şükela:  tümü | bugün
  • inşallah gerçekleşir dediğim istektir çünkü salonda çatır çutur patlamış mısır yiyerek bütün salonu rahatsız etmeye kimsenin hakkı yoktur
  • "sinemanin s´sinden anlamamak" nasil oluyor bilemiyorum ama misirlari cöp torbasi gibi bir seylerin icinde getirdiklerini gördükten sonra bence yenmesinden ziyade satilmasi yasaklanmali. günlerce ayni misiri satiyorlar ve hijyenik olmayan kosullarda transport ediyorlar. evde patlattigimiz misir kisa bir süre icinde kayis gibi olurken sinema salonlarinda isitip isitip satiyorlar ve kayis gibi olmamasinin sebebi isitilmis olmasi degil bence, katki maddeleri. yani tamamen sagliga zararli .
  • z filminde ayağa kalkıp bağıra bağıra gülen, x filminde yanındakine bak şimdi şöyle olacak diye (sessiz değil) spoiler veren, y filminde cep telefonuyla konuşan, film başladıktan sonra içeri dalıp perdeyi aydınlatan, sinema salonunda dürüm yiyen (kanzuk olabilir karanlıkta kestiremedim) makiniste ses ver ses diye bağıran, hatta gece matinesine bira sokan gördü bu gözler.

bunlara daha bir çok örnek verilebilecekken patlamış mısır sadece ironik bir yaklaşım olabilir ülkemiz için.

he nereden mi biliyorum ? 2002-2004 yıllarında flyinn cinebonus (şimdi cinemaximum) fuaye şefliği yaptım.

zorunlu edit: ne bira imiş arkadaş ! herkes mesaj atıp neden bira neden bira diyip duruyor, okumuyormusunuz entryi arkadaşım 2002-2004 yıllarından bahsetmişim hani senin daha 3-4 yaşında olduğun zamanlardan msj atan yazar(lar) ! o zamanlar sinema salonuna alkol ve türevini sokmak yasaktı, büfede satmak da yasal değildi. hepsi bu ! bana kalsa ben film izlerken sigara da içmek isterim, ama olmuyor işte.
  • özellikle "bazı filmlerde" diye eklenmesi gerekir bence. bi' recep ivedik'te, bi' süper ajan k9'da bırakınız yesinler, ama benim şahit olduğum gibi birdman filminde çerezza popcorn pakedi açmaya çalışanlardan kurtulmamızı sağlar bu. olumlu buluyorum.
  • arkadaşlar galiba sinema diye hayvanat bahçesine gidiyorlar sanırım. patlamış mısırımı ve kolamı alırım, sinemaya da her hafta giderim. öküz gibi yememeye çalışırım tabi orası öyle de. birisi gelip "bana sikicem mısırınızı amuğagoyim" derse o arkadaşı mısır leğeni, kola ve tuz ile birlikte sinemadan çıkarırım. hareketlere bak, şu ana kadar birine de diyebilmişliği de kesin yoktur, salla klavye başından.

edit: yasaklarla sadece bir şeyin üstü kapatılır arkadaşlar, yasaklardan çok çeken bir kesimiz bari siz yapmayın.
  • kesinlikle yasaklanmalı.herşeyden önce özenti bir davranış.hergün patlamış mısır yemiyorsun,evinde tv izlerken patlamış mısır yemiyorsun..e peki sinema salonunda neden haşır huşur çevreni rahatsız ediyorsun?bunun görgüyle alakalı olduğunu düşünüyorum.ve evet recep ivedik izlerken yiyebilirsin ama her filmde olmaz.yok sinemada mısır yenir,adet falan diye saçmalamasın kimse.ayet-i kerimesi yok,ben senin özenti görgüsüzlüğüne tahammül etmek zorunda değilim.
  • sinemada bir seyler yemek yasaklansin. adam oraya film izlemeye gelmis, biri de karnini doyurmaya. misir, kola, cips, cikolata, su, ebenin ami... yarim saat suruyor mk sunlarin hepsini yiyip bitirmek. yedigini ictigini internette paylasan tipler yapiyor bunlari sinemada. film izlerken niye misir yenir ki zaten. bunun ne mantigi var. misira bak tam filmlik. sinemalarda misiri soyle kategorize etseler, "korku filmi misiri, dram patlamis misiri" diye, buna gore davranacak dangalaklar cikar ortaya. ilerde yaparlar belki.

zor yasaklanir. yasaklanirsa bilet fiyatlari yukselir.
  • sinemada mısır veya başka bir yiyeceğin yenilmesini çok normal gören insanların ensesinde mangalda kokoreç yapmak lazım. belki anlar sığır, insanların para karşılığı film izlemeye geldiği bir ortamda hem sesli hem kokulu birşey yenilmemesi gerektiğini.
  • bütün dünyada sinemayla özdeşleşmiş yiyeceği, kafasına esti diye yasaklatmaya çalışanların işi. yüzlerce kişinin birlikte film izlediği yerde illa ki ses olacaktır. ama zaten o güçlü ses sistemlerinin olduğu gürültülü sinema salonlarında en fazla yanındakinin mısır sesini duyarsın, çok rahatsız olduğunda uyaramayacak kadar asosyal olanlar da gelir böyle başlık açar.

bir seçenek daha var, o da evde izlemek mi dersin?