şükela:  tümü | bugün
  • sms ile instagram üzerinden kendilerine oyunculuk için başvurduğumu ve onaylandığını söyleyen, verdikleri adrese 2 adet fotoğraf yüklememi isteyen, ne olduğunu hiç bilmediğim oluşum.

sms ekran görüntüsü

teşekkür ederim, kariyer planlamamda oyunculuk yok.
  • az önce sms yoluyla verdikleri bilgiye göre daha önceden yapmış olduğum(!?) başvuru olumlu sonuçlanmış ve beni yolmak için sitelerine 2 adet fotoğraf yüklememi istiyorlarmış.

insanların cebindeki üç kuruşa göz diken bir ajans izlenmi bırakmıştır şahsımda.*

not: tabi ki herhangi bir başvuru yapmadım. clickbait kurgusu yaptıklarını düşünüyorum.
  • ilgili mercilere sahtekarlık ve dolandırıcılıkla ilgili şikayet ederseniz, yaptıkları eşekliğin farkına varırlar. "başvurunuzu kazandınız" diyerek mesaj atıp, fotoğraf ve kimlik bilgilerini istemenin ciddi bir suç olduğunun farkında değiller anlaşılan.
  • bana da şöyle bir mesaj atmış olan tahminimce dolandırıcı kurum:
    "www.dizisinemacast.com sayin aday ınternet uzerinden yapmis oldugunuz oyunculuk basvurunuz onaylanmistir. sizleri cekimleri baslayan sinema ve dizilerimiz icin on eleme secmeleri icin yukarda'ki linke 2 adet fotograf yukleyin mersisno:5994491424636398 sms ıptal ıcın red2592 yaz 08505400939 'a gonder b315"

inanmayınız, şikayetvar'da haklarında birsürü şikayet var. insanlara senet imzalattıkları söyleniyor. aman dikkat!