şükela:  tümü | bugün
 • amacının ne olduğunu bilmiyorum ama türlü türlü küfür ve beddua aldığı kesin olan insan, mahluk ve hatta sözlükteki bu tür bir başlıkta genel olarak kullanılan tabir olan, orospu çocuğudur!

  siz, uzun süredir beklediğiniz bir film sinemaya gelmiş, kırk yılın başı sinemaya gitmiş, güzel bi yerden koltuk bulabilmiş ve de 3d bokuna da 15tl bayılmışsınız. buraya kadar her şey normal, hatta bi kaç güzel fragman bile izlemişsiniz. lakin, koca salon zifiri karanlığa büründükten ve film başladıktan sonra hangi akla zihniyet, hangi amaca hizmetle karanlığın ortasında o siktiğimin telefonuyla ne yapmaya çalışıyorda, ışığıyla insanın dikkatini dağıtıyor, onu anlayamıyorsunuz. hayır, bi kere bi şeye bakarsın anlarız, olur öyle, ama 3 saat boyunca sen mesajlaşmaya mı geldin, film izlemeye mi orospu çocuğu diye adama sormazlar mı? elbette sormadım, o at kafalının benim film seyrimin içine etmesi gibi bende diğer izleyicileri rahatsız etmemek için ses etmedim.

  belki kimilerine göre bu önemsiz, küçük bir olay olabilir, ama bana göre uyku kaçıran sivrisinek'ten, gece yarısı tadilat yapan üst komşu'dan bir farkı yoktur...hepsinin de allah belasını vermiş ki böyle olmuşlar, daha da bi şey yapılamaz zaten!
 • daha kötüsü için
  (bkz: tiyatroda oyun izlerken telefonla oynayan insan)

  uyarıyorsun, yapma diyorsun canım kardeşim; ''e ama sessize aldım, konuşmuyorum da sizi neden rahatsız ediyor ki?'' diyor.

  ''ulan iki koltuk yanımda oturuyorsun, kullandığın telefon hayvan kadar ekranı olan akıllı bir telefon. sen o ekranı her açtığında telefonun ışığı her yere saçılıyor, e ortam karanlık ve haliyle gözümü alıyor amına kodumun evladı'' diyemiyorsun. neden? çünkü tiyatrodasın; gönül rahatlığınca bağırıp çağıramıyorsun, ağzına burnuna iki tane patlatamıyorsun.

  bazen medeniyet beni çok yıpratıyor.
 • god bless americadan ilham alarak kendisine şunu yapmak istediğim insan.
 • filmi beğenmemiş, yanındakilere ayıp olmasın diye salonda oturmak zorunda kalmış bir insan olabilir. ama yine de gerizekalıdır.
 • kulagina egilip gayet sakin bir ses tonuyla; "telefonla oynayacaktin da niye geldin amina kodugumun cocugu, hedef ben miyim?" deyip paranoyak bi izlenim birakmak istedigim insan. nasil bi tepki verecegi konusunda bayagi merakliyim.
 • "ne yapsam da bir salon dolusu adam sülalemde sikmedik kimse bırakmasa?" sorusu kafasına takılmış insandır.
 • tespit edildiği yerde,telefonu derhal elinden alıp afedersiniz götüne sokmak gerekir.
 • görgüsüzlüğün, bencilliğin, sonradan görmeliğin, kültürsüzlüğün en net göstergelerinden birisidir. adam/kadın filme girer, salon kararır ve birkaç dakika sonra beyimiz/prensesimiz telefonunu çıkarır, ya mesajlaşır ya facebooka girer ya bilmem ne yapar. dayanamayıp omzuna dokunarak uyardığınızda da sanki en doğal hakkı elinden alınıyormuş gibi öfleyen bir bakışla kapatır telefonunu.
  anlamıyorum, gerçekten gerekçesini anlamıyorum. 2 saatliğine o telefondan uzak duramamak nasıl bir his, anlayamıyorum. hadi filmi beğenmedin, çık git salondan, sonuna dek oturmak zorunda mısın? e filmi beğendiysen emeğe saygı gereği otur izle filmi.
 • aile terbiyesi, genel görgü, şımarıklık, düşüncesizlik vb. birçok kavram ile incelenebilecek öküzlük.
 • sikinden büyük ekrana sahip cep telefonunu iki dakikada bir çıkarıp kız arkadaşıyla mesajlaşan mallardansanız ya kız arkadaşınızla gelin sinemaya ya da ayrılın lan. sikeyim ben öyle aşkın ızdırabını.