• ingilizcesi: "a fly is a small thing, but it makes you sick." olan atasözüdür.
  • her zaman doğru olmayan önerme. örneğin kimi zaman sinek o kadar küçük oluyor ki, bırak mide bulandırmayı görmeyip ezebiliyor insan.
  • hem ilk anlamı hem de mecaz anlamında haklı çıkabilen söz.

koskoca güzel bir yemek tabağın içinde , son nefesini vermiş bir sirke sineği nasıl ki kimilerimizin yemegi yemek istegini sonlandırıyorsa ikili ilişki ve diyaloglarda küçük bir söz, küçük bir sessizlik, küçük bir ifade degisikligi vb de o ilişkiyi yeni bastan değerlendirmenize, devamlılığını sorgulamanıza neden olabiliyor.

belki kimilerinin dedigi gibi hayat ayrıntıda gizli ..
  • öğrenenin kullanmak için can attığı tam bir varoş söylemidir. şu cümleyi duyduğum tiplere verdiğim ilk tepki; bak şurdan siktir git!
  • hukuki olarak hicbir haklari olmadigi halde hak iddia eden babam ve kardesim icin cuk oturan ifade.

omurleri avantayla gecen iki capsiz evime gelme cesaretini nerden buluyor merak ediyorum :)
    neyse ki anahtarlar alarm sistemi vs degisti de rahatladim.
    kendi dusen aglamaz, bu saatten sonra hic umrumda olmazlar.
    sirketi iki defa iflasin esigine getiren sinek hisse bekliyormus benden.
    hayati boyunca 10 defa sirkete gelmeyen gamer hisse bekliyor.

biraz etkilendim, guzel konusmalar hazirlamislar aslinda lol
  • sibel küçüktür ama gönül kırar.
  • doğru ama sinek düşünüldüğü kadar küçük değil. büyükleri de var. kanat çırpışından tanınabilir. vız vız diye bir ses geliyor ayrıca. sokmuyor ama taciz ediyor.
  • --- spoiler ---

sineği küçük, deveyi büyük sanma

sinek çorbada büyük, deve çölde küçüktür.

--- spoiler ---
  • on numara tespit yemin ederim. bu sıralar içinde bulunduğum bir projede bir kişi var. muhattap alıp cevap bile vermiyorum. ama o kadar üzerime oynuyor ki... resmen mide bulandırıyor. çirkefe taş atılmaz kızım wisss sakın ol diyorum. sabrediyorum. ama cidden tüm keyfim/neşem gidiyor...
    umarım fark edilir biran önce ve doğal yollarla gider sorun da... cidden geriyor bugünlerde beni... ya sabır.
hesabın var mı? giriş yap