şükela:  tümü | bugün
 • boğaziçi üniversitesi'nin mayıs 2015 itibariyle açılan yeni sinema salonu. kuzey kampüs yadyok binası'nda yer alan salonda öğrenci 3, personel 8, tam bilet ise 12 tl.
  işin en güzel yanı ise gösterilecek filmler başka sinema kapsamında yer alan filmler.
 • okulun mezun olduktan sonra bana attığı kazıklardan biri daha. vizyon filmlerini 3 iraya (öğrencie) izleyebileceğiniz güzel salonları var.
 • dün gittigk gördük gayet güzeldi. biraz oturma yerleri dar ama ayağımıza sinema getirmişler ona takılmayız.
  bilet fiyatları çok iyi. öğrenci 3, mezun 8, tam 12. gelen filmler de güzel. yayınlanan filmler başka sinema kapsamında belli seanslarda yayınlanıyor, biletleri ise önceden alma şansı yok. filmden bir saat önce gişeye birkaç arkadaş gelip oradan bileti satıp gidiyorlar. yani filme bir saat önce gelip biletinizi alıp oralarda takılıp bir saat sonra da filminize girebilirsiniz.

  seanslar:
  14:00, 16:30, 19.00, 21:30 (yine de filmden önce teyit edin değişebilir)

  telefonları 212 359 48 90
 • boğaziçi üniversitesinin kuzey kampüsünde yer alan başka sinemanın vizyona giren alternatif filmlerini izleyebileceğiniz kampüste sinema. sinema salonunun fiziki koşulları ortalamanın üstünde, ayrıca bilet fiyatları da gayet uygun öğrenci 3 tl, personel 8 tl, tam 12 tl.
  ayrıca işitme ve görme engeli olan izleyicileri için ayrıntılı altyazı ve sesli betimleme ile filmin seslerini ve görsellerini takip edebilecekleri uygulama ile engelli dostu sinema olmayı da hedefliyorlar
  facebook ve twitter adreslerinden aylık seans ve filmler hakkında bilgi öğrenebilirsiniz, biletler de o günkü filmler için günün ilk seansından yarm saat önce gişede satışa sunuluyor. iyi seyirler şimdiden:))
 • görme engellilerin girişte ödünç alacağı kulaklıkla, filmleri sesli betimlemeli izleyebileceği sinema salonu.
 • boğaziçi üniversitesi kuzey kampüs yeni yadyok binasındadır. başka sinema'dan filmler gösterilir. biletler öğrencilere üç tl'dir. koltuklar arasındaki mesafe sıfır cm'dir neredeyse. salon doluysa ayaklarınızı uzatamaz, çivi gibi hareketsiz bir şekilde film izlersiniz. ayrıca o tavanındaki zımbırtılar hiç de estetik bir hava katmamış. başka fonksiyonları yoksa tabii. olduğunu da zannetmiyorum.
 • boğaziçi üniversitesinin gülay barbarosoğlu döneminde yaptığı güzel çalışmalardan biridir.

  eski fen-edebiyat dekanı taylan akdoğan(eski demek doğru olur diye düşündüm; çünkü darbe girişiminden sonra yök'ün aldığı kararla bütün dekanlar istifalarını verdi biliyorsunuz) kuzey kampüs hakkındaki çaresizlikleri dile getirmişti dersinde. çünkü güney ve hisar kampüs boğaz gördüğü için sit alanı kabul edilip hiç bir çalışma yapılamıyormuş. fakat artan kontenjanları bir şekilde tolare etmeye çalışıyoruz bu yüzden kuzey kampüsün makul yerlerine binalar konuşlandırılıyor demişti taylan hoca. işte bu binalardan yeni yadyok'un içinde sinebu.

  derslik arayışında yapılan binaların içine böyle güzellikler konması hem yeni binaları makul kılıyor hem de öğrencilerin işini görüyor. kimse de: 'aga bu okulda şantiye oldu artık demiyor zaten:)'
 • filmden önce gidip masadaki oturma planına kalemle çarpı koymak suretiyle oturacağınız yeri seçtiğiniz ve bunu öğrenciyseniz 3 lira, kulüp üyesiyseniz 2 lira gibi çok uygun fiyatlara yapabildiğiniz boğaziçi üniversitesi kuzey kampüsteki sinema salonu.

  oradan aldığım biletleri atmaya kıyamadığımdan odama yapıştırdım, sarı sarı bilet oldu her yer. ben seviyorum kendisini.
 • üniversite dışından isteyenlerin katılabileceği sitede yazıyor

  aralık ayı programı da epey iyi. gidelim mi birlikte?

  bu arada en önemli noktayı yazmayı unutmuşum: biletler 3 lira