şükela:  tümü | bugün
  • android uygulamasına bir tek yorum gelmiş ve o yorumda da çalışmadığı söylenmiş. başka da bir kullanıcı yorumu bulamadım internette.

edit: bu entry'nin girildiği tarihten bu edit kısmının yazıldığı tarihe dek geçen yedi aylık süre içerisinde halen davetiyeye cevap vermeyen oluşum. kıllanıyorum ha.
  • sinemada bilet alırken önümdeki abinin telefondan check-in olup elindeki üyelik kartıyla bilet almasına şahit olup, üye olduğum uygulamadır. sınırsız demişler hakikaten de sınırsızmış. 2 haftadır istediğim tüm vizyon filmlerine sorunsuz şekilde girebildim. yalnız adamlar kişiye özel tasarlamışlar. şöyle ki, facebook veya linkedln profilin ile davetiye isteyip, üye olduğun telefona özel uygulama getirmişler, yani abi ben gidemiyorum al biraz da sen kullan diyemiyorsun, ya da kartı verdiğin kişiye cep telefonunu da vereceksin ki o da orada check-in olup sinemaya gitsin yerse. ben beğendim, tavsiye ederim.
  • bir arkadaşım sayesinde haberim oldu. çok ilginç (ki eğer uygulamaya geçerse) çok başarılı bir aksiyon olur ama arkadaşım araştırmış şöyle bir şey dedi;

"istanbul mastercard ofisini arayıp böyle bir iş birliği var mı diye sordum ve öyle bir işbirliğinin olmadığını ve araştırmaya aldıklarını söylediler"

bilgisi olanlar yeşillendirsin.
  • güzel düşünülmüş bir hizmet modeli ancak suistimal edilebilir olmasını akıllı telefon kontrolü ile önlemeye çalışmaları benim gibi akıllı telefonlarla alakası olmayan zippilerin film izlemek istemeyeceklerini düşündüklerine işaret olsa gerek... eh pek de yanıldıklarını söyleyemem gerçi!

şimdilik pratik olarak sadece istanbul'da çalışacağını düşünüyorum neticede sinema bileti fiyatlarının mantıksız seviyede yüksek olduğu yegane memleket orası... 25-27 liraları duyunca geçen günlerde 9 liraya gittiğim avm sinemasının hayli ucuz olduğunu fark ettim.

27 liraya bilet mi olur be?
  • görece bu kadar uzun süredir kullanımda olmasına rağmen, neden bu kadar az ses getirdiğini merak ettiğim sistem.

kullanımı yaygınlaşana kadar üyelik satın almak çok mantıklı değil galiba.
  • festival filmlerini de kapsayıp kapsamadığını merak ettim, bilen yeşillendirsin.
  • ayrıntıları, kullanan var mı merak edilen site.
  • 2 gün önce yaptığım başvuruya henüz geri dönmediler. normalde facebook kullanmıyorum ama sırf davetiye alabilmek için hiç kimsenin ekli olmadığı bi facebook hesabı bile açmıştım. twitter adreslerini gezerken sözlükte kendileri hakkında yazılan şeyleri yakından takip ettiklerini gördüm burdan seslenmek istiyorum:

yollsanıza olm kartımı!
  • dikkatli olunması gereken site.verdikleri fiyatlar inanılmaz. 6 aylık paketi 45 liradan veriyor.bu fiyata kim verir ki? zira internette hayalet gibi dolaşıyorlar. brandia bilişim teknolojileri san. ve tic. a.ş. firmasına bağlı ve bir telefon numaraları bile yok. gerçekten böyle bir avantajlı durum varsa bile bunun popüler olmaması saçma. internette kendileri hakkında adam gibi bir yorum bulamadım. sadece reklamları var.hiç iyi şeyler düşünemiyorum.
  • 6 aylık paketi 200 küsür tl olan kart. bugün yurtiçi kargo ile geldi kart. akşama kadar aktif olmasını temenni ediyorum. evet mastercard, ama kartın şifresi yok lan??

işbu entry editi büdütü hak etti: kartın tesliminden yaklaşık 45 dk. sonra aktiflik maili geldi. orada şifrenin nasıl olduğu yazıyormuş. o maili görene kadar, `@ideolojik entry basi` sağolsun, yazdı.

hadi bakalım, görecez, bakacaz.