crimson, fall out boy, the banner, thick as blood, vision of disorder ve suicide silence gibi isimlerle calismis) will putney ustlenirken kendisine kayıt esnasında midasin kulakligi stüdyosundan ve suicide grubundan tanıdıgımız erkan tatoğlu eslik etti.

  album kapagini ise metal dunyasinin en ünlü cizerlerinden, unearth, in flames, shai hulud, sepultura, converge, deftones ve poison the well gibi gruplarla calismis derek hess hazirladi.

  2009 yılı içerisinde yayınlanacak olan “the artificial truth” adlı albüm, grubun 7. yayını olarak 7. yılında sizlerle buluşacak. new jersey the machine shop stüdyolarında miks ve mastering süreci devam eden albümde; toplamda 9 adet şarkı yer alacaktır. albümde since yesterday’ e konuk olarak vokal performanslarıyla tnk grubundan caner karamukluoğlu, suicide grubundan erkan tatoğlu ve grubun eski vokalisti can güçyener eşlik etmiştir.

  bugün itibariyle grubun kadrosu şu şekildedir:

  vokal: mansur asrar
  gitar: burak kılıç
  gitar: cem saydam
  bas gitar: yiğit üney
  davul: renan güçyener
  "

  bahsi geçen albümden 3 adet parça, hali hazırda http://www.myspace.com/sinceyesterdaytr adresinden dinlenebilir, kalite ve başarılarına çılgınca tanık olunabilir.