şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sayısal görsel efekt ve bilgisayar grafiği forumu. 3d, görsel efekt, animasyon vs. ile uğraşan bir çok kişinin takıldığı yerlerden biri. benzeri için (bkz: tr3d)
 • ciddi şirketlerin dışında üç kağıtçıların iş ilanı verdiği site... düşünün bir hevesle cv ve portfolyonuzu orada gördüğünüz ilandaki mail adresine yolluyorsunuz . yolladığınız kişi ilan üzerinde niyetini belli etmiyor kasıtlı olarak adayları ürkütmemek için...

  ancak görüşme başladığında anlıyorsunuz adamın niyetini...

  iş ilanı vermiş , adam ortada olmayan bir para ve proje üzerine konuşuyor. o bir yarışmaya katılacak , siz onun projesinde köle gibi çalışacaksınız ... ödül kazanırsa , siz de kuşbaşı bir ücret alacaksınız.

  bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... bu şey demek resmen, yirmi bin liran varsa içinden bin lira al o geri kalan parayı bana ver demek. zaten yarışmaya katılacak olsam senin projen için niye emek sarf edeyim ki? gider zamanımı kendime ayırırım. kazanırsam para zaten benim olur... böyle birşey düşünüyorsan niye verdiğin ilanda belirtmiyorsun , tenezzül etmezdik bilseydik.

  böyle bir iş teklifi olur mu? işte düşünün türkiye'de sektör bu kadar ayağa düşmüş vaziyette. elin çakalları , uyanıkları alakalı alakasız bölümlerden mezun olup milletin üç kuruşuna göz diker olmuş...

  bir de ilanların hiçbirisine dönüş olmuyor , resmen data toplanıyor gereksiz yere. ondan sonra türkiye'de sektör niye böyle , niye güzel işler yapılmıyor ? yapılmaz tabi... çakallar gelmiş suyun başına oturmuş. kim bilir yetenekli kaç kişiyi harcadılar böyle.