şükela:  tümü | bugün
 • türkân sultan'ın 24 kasım cumartesi günü saat 15:00-17:00'da 31. istanbul kitap fuarı'nda imzalayacağı kitabı. kapağına sultan'ın pek güzel bir resmini koymuşlar, umarız içeriği de o güzelliktedir.
 • "sultan ailesiyle ilgili bilgilerden sonra önce film çevirmeye nasıl başladığını anlatıyor. sonrasında her şey çorap söküğü gibi geliyor zaten. oyunculukla ilgili hiç bir şey bilmezken kendini kameranın karşısında bulan sultan, sinemayı ve oyunculuğu keşfedişini, çevirdiği onlarca melodramdan sonra daha ciddi yapımlara yönelişini, içinde sönmeyen sinema ateşi harlandıkça kameranın önüyle yetinmeyip arkasına geçişini, hatalarıyla sevaplarıyla sanat yaşamını tüm içtenliğiyle ortaya döktükçe türk sinemasının bir dönemine de tanıklığını bizimle paylaşmış oluyor."

  http://www.sivrisinema.com/makale/sinemam-ve-ben/
 • elime alıp bitirene kadar helaya bile gitmediğim kitaplar silsilesine girdi bu gece.
  daha ilk sayfalarında akmaya başlayan gözyaşlarım, vesikalı yarim bölümüne gelip de "çok eskiden rastlaşacaktık" başlığını görmemle sel oldu taştı, kucağımda kitap, katıla katıla ağladım yatağın içinde.
  kitap boyunca da, şimdi bunları yazarken de dinmedi gözyaşlarım.
  öyle fotoğrafları var ki, böyle bir güzelliğin gerçek olmasına, bu gerçekliği çıplak gözle gören birinin akıl sağlığını koruyabilmesine ihtimal veremedim.
  bu kadın olmak ne kadar görkemli, ne kadar ağır. bu kadın olmak, dünya yüzünden asla silinmemek demek.
  sen bir hayat yaşadın ve bu herkesin hayatının bir parçası oldu. yazdığın için çok teşekkür ederim türkan şoray.
 • okuması oldukça keyifli bir kitap. içinde bu zamana kadar görmediğimiz pek çok fotoğraf var ayrıca. türkan şoray samimi bir dille yazmış kitabı. bizim kafamızdaki, o çok sevilen türkan şoray,ın tam da düşündüğümüz gibi olduğunu göreceksınız okurken. çünkü tüm kitap boyunca hakkında olumsuz konuştuğu tek kişi, zaman zaman eleştirdiği kendisi.
 • türkiye iş bankası kültür yayınlarından eski yayınevine göre oldukça güzel bir şekilde basılmış ve fiyat olarak da gayet uygun eser.

  not: lütfen imzalatmaya kalkmayın, 8 9 saat sürüyor. kadına da size de eziyet olur :)