şükela:  tümü | bugün
  • satın almak için birkaç ürün bakarken uygun fiyatı sayesinde denk geldim. daha önce adını hiç duymadığımdan başlangıçta güvenemedim ama künyesini biraz inceleyince sadecenotebook.com ile aynı olduğunu fark ettim. birebir aynı ürünlerin fiyatı -enteresan bir şekilde kargo dahil- daha ucuzdu sadece nootbook'a göre. bir cesaret aldım. birkaç güne elime ulaştırdılar ürünü. tam olarak bu fiyat farkı nasıl olabiliyor anlamadım ama daha ucuza almışım; sağlamca, hızlıca elime ulaşmış mallar gerisi de beni ilgilendirmez zaten.
  • bilgisayar ve teknoloji ürünleri satışı yapan internet sitesi.
    satın aldığım 4 tb harddisk bozuk çıktı. paketin üzerine ürünün bozuk olduğunu ve büyük harflerle ürünü "iade" etmek istediğimi yazarak geri gönderdiğim halde 1 aydan fazla süredir paramı iade etmeyen, her aradığımda oyalayan ve üstüne üstlük bir de "siz ürünü iade etmek istediğinizi belirtmemişsiniz" diye iftira atan müşteri hizmletlerine sahip, tüketici haklarını yok sayan, uzak durulması gereken firmadır.
  • temel sistem bileşenlerini (anakart, işlemci, ram) en ucuza alabileceğiniz sitelerden biri. pc toplama sihirbazı da var; ama diğer bileşenler o kadar da ucuz olmadığından, tavsiye edemem. ayrıca toplama sihirbazı sayfasının en altındaki montaj ve test seçeneğinin 7,58 usd + kdv gibi bir fiyatının olması nasıl açıklanabilir, bilemiyorum. yani tamam, bedelsiz montaj hizmeti verilmemesi anlayışla karşılanabilir; ama niye dolar cinsinden? niye küsüratlı? niye + kdv?

işlemci, anakart ve ram aldım. üçü de sıkıntısız çıktı, şikayetim yok. ama işlemci almanızı tavsiye etmem, sitenin toplama sihirbazını montaj ve test dahil olarak kullanmadıkça kendim de bir daha işlemci almam. neden? kargodan. sağ olsunlar, paketlemeye hiç zahmet etmemişler. iki parça ram'i anakart kutusunun iki kulağına sıkıştırmışlar, işlemciyi de rastgele koymuşlar üzerine, öylece aras kargo poşetine koyup göndermişler. zaten intel işlemcilerin paketleri saçmalığın dibi: kutudaki tek değerli nesne olan işlemci, kutunun üstünde, incecik bir plastik tabakasının altında öylece duruyor, üzerinde bir karton bile yok; koca kutunun içinde emniyete alınmış tek nesne ise yanlışlıkla çöpe atsam arkasından ağlamayacağım kalitede bir işlemci soğutucusu. bir de bu kutu hiçbir emniyet tedbiri alınmadan kargo poşetinin içine konup gönderilince, işlemcinin sıhhati selameti allah'a emanet. ben şanslıymışım, işlemcim salimen elime ulaştı, ama bir dahakine bu kadar şanslı olamayabilirim. idareten aldığım mütevazı i5'in yerine iki üç yıl sonra yaklaşık iki katı fiyata almayı umduğum beşinci nesil i7'yi böyle bir kargo anlayışına emanet etmeye hiç niyetim yok, açıkçası.

netice-i kelam: sisteminizi kendiniz monte edecekseniz, kargoda başına bela gelmesi çok muhtemel olmayan sistem bileşenlerini ucuza getirmek için kullanabileceğiniz bir site. ama hizmet bekliyorsanız ihtiyatla yaklaşmanız tavsiye olunur.
  • şikayetvar'a bakınca anakartı buradan almakla ciddi risk almışım. ekran kartı siparişinden vazgeçtim.
  • kesinlikle uzak durulması gereken firma. geçtiğimiz hafta bir hata yapıp bunlardan pc topladım ve kargo ile teslimat şeklinde aldım. işlemci fanı kırık, kasanın ön fan güç kablosunun bir pini kırık şekilde geldi. üzerine birde toplamak için para istiyorlar.
  • bugün topladığım sistemi siparişi verdim. bakalım en kısa sürede gelecek ve umarım sağ salim gelecek... müşteri hizmetleri çok ilgilendi sağolsun. bakalım aynı ilgiyi topladığım pc içinde gösterecekler mi. ve bir sıkıntı yaşamayacaksam eğer bu başlığa tekrar dönüp, görüşlerimi yazacağım.

düzenleme: aldık makinayı. çok hızlı ve sağlam bir paket şeklinde gönderdiler. kurulumunu yaptırın. kendiniz uğraşmayın. zaten 20 tl falan bir şey alıyorlar. doğru düzgün elinizde olsun. güvenilir kanımca.
  • bu hafta topladığım sistem elime ulaştı. kablolaması incelikle yapılmış ellerine sağlık, bir sorun çıkmadı tavsiye ederim.