şükela:  tümü | bugün
 • linkedin fenomeni
 • başarısız ik'cı. kariyer danışmanlığı yapacak eğitim ve diplomaya sahip olmamasına karşın "hepiniz çok güzel işler ve maaşlar hakediyorsunuz" benzeri gerçekçi olmayan söylemleriyle milleti gazlamaya çalışıyor.

  firmalar kendisiyle çalışmak istemediğinden olsa gerek işini yapamayıp linkedin üzerinden ortalama altı işsizlerin beğenileri ile fenomen bir ikcı olmaya çalışmaktadır.

  "insanlardan neden tecrübe istiyorsunuz hemen işe alıverin işte" şeklinde daha önce kimsenin aklına gelmemiş dahiyane fikirlerle personelin işverene olan nefretini büyütmek dışında hiçbir şey yapmamaktadır, tek bir kişiye bile yardımcı olmamaktadır. ilk işinden bile 2 asgari ücret bekleyen, hayat hakkında fikri olmayan yeni mezunların, binlerce rakibi olmasına rağmen girdikleri havanın sebebi böyle sahte yönlendiricilerdir.

  kısacası tribünlere oynamaktadır ama kendisini takip eden kitlenin vasatlığı kişinin kalitesini göstermektedir. ben de anasayfama düşmesiyle gördüm ve ucuz muhabbetini görmemek için engelledim.

  "hepinizi işe alsın işverenler yehuu ne kadar zeki bir kariyer danışmanıyım" şeklindeki iletileri dışında gerçekten işe yarar bir şey yapmak istiyorsa kurumsal bir firma açarak yeni mezun çalıştırabilir veya iyi bir şirketin iksına girip bu kişilere kefil olup işe alabilir. söylediklerinin anlamsızlığını bunu yapmaya çalıştığında anlayabilir.
 • günümüz siyasi konjonktürünün, insan kaynakları düzlemine birebir yansımasıdır.

  trollemek, gülüp, makara yapmak için yetmez ama evet, kariyer sahibi olmak için (iş sahibi demiyorum bak) aman diyeyim.
 • linkedin'de gönderileri her daim yırtık dondan çıkar gibi çıkan kişi.
  tarzı bana tam olarak para ile maç satan facebook profillerini andırıyor.
  insanlara cv yazma ve mülakat teknikleri dersleri veriyormuş, bu tekniklerle öğrencileri başarılı oluyormuş.
  güzel bir keriz silkeleme kanalı bulmuş, bravo.
 • linkedin ve instagram üzerinden uzun sayılabilecek bir süredir takip ediyorum. genelde sakarya ve kocaeli üniversitesinde öğrencilerle etkileşim halinde. instagram üzerinden sürekli canlı yayın yapıyor, soru cevaplıyor, bazılarını uzun uzun blogunda anlatıyor. yeni de bebeği olduğu için evde boş durmamak adına yaptığı çalışmalar olduğunu düşünüyorum.

  bu arada reklamını yapar gibi yazıyorum ama linkedin de seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok var. sadece sevmeyenler de onun kadar faydalı olmaya çalışsa da onları takip edip sinem ışık hanımın kötü yönlerini eleştirsek.

  kadı kızı misali.