şükela:  tümü | bugün
  • romantik hayvansever turnusoludur. madem kedi ve köpeklere yapılan işkencelere haykırıyorsunuz o zaman ben de sinek öldüreni şikayet ediyorum amına koyayım. hamamböceğini ve fareleri öldürene de en az 3-5 yıl verelim. nasıl fikir ? ego mastürbasyonunuza yeter mi ? kedi ve köpek kendisini sevdiriyor diye sineği boşlayalım mı yani ? hem o sinekler şu an senin evinde beslediğin ya da kapının önünde duran kedi ve köpeklerden daha fazla ekosistemi ve çevreyi koruyor. nasıl yapacağız bu işi ?
  • +1’le desteklediğim kampanya.
  • kedileri köpekleri bilmem ama sinekler insan ölümlerinin yüzde elli birini kendi başına üstleniyor ayrıca kilit bir tür de değildir.
  • bizim kediye şimdiden silivriden bir yer + yedek don atlet ayırmalı o vakit.
  • insan öldürene de mi 3 sene hapis verilecek diyerek bertaraf edebileceğimiz ne idüğü belirsiz troll zırvası.

(bkz: sinek)
    (bkz: sinir sistemi)
  • insan ölüm sebebi canlılar listesinin birinci sırasındaki sinekler ile kendi halinde yaşamaya çalışan kedi ve köpecikleri aynı kefeye koyan ibiş sicmasi istek.
  • sinekler öldürülmeyi hak ediyor yalnız. geliyor dibimize vızır vızır vızır. diyorum ki bak git başımdan. yok inadına vızır vızır. ben kovuyorum o geri geliyor. adeta inatlaşıyor. yakalayayım diyorum, pencereden dışarı çıkarayım. ya çok hızlı kaçıyor ya da yakalayıp dışarı bırakmamla geri içeri giriyor. laf anlamıyor ki. ne kadar konuşsam boş.

sonuç? (bkz: raid)

şimdi bu kadar tatlı dile, iyi niyete rağmen ben mi suçluyum? sineğin hiç mi suçu yok?
  • hepsi can taşıyor ve hepsinin canı çok değerli.

evcil kuşların(muhabbet, cennet, sultan vs) sesleri duyulmuyor. kapalı evlerde ne işkencelere maruz kalıyorlar.
    neslinin yarısından fazlası esir, köle hayatı yaşıyor.
    ailelerin çocukları, evde besleyen insanlar neler yapıyorlar? alkol içireni, tuzlu çekirdek vereni, leş gibi su içireni, avucuna alıp sıkarak öldüreni, kediye yem yapanı, kanatlarını yolanlar.
    köpekler, kediler kadar değerli değiller mi?