şükela:  tümü | bugün soru sor
 • linkedin fenomeni
 • başarısız ik'cı. kariyer danışmanlığı yapacak eğitim ve diplomaya sahip olmamasına karşın "hepiniz çok güzel işler ve maaşlar hakediyorsunuz" benzeri gerçekçi olmayan söylemleriyle milleti gazlamaya çalışıyor.

  firmalar kendisiyle çalışmak istemediğinden olsa gerek işini yapamayıp linkedin üzerinden ortalama altı işsizlerin beğenileri ile fenomen bir ikcı olmaya çalışmaktadır.

  "insanlardan neden tecrübe istiyorsunuz hemen işe alıverin işte" şeklinde daha önce kimsenin aklına gelmemiş dahiyane fikirlerle personelin işverene olan nefretini büyütmek dışında hiçbir şey yapmamaktadır, tek bir kişiye bile yardımcı olmamaktadır. ilk işinden bile 2 asgari ücret bekleyen, hayat hakkında fikri olmayan yeni mezunların, binlerce rakibi olmasına rağmen girdikleri havanın sebebi böyle sahte yönlendiricilerdir.

  kısacası tribünlere oynamaktadır ama kendisini takip eden kitlenin vasatlığı kişinin kalitesini göstermektedir. ben de anasayfama düşmesiyle gördüm ve ucuz muhabbetini görmemek için engelledim.

  "hepinizi işe alsın işverenler yehuu ne kadar zeki bir kariyer danışmanıyım" şeklindeki iletileri dışında gerçekten işe yarar bir şey yapmak istiyorsa kurumsal bir firma açarak yeni mezun çalıştırabilir veya iyi bir şirketin iksına girip bu kişilere kefil olup işe alabilir. söylediklerinin anlamsızlığını bunu yapmaya çalıştığında anlayabilir.
 • günümüz siyasi konjonktürünün, insan kaynakları düzlemine birebir yansımasıdır.

  trollemek, gülüp, makara yapmak için yetmez ama evet, kariyer sahibi olmak için (iş sahibi demiyorum bak) aman diyeyim.
 • linkedin'de gönderileri her daim yırtık dondan çıkar gibi çıkan kişi.
  tarzı bana tam olarak para ile maç satan facebook profillerini andırıyor.
  insanlara cv yazma ve mülakat teknikleri dersleri veriyormuş, bu tekniklerle öğrencileri başarılı oluyormuş.
  güzel bir keriz silkeleme kanalı bulmuş, bravo.
 • '' türkiye'de özellikle iş arama konusunda en kapsamlı, akıcı ve uygulanabilir pratikte öneriler bulunan tek kitap "yarın gel başla"

  ya arkadaş siz nasıl insanlarsınız? nasıl bir boşluk ve nasıl bir utanmazlıktır bu. iş aramanın en akıcı ve uygulanabilir önerileri nedir tam olarak bir anlatır mısın? yani vardır elbette ancak bunun için kitap kasmak ( yazmak demedim dikkat ederseniz, kasmak ) nasıl cahil cesaretidir. zaman kaybı olmasa alıp incelemek isterdim ancak gerçekten aşırı komik buluyorum.

  bir baltaya sap olamamış herkes kitap kasacak ise işimiz var bu memlekette. havalı cümleler ile kendi cahil kitleni kandırabilirsin ama aklı başında kimse sizi bir tarafına takmak söyleyeyim. o kadar sayfa ne yazıldığını da tahmin ediyorum. laciverti olan hanım efendi gibi oradan buradan toplama cümleler ve fikirlerle doldurmuştur. (bkz: nilgün bodur) ama sorsan türkiye'de başarılı kadınları çekemiyorlar diye dolanır ortalıkta .

  yazık size ve size prim verenlere.
 • geçtiğimiz yaz civarı yarın gel başla isimli bir kitap yazmıştır.
  yakından takip ettiğim kaliteli bir ik uzmanı.