şükela:  tümü | bugün soru sor
 • su gibi akan bir ses, buğulu bir nefes sesi, gitar, flüt, bateri... tastamam olmuş.
 • buraları okuyor ise, kendisinden ricam bir a.kadir şiiri olan ve metin özülkü'nün a.kadir şiirlerinden oluşan albümü için bestelediği, bir beşiktaş tramvayı isimli eseri coverlamasıdır. bu konuda ne derler bilirsiğiz: dostlar beni coverlasın. diğer iki eser ise selda bağcan sallahualeasdşlkavesselemin moğollar aleyisselam ile kaydettiği albümde yer alan ve tuhaf bir biçimde ses getirmemiş olan altın kafes ve mapushane içinde mermerden direk'tir. bir tribün marşında da dendiği gibi: sinem bizi bozkıra götür!
 • (bkz: duru)

  bazı insanlar çok güzel oluyor. yapacak bir şey yok.
  bize kalan dinlemek
 • hiç fotoğrafını görmedim. gölgesine bile denk gelmedim. ama aşığım. bu gerçek aşk değil de nedir ey sinem? sesine vurulmuşum bi' kere. aklım, fikrim, zikrim olmuşsun. o müthiş sesinden sen sorumlusun. aradım taradım, ulan satın almak istiyorum dedim, cd olur, mp3 olur dedim. bulamadım. kalbin de sesin gibiyse demek... ha çok da araştırmadım çünkülüm üşengeçim. affeyle. lakin ki, ben bu şarkıları mp3 yapıp arabada da dinlemeliyim. mal misali sokaklarda gezerken de. hakkını helal et.

  tanım: sesine aşık olduğum kadın. dolayısıyla tümevararak kendisine de aşığım.

  biraz da teknik konuşalım. cover nasıl yapılır dersini vermiş. aynı notaları, aynı ritimlerle çalıp, farklı bir vokalle seslendirmek cover ise eğer, senin yaptığın bu işin doktorası. ağzını yirin.

  bi' de güzide dilimizi güzel kullanıyor. böyle ingilizceymiş gibi yuvarlamadan, olması gerektiği gibi okuyor.

  benim yazdığım şarkıları da söylesen ya?
 • şöyle bir çalışması var bugün youtube'da zapping yaparken denk geldim. kimdir nedir bilmiyorum ama dinlettirdi kendisini. hoş.
 • bağzi seyler ile yaptığı yakarım geceleri coveri o kadar güzel olmuş ki, platonik aşık olsam dinleyip dinleyip acıdan ölebilirdim. simdi, dinleyip dinleyip mahvoldum.

  (bkz: durduk yere adamın amina koyan sarkilar)
 • 17 aralık'ta neobeat'in taksim'deki büyük buluşmasında (back to the future buluşması) sahne alacak sanatçı. damien rice ve koop coverları çok başarılıdır ve özellikle neo-beat kitlesi tarafından çok sevilmektedir. sosyal medyada sen'den biz'e sofar performansı son zamanlarda oldukça yayılmıştır.

  sinem güngör'ü farklı kılan nokta şarkılarında ülkemizde haziran '13 günlerinden bu yana etkisini hissettiğimiz, dünyanın siyasi ve kültürel açıdan karanlık bir döneme doğru ilerlediği bir evrede şarkılarında protest öğelerle alternatif müziğin deneysel üretimlerini birleştirmeyi başarmış oluşudur. bu yönüyle ilerleyen yıllarda ülkemizde adından çok söz ettireceğini söyleyebiliriz. farklı kategorilerdeki müzik türlerinden elementleri aynı şarkıda birleştirerek, türkçe müziğin sounduna da bir açıdan modern bir yorum getirmeyi başarmıştır. kanımca bundan sonraki üretimlerini izlemek ilginç olacak.

  ps: kışın başladığı bu dönemlerde sinem güngör'ün özellikle blower's daughter yorumu dinlenmeli.