şükela:  tümü | bugün
  • katılmadığım önerme.

sinema ile vr oyunların pek alakası olmadığı kanısındayım. eğer spielberg biteceğini düşünüyorsa yanlış düşünüyor.

tam tersine mevcut teknolojiler ile birlikte hollywood altın çağını yaşıyor. çıkan filmlerdeki görsel kaliteye baktığımızda tavan yapmış durumda. belki senaryo sıkıntısı yaşıyorlardır, çünkü son zamanlarda yeniden uyarlamalar ya da kitaptan uyarlamalar bir hayli fazlalaştı.

sinema sektörünün çin'e kayması da ilginç. hele ki en tanınmış çinli aktör ve aktristler amerika'ya kaymışken... güney kore derseniz anlarım çünkü harbiden kaliteli film yapıyorlar. ama çin imkansıza yakın.
  • sinemanın teknolojik bir deneyim olduğunu sanıyorsan bitecek olmasını düşünmen de normal. sinema bir sanattır ve yapılageldiği haliyle her zaman var olacaktır.
  • bok bitecek.

tanım: alakasız konuları bağdaştırarak yapılan anlamsız bir çıkarım.
  • vaktinde ben de aynı hezeyana kapılmıştım ancak sonrasında çok mümkün olmadığını gördüm. vr teknolojisi ve bilgisayar oyunları güzel ancak kontroller sıkıntılı ve herkesin kontrole harcayacak eforu yok. sinema pasif bir eğlence gidip izliyorsun seni bir yola çıkarıp bir sonuca götürüyor. ancak bilgisayar oyunlarında olasılıklar daha geniş olduğu için herkesin hoşuna gitmeyebiliyor. bu nedenle sinema uzun süre devam eder diye düşünyorum. izlediğimiz platform değişebilir, perde olmaz vr gözlük olur, salonda olmaz açık havada olur vs. vs. ancak sinema yine sinema olarak kalır.
  • --- spoiler ---

tabiii, vizontele olunca sinemaya gerek kalmayacak değil mi?
    (bkz: deli emin)
    --- spoiler ---
  • sinema sektörü bu kadar idol oyuncu üretirken zor gerçekleşecek ön görü. insanların uyutulması için özeneceği idollere ihtiyacı var. kapitalizm bunun gibi sanal titanlardan beslenir. bu oyuncular insanlara ürün aldıran, aptal programları izlettiren, modayı yönlendiren etkenlerdir.
  • bu ay duyduğum en büyük saçmalıklar listeme tepeden giriş yapan.
  • kendini sinema uzmanı sanan bir ergen tarafından açılmış başlık. efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir. sinema gelişiyor şekil değiştiriyor ama dimdik ayakta.
    türkiyede 80-95 arası yaşasan derdin ki sinema bitmiş ama türkiye de bile küllerinden doğdu.
    sinema salonu bile tek tük vardı o yıllarda. ama şimdi her yerde var yeniden.
  • tiyatro bitmediyse, sinema hiç bitmez diye düşünüyorum. hee öte taraftan bu yapay zeka ile zaten 30-40 sene içerisinde bildiğimiz anlamda insanlık bitebilir. o zaman zaten sinemaya da elvada.