şükela:  tümü | bugün
  • kendine modern diyen bir insanın bile uyguladığı hanzoluktur..
    sorsan ''yasak mı yeeaaa o zaman satmasınlar yeeaa'' der..

lan düdük!
    o adamlar asıl parayı senin filme verdiğin sikik ücretten mi kazanıyor sanıyorsun?

adamlar daha çok para kazanmak için 0.25 tl 'lik suya 4 tl, 1 tl'lik kolaya 8 tl para alıyorlar ve rahat rahat iç diye sana salon içinde de yeme içme hakkı tanıyorlar..

yani adamlar girişte kondom verseler koltukta karısını sikecek bu hanzo..

benim için sinemada bir şey yiyen içen -hele ki pop corn gibi yüksek desibelli davarvari bir yiyecek- tek kelimeyle hanzodur arkadaş..

aksini iddia eden de siktirsin gitsin sırtüstü halıya uzanıp ölmeyi beklesin!!!!1!!!!1!!1
  • bu duruma kıl olanları veganlara benzettiğim hanzoluktur.

her ikisi de özünde haklıdır ama yıllardir süregelen devranda amaçlarına ulaşabilme ihtimalleri yoktur. her ikisinin de savaştığı şeyler dünyanın genel kabulü olmuş seylerdir.
  • sessizken rahatsız edebilir belki ama ses varken pek de duymuyorum. hatta ben de patlamış mısır yemeyi çok severim sinema izlerken.
  • ağzını şapırdatıp beni rahatsız etmediği sürece önemsemediğim durum. adamın verecek parası varsa verir bize ne arkadaşım.

orası sinema, tiyatro değil!
  • genelde misir almam ama aldigimda da reklamlar zamaninda yerim, film basladi mi nefes bile almam, o kadar sessiz olurum.
    bu hanzolarin yakin akrabalari ise isil isil parlayan telefonunu kurcalarlar film boyunca.
  • dubai bunun nirvanasıdır. en son it (o) izlemeye gitmiştim. yok böyle birşey. bildiğin masa kurdular. özel bir salondu. efsane koltuklar falan. içeride garson bile mevcut. masa kurdu birkaç aile. arap ağırlıklı elbette.yemek ve içeceğin biri gidiyor biri geliyor. telefonlar sürekli ellerde. iğrenç bir deneyimdi. gerçi eski şirketime ait sinema salonu idi durumu ilettim de kime şikayet edeceksin. kaz geliyor tavuk esirgenmez ki.
  • modern kültürde sinemada birşeyler yenmez içilmez diye bir görgü kuralı yoktur, dolayısıyla hanzoluk ile tanımlayamazsın. birilerini rahatsız etmeden yeyip içiyorsan hiç bir mahsuruda yoktur. ben mesela yıllardır sinemada film izlerken, gizli gizli bira içerim, (tuborg kırmızı karanlıkta kola kutusu gibi görünüyor) çok ta keyifli oluyor. kimseyi rahatsız etmem kimsede anlamaz.

insan oğlu bazı yasakları delmezse kafayı yer ama komuzla alakası yok tabi.
  • hanzoluk gibi hanzoluktur. kokudan midem bulanıyor sinema salonlarında. mısır yetmiyor bir de cipslerini falan alıp geliyor terbiyesizler, ayak kokusundan beter. ya o haşır huşur paketlerin sesi. o yüzden genelde bir film geldikten bir hayli sonra gidiyorum sinemaya, sayı epey azalmış oluyor, hatta bazen tek oluyorum.
  • şöyle bir şey olabilir mi acaba:
    dine-in theater
    hatta buyrun link:
    https://www.amctheatres.com/food-and-drink/dine-in
  • başlık gibi başlıklardan...

sanatsal bir aktivite içerisindeyken hapur hupur patlamış mısır yemek nedir? kola höpürdetmek nedir? ayı mısınız?

bir kompozisyon, bir hikayenin anlatıldığı yerde illa tıkınmak zorunda mısınız? daha önce veya sonra bunu yapsanız da, sinemanın büyüsünü solumak isteyenleri ağız şapırtılarınızla rahatsız etmeseniz?

hayır bir de küresel bir alışkanlık bu. şu hanzoluğu yapan milyarlar var. din gibi bir şey yani bu da...