şükela:  tümü | bugün
  • lig tv'nin stajyerlikten ekrana transfer olan yeni spikeri...
  • sahip olduğu ses tonu ile konuşmasının bile yasaklanması gerekirken, bir de lig tv'de haber sunuyor. belli ki çukurova medya'nın finansal durumu çok kötü.
  • spor ekranlarının bir diğer güzel yüzlü, naif sine'si.

(bkz: sine büyüka)

paramız olmadığı için lig tv izleyemesek de kendisini show tv'de spor sayfasında görmek mümkün.
  • sesiyle ve görüntüsüyle ekrana çok yakışan, bana bile futbol şeysi seyrettiren güzellik. beğenerek izliyoruz.
  • çerkes (abzeh) kökenlidir.
  • başlıkta genel olarak güzel oluşundan bahsetmişler ki bu beni ilgilendirmiyor, kendisiyle görüşmeyi planlamıyorum nasılsa. ben spikerliğinden bahsedeceğim.

yalvarırım tenis anlatmasın. illa anlatacaksa da biraz çalışıp gelsin. tenis maçı anlatmak demek maç içerisinde tahminde bulunmak demek değil, oyun ve oyuncular hakkında bilgi vermek demek. muhtemelen tenise biraz yabancı (bu sadece tahminim) zira çok garip tepkiler veriyor. arada bir hatalı terimler kullanıyor. belki heyecandandır, bilemiyorum.

daha set 2-2 olmuş, “bu sette de tie-break göreceğiz sanırım” diyor. wtf? tie-break için dörder oyun daha almaları lazım, bu nasıl bir tahmin? dominic thiem gayet rahat oynuyor “üstünde baskıyı hissediyor” diyor. hayır bir kere orada baskı hissedecek birisi varsa o da rakiptir çünkü final setine thiem’in servisleriyle başlandı ve adam tüm servis oyunlarını rahat kazandı.

final seti 5-4 olmuş, gerideki serviste. hala tie-break geyiği peşinde. nedir bunun doğrusu? ozan bey iyi akşamlar. tamam tamam ciddiyim. orada ne denmeli? “gojowczyk baskı altında” denmeli. ben bile “aha bu salak şimdi servisini kırdırıp maçı verecek” dedim izlerken. verdi de zaten.

thiem - gojowczyk maçı için yazdım bunları ama ilk olarak wta finallerinde kulağımı tırmaladığında fark etmiştim. servis vole oynamıştı da venus, “smaç” demişti hey gidi.

ya bu bein ne yapıyor anlamadım zaten. eurosport’ta tenis maçlarını anlatan biri vardı, onu getirmek yerine gidip bu sports tv’de tenis anlatan elemanı getirmişler (sesi ona benzettim, şu an bein sports 3’te tekrarı yayınlanan karşıyaka - hapoel holon maçını anlatıyor). o da çok kötü anlatıyor. hele bir tanesi var şu sakalsız olan arada program da sunan hafif sarışın gibi olan çocuk, ya ona cidden tenis maçı anlattırmayın. öyle bıkkın anlatıyor ki adam benim canım sıkılıyor. eurosport’taki spikerin adını bilmiyorum ama türkiye’de öyle tenis anlatan spiker yok. bir kere bile denk gelseniz anlarsınız zaten. fransızca falan biliyordu. kendisi hakkında bildiklerim bu kadar. onu transfer etmelerini beklerdim ben.
  • aşırı derecede kötü ve itici bir ses tonu olmasına rağmen spikerlik, sunuculuk yapan kişi. bu işi hak eden ama torpili olduğu için ekranlara çıkamayan gençlere yazık.
  • saka heralde bu arkadas.

o nasil bir ses, numara mi yapiyor sesinin dogal rengi mi bu anlamadim. spikerlik yapmasini birak acil tedavi gormesi lazim, o normal bir ses degil.

edit: ata demirer'in niyazi gul sesi lan bu. ben de neye benzetiyorum diyordum haftalardir.
  • izlediğim maçı kapattıracak kadar kötü spiker. telefonda orijinal spikere aktarma mevzusu da olmayınca çareyi maçı kapatmakta buldum. gerçekten tahammül edilemez bir maç anlatımı ve sesi var. r leri söyleyemeyen spiker mi olur? tenise de hakim değil üstelik.