şükela:  tümü | bugün
 • sanırım filmi izlemeye değil de yapımcısı olmak veya sponsor olmak için geldik.

  büyük şehirlerde neden böyle hayvansı pahalı lan bu?

  öğrenciyken üniversite yıllarımda 6 tl ye gittiğimi hatta telefon hat kampanyası ile arkadaila 2.5 - bilemedim 3 tl ye sinemaya gittiğimi bilirim ama şu an 25 -30 küsür tl vermek koyuyor.
 • gitmeyin efendim. ben hem pahalı buluyor hem keyf almıyorum. sıkılıyor ilk 12-14. dakikasında çıkmış ve gittiğime pişman oluyorum.
  istisnalar yok mu tabi ki var ama 4' ü geçmez.
 • o nasıl başlık amk rüzgarda uçtu zannettim.

  biletlerin pahalı olduğundan yakınan yazar başlığıdır, haklıdır.
 • sadece sinema olsa iyi, izlemeyi cok istedigim tiyatro oyununun fahis bilet fiyatindan dolayi kendimce boykot uyguladigim hadisedir. bilet alabilirim ama her seferinde bu fiyatlardan gina geldi.
  bu hafta merak ettigim iki filmi de sinemada izleyemem muhtemelen.

  (bkz: sanat kimin icin)
 • bizim yüzümüzden bu olanlar.kenarda köşede kalmış sinema salonları kapanırken avm deki cinemaximumlara gidek bizler yüzünden.
  şu an da 30 dkka reklam+kalitesiz film kalitesi+25-30 tl sinema biletleri reva bize.
  ha alternatif yok mu var misal ankara için büyülü fener bahçeli ve kızılay hafta içi 15-16 tl civarında.hatta forum cinemapink salı günleri halk günü diye 10 tl.salonları küçük evde biraz ama koltukları rahat ha ankaranın bir ucu ama olsun.
 • sineboksimumlara gitmeyin arkadaşlar, mümkün olduğunca mahallenizin sinema salonlarına destek olun. tekelleşme arttıkça tünelin ucu çok kötü yerlere çıkacak, bilesiniz.
 • sinema biletlerinin dolar üzerinden belirlenmesinden dolayı. nedeni şunlar:

  teknolojik çekim ekipmanının yabancı marka olması (kamera, ses kayıt sistemi, mikrofonlar, ışık, hatta kurgu yapılan bilgisayar teknolojisi). sinema yaparken harcanan para (bugün 50.000 try en düşük bütçeli filmin gideri)

  sinema salonunun sistemi ise daha karışık. cinemaximum neredeyse tüm salonlarını amerikan şirketlerine bedava kurdurtur. şart ise amerikan filmlerinin amerikalı film şirketlerinin belirlediği gün kadar oynaması. bağımsız sinema salonları ise böyle bir imkandan yoksun. haliyle onlar da pahalı bilet satmak zorunda kalıyorlar.