şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aynı reklamı tv'den izlediğinizde alacağınız hazdan çok daha fazlasını veren reklamlardır.
 • parasını sinemanın mı yoksa film yapımcılarının mı aldığını deli gibi merak ettiğim, gece uykumdan uyanıp -acep hangisi alıyodu lan? diye kendime sorduğum reklam tipi
 • hukukçu değilim ancak bana hukuki olmadığını düşündüren uygulamadır.televizyondaki reklamı anlıyorum.televizyonda başka bir gelir imkanı yok çünkü.yayınlar reklamlar sayesinde var olabiliyorlar.ayrıca senin bunları izlememe imkanın da bulunmakta.ancak sinemada iş böyle değil.sen oraya bir hizmet almak için, yani bir film seyretmek için para veriyorsun.parasını verdiğin şeyin de karşılığını bekliyorsun.ancak orada senin zamanından çalmak pahasına yarım saate yakın reklam izletiyorlar.ankamall'da düğün derneğe gitmiştik.abartmadan söylüyorum, tam 25 dk reklam izledik.tam dakika tuttum, 25 dakika.şimdi ben sinema salonunda olmasam bir yerde oturup 25 dk reklam izlemem mümkün değil.ama sinemada dayatılıyor.elbette bu esnada salondan çıkma şansın var ancak ne zaman reklamın bitip filmin başlayacağını da bilmediğinden oturup izliyorsun mecburen.

  mesela havaalnında uçağınızın sırf reklam izleyin diye yarım saat rötarlı kalktığını düşünsenize.ya da elektrik faturası ödeyeceksiniz, çat reklamlar.ya da maça gidiyorsunuz, yarım saat melih gökçek konuşuyor.bunun gibi birşey ve bunun kadar sinir bozucu.

  niye bu kadar sorun yaptım onu ben de bilemiyorum.

  edit:imla
 • yapimci, reklamci, sinema elele, seyirciyi nasil duduklediklerinin bir kismina suradan sahit olabilirsiniz:

  http://www.marsmedia.com.tr/…am/sinema-reklam-spotu
 • parayla ve de zorla izlettirilir.

  (bkz: cinemaximum)
 • sinema izleyicisini deney maymunu yerine koyan durum.

  tespit ve yazılar ahanda burda

  http://ankarasinemareklam.blogspot.com.tr/
 • 14.45'te girdiğim seansta 15.10'da filmin başlamasına sebep olan hayattan 25 dakika çalıcı.
  madem öyle, 14.20'de başlasın reklamlar, reklam izlemek isteyen girsin. 14.45'te seans başlayacak deniyorsa başlasın. 25 dakikasını eğlenmek için gelen kimse size vermek zorunda değil (her filmde standart mı bilmiyorum). parayla reklam izliyoruz, bence ayıptır. zaten tepki gösteren de oldu artık salonda.
  denebilir ki o zaman 25 dakika sonra gel, otur yerine. ya o süre içinde film başlarsa ve başını kaçırırsak telaşı mı yaşayalım bir de?

  (bkz: cinemaximum)
 • bu reklamlar yasaklansın hem parasını veriyorsun, hem zorla izliyorsun dünyanın başka yerinde var mı bu ya. zaten para kazanıyorsun neyin reklamı bu daha.
 • markanıza küfür ettirmenin masraflı yoludur. bunun yerine ambalajın içine fare koyun daha ucuza aynı etkiyi yaratırsınız.
 • merakım çok basit
  parasını ödediğim sinemada neden reklam izliyorum

  ya para ödemeyelim reklam izletsinler. (bkz: youtube)

  ya da parasını verelim reklam izlemeyelim. (bkz: netflix)

  parasını ödediğim bir hizmette reklam izlemek zorunda bırakılmak nedir?
  hem de 35-40 dk