şükela:  tümü | bugün
  • linkedin fenomeni
  • başarısız ik'cı. kariyer danışmanlığı yapacak eğitim ve diplomaya sahip olmamasına karşın "hepiniz çok güzel işler ve maaşlar hakediyorsunuz" benzeri gerçekçi olmayan söylemleriyle milleti gazlamaya çalışıyor.

firmalar kendisiyle çalışmak istemediğinden olsa gerek işini yapamayıp linkedin üzerinden ortalama altı işsizlerin beğenileri ile fenomen bir ikcı olmaya çalışmaktadır.

"insanlardan neden tecrübe istiyorsunuz hemen işe alıverin işte" şeklinde daha önce kimsenin aklına gelmemiş dahiyane fikirlerle personelin işverene olan nefretini büyütmek dışında hiçbir şey yapmamaktadır, tek bir kişiye bile yardımcı olmamaktadır. ilk işinden bile 2 asgari ücret bekleyen, hayat hakkında fikri olmayan yeni mezunların, binlerce rakibi olmasına rağmen girdikleri havanın sebebi böyle sahte yönlendiricilerdir.

kısacası tribünlere oynamaktadır ama kendisini takip eden kitlenin vasatlığı kişinin kalitesini göstermektedir. ben de anasayfama düşmesiyle gördüm ve ucuz muhabbetini görmemek için engelledim.

"hepinizi işe alsın işverenler yehuu ne kadar zeki bir kariyer danışmanıyım" şeklindeki iletileri dışında gerçekten işe yarar bir şey yapmak istiyorsa kurumsal bir firma açarak yeni mezun çalıştırabilir veya iyi bir şirketin iksına girip bu kişilere kefil olup işe alabilir. söylediklerinin anlamsızlığını bunu yapmaya çalıştığında anlayabilir.