şükela:  tümü | bugün
  • bakırköy'ün 1970'li yıllarına damgasını vuran sineması. vizyondaki filmler bakırköy'de genellikle bu sinemaya gelirdi. düzgün bir müşterisi vardı. o yılları yaşayanların mutlaka bir anısı vardır sinema 74'le ilgili. sonraları eski özelliğini kaybetti, herhangi bir sinema oldu.
  • ilk defa ebeveynlerim tarafından sis izlemeye götürüldüğüm sinemadır*.
  • civarda oturan/oturmuş olanların çocukluk yıllarında illa ki gitmiş oldukları sinemadır. meydanı dik kesen bir ara sokakta olduğunu ve salonunun yerin dibinde olduğunu hatırlıyorum bir tek.
  • 74 yılında bakıtköy' de açılan sinema. halende aynı yerinde hizmet vermektedir.
    70 lerin sonunda 80 lerin başında bide yergöstericisi vardı sinema 74 ün.iri yarı yaralı yüzlü.sıkıysa sakal atma,ağzına sıçardı valla adamın.
  • tiyatro'ya dönüştürülecek eski sinema.
  • rocky, batman, star wars, superman, geleceğe dönüş, indiana jones ve benzeri sayısız kült filmi bana sunmuş olan çocukluk sinemam. kapıda biletci, suratsız bir teyze vardır 20 yıldan fazla orda hizmet yaptı. bozuk yok diye içeri sokmaz, bilet satmaz, sinirlenir sürekli.
  • şimdi yerinde levent kirca tiyatrosu bulunan, eski sinema. ilk gittiğim sinema salonu olması sebebiyle, kapanmasının insanın içini burktuğu, eski sinema.
  • çok güzel bir sinemaydı. bir çok baba filmi burada seyretmiştim.. şimdilerde ne durumda acaba bilen var mı?
  • ilk kez 1996 yılında kardeşimle beraber space jam filmini izlemek için gitmiştik buraya. iki katlı devasa salon neredeyse full doluydu. gerçekten büyüleyici bir havası vardı. ardından 10 küsür sene sonra burada reha erdem'in beş vakit filmini boş salonda izlediğimde, sinemanın zamana nasıl yenik düştüğünü gözlemleme fırsatım olmuştu. tutunamayan semt sinemalarından biri olarak ne yazık ki tarihin tozlu sayfalarına karıştı.
  • 5-6 sene önce kapanıp yeri levent kırca tiyatrosu olmuştu. şimdilerde ise ekin tv stüdyosu olarak kullanılıyor.
    bakırköy'deki diğer sinemalardan eski adile naşit sineması kapanalı çok oldu ve flash tv stüdyosu olarak çalışıyor. renk sineması kapandıktan sonra bir kaç kez el değiştirdi, şimdi düğünlerin yapıldığı bir yer olmuş. avşar sineması kapandı öyle boş boş duruyor. bir tek avmler'deki sinemalar kaldı.