• hukukçu değilim ancak bana hukuki olmadığını düşündüren uygulamadır.televizyondaki reklamı anlıyorum.televizyonda başka bir gelir imkanı yok çünkü.yayınlar reklamlar sayesinde var olabiliyorlar.ayrıca senin bunları izlememe imkanın da bulunmakta.ancak sinemada iş böyle değil.sen oraya bir hizmet almak için, yani bir film seyretmek için para veriyorsun.parasını verdiğin şeyin de karşılığını bekliyorsun.ancak orada senin zamanından çalmak pahasına yarım saate yakın reklam izletiyorlar.ankamall'da düğün derneğe gitmiştik.abartmadan söylüyorum, tam 25 dk reklam izledik.tam dakika tuttum, 25 dakika.şimdi ben sinema salonunda olmasam bir yerde oturup 25 dk reklam izlemem mümkün değil.ama sinemada dayatılıyor.elbette bu esnada salondan çıkma şansın var ancak ne zaman reklamın bitip filmin başlayacağını da bilmediğinden oturup izliyorsun mecburen.

mesela havaalnında uçağınızın sırf reklam izleyin diye yarım saat rötarlı kalktığını düşünsenize.ya da elektrik faturası ödeyeceksiniz, çat reklamlar.ya da maça gidiyorsunuz, yarım saat melih gökçek konuşuyor.bunun gibi birşey ve bunun kadar sinir bozucu.

niye bu kadar sorun yaptım onu ben de bilemiyorum.

edit:imla
  • yapimci, reklamci, sinema elele, seyirciyi nasil duduklediklerinin bir kismina suradan sahit olabilirsiniz:

http://www.marsmedia.com.tr/…am/sinema-reklam-spotu
  • parayla ve de zorla izlettirilir.

(bkz: cinemaximum)
  • aynı reklamı tv'den izlediğinizde alacağınız hazdan çok daha fazlasını veren reklamlardır.
  • bu reklamlar yasaklansın hem parasını veriyorsun, hem zorla izliyorsun dünyanın başka yerinde var mı bu ya. zaten para kazanıyorsun neyin reklamı bu daha.
  • merakım çok basit
    parasını ödediğim sinemada neden reklam izliyorum

ya para ödemeyelim reklam izletsinler. (bkz: youtube)

ya da parasını verelim reklam izlemeyelim. (bkz: netflix)

parasını ödediğim bir hizmette reklam izlemek zorunda bırakılmak nedir?
    hem de 35-40 dk
  • hayatta ki en aptalca şey. paralel evrende olabilecek bir şeyi yaşıyoruz şaka gibi. hem kol gibi bilet parası ödetiyorlar, dışarıdan yiyecek içecek kabul etmeyip kendileri 10 kat fiyata satıyorlar bide üstüne reklam dayıyorlar böyle bir saçmalık başka bir memlekette var mı bilmiyorum ama bu insanları aptal yerine koymaktır ve sahtekarlıktır. bilet fişinin üstünde filmin saati yazıyor o saatte giriyorsun ama en az 15 20 dakika reklam izletmek zorunda bırakıyorlar. buna devlet organlarının müdahale etmesi bir düzenleme getirmesi gerekiyor ya reklamın bittiği saati fişin üstüne yazıp insanları bilgilendirmesi gerekiyor ya da bedava film izletmesi gerekiyor.
  • parasını sinemanın mı yoksa film yapımcılarının mı aldığını deli gibi merak ettiğim, gece uykumdan uyanıp -acep hangisi alıyodu lan? diye kendime sorduğum reklam tipi
  • sinemada çıkan reklam ürünlerini özellikle aklımda tutuyorum ki gidip almayayım reklamın iyisi kötüsü olmaz deniyor ya işte o hatalı bu reklamlar bildiğin kötü en son sinemaya gidişimde telefona not aldım hangi markalar ve ürünler reklam veriyor diye bunları hayatımdan çıkardım. fare dağa küsmüş hikayesi benimkisi ama inat işte almayacağım sinemada reklamı olan ürünlerden aslında biraz destek görsem yani bir kaç milyon kişi kadar sanırım bu reklamlar biter başka bir yolu yok çünkü bundan kurtulmanın tabi bu arada en çok coca cola reklamı çıkıyor onu alt etmek baya zor ama olsun cola içeni siksinler.
  • hoşuma giden reklamlardır. ürün reklamları değil ama vizyona girecek filmlerin reklamları güzel oluyor. izlemek için erken giriyorum.
hesabın var mı? giriş yap