şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en rezil ve terbiyesiz işletmesi. evime girip soysa bundan daha şerefli olduğunu düşünürüm. şeref ve haysiyet yoksunu, dolandırıcı insanlar tarafından işletilen, buraya da parayla iki üç memnunum entrysi yazdıran kurum. zaten gerçekten bu uygulamayı kullanıp da memnun kalabilecek biri olamaz. paranızla rezil olmayın. film izlemek için bu kadar stres çekilmez. soruları olanlara belge ve fotoğraflarla sinemiayı tanıtabilirim. bundan sonra ki durağımız tüketici mahkemesi.
  • 2 gündür ileri tarihli bilet alımı çalışmayan uygulama. nasıl iş anlamadım hala düzeltemediler. müşteri hizmetleri kopyala yapıştır ile sürekli aynı cevabı vermekten başka bir şey yapmıyor.

şimdi bu ileri tarihli bilet uygulaması çalışmadığı için yarın bileti erken gidip salondan almak zorunda kalıcam

edit: bugün sinema salonundan deneyerek sonunda bileti satın alabildim.
  • paranizla rezil eden, soyan bir sistem. uzak durun ey yazarlar
  • an itibariyle gişeden alınan biletler için de hizmet bedeli alan oluşum. biletin ücretine göre değişen hizmet bedelleri alınacakmış artık. canlı destek hattına konuyu yazdığımda gelen mesajı aktarıyorum

--- spoiler ---

sinemia'nın değişen kanunlar kapsamında hem sinema salonlarına hem de yapımcılara tam bilet ücretini vermesine rağmen üyelerine çok daha uygun fiyatlarla sinemaya gitme imkanı sunmaya devam edebilmesi için, tek bilet ücreti 15 tl yi aşan biletlerden 0.99 tl ile başlayarak biletin ücretine göre değişkenlik gösterebilen sinemia hizmet bedeli, bilet alımınız esnasında kayıtlı ödeme aracınızdan tahsil edilmesidir... bu sayede sinemia, tüm sinemaseverlerin her zaman olduğu gibi normal bilet fiyatlarından çok daha uygun fiyatlarla sinemaya gitmesine imkan sağlamaya devam edebilmektedir.
    --- spoiler ---

bu mesajın üstüne üyeliğimi hemen iptal ettim. ortada yapılmış bir anlaşma var ve tek taraflı olarak değiştiriliyor. ne olursa olsun tüketiciye bir şey yansıtmamaları gerekirdi.
  • faydalı ve karlı görülen sistem ama davulun sesi uzaktan hoş gelir hiç bulaşmayın derim
  • müşteri söğüşleyerek bir yerlere gelmeye çalışan dolandırıcı firma. kendinize saygınız varsa uzak durmalısınız.
  • sınırsız imaxlerden , parası verilerek alınmış üyelikler için ekstra para taleplerine kadar düşen sistem. hükümet için yeni vergi önerileri gibi sinemia için de yeni tırtıklama fikirleri önerelim madem. mesela çok ünlü oyuncuların olduğu filmlerden ekstra 5 tl, sevişme sahneli filmlerden ekstra 10 tl, entel ortamlarda anlatıp karizma yapmalık filmlerden ekstra 3 tl alınabilir.
  • amerikada da sistemi uygulamaya koyduğuna şaşırdım. ben sinema salonları artık bu insanlara olumlu bakmıyorlar ve onu bitirecek şekilde şartları ağırlaştırıyor diye düşünüyordum.

belki kurucu da türkiyede iş yapamıyorsam gider başka ülkede yaparım demiştir haliyle.

hazır bunca tecrube edinmişken başka ülkede sıfırdan daha sağlam sistemle ilerlemesini beklerdim. ama yorumlara bakıyorum amerikada sistemi kurmuş ama vadettiği hizmeti verememiş diyorlar.

demek ki adamın beyin yapısı sorunlu. bir lego yaparsın. 1. de biraz yamuk olur. 2. kere yaparken başta yaptığın hataları yapmayacağın için daha güzelini yaparsın.

ama bu adam 2. başlangıcını ilkinden hızlı aksatmaya başlamış.

burada 2 ihtimal var. ya başka bir ülkede işler buradaki gibi olmadı ve farklı durumlar ortaya çıktı. ya da adamın niyeti bozuk; boşver bana gireceğine kullanıcıya girsin mantığı ile iş yapıyor.
  • habersiz şekilde para cezası kesmeye çalıştığı ve zorla yeni sözleşme onaylattığı için ikinci yılına devam etmekte olduğum iki ayrı üyeliğimi iptal ettiğim platform.
    şöyle ki tarafıma tanınan check-in süresini 30 dk kadar geciktirdim ancak hala sinema salonunun olduğu avmde bulunduğum için iyi niyetle defalarca check-in gerçekleştirmeye çalıştım. sistem kabul etmedi. daha önce de sistem hatası nedeniyle bir check-ini yapamamıştım ve bir uyarı maili iletilmişti. yine benzer bir süreç yaşayacağımı düşünerek üstünde durmadım. bu olaydan sonra tarafıma ceza bedeli yansıtıldığına dair bir mail ulaştı. neymiş bu ceza diye uygulamayı açtığımda karşıma yeni bir üyelik sözleşmesi popupı çıktı ve onay vermeden uygulamayı açmaya izin vermedi. uygulamayı açınca gördüm ki her iki üyelik için 34.5tlx2 ceza bedeli ödemem gerekiyormuş ve geriye kalan bilet haklarımı bu ücreti ödemeden kullanmayacakmışım. üyelik bedeli olarak 25 tl öderken ceza olarak 34.5 tl talep etmek mantıklı olmadığından sistemden çıkmaya karar verdim. bu arada nedense sistemden çıksanız bile ödeme seçeneklerinde bir adet kart bilgisi kalmak zorunda. kullanım süresi dolmuş olan kartımla kendilerine hayatta başarılar dilerim.
  • son yaptıkları mobil güncelleme ile tüyü diken şirket.
hesabın var mı? giriş yap