şükela:  tümü | bugün soru sor
 • satın almak için birkaç ürün bakarken uygun fiyatı sayesinde denk geldim. daha önce adını hiç duymadığımdan başlangıçta güvenemedim ama künyesini biraz inceleyince sadecenotebook.com ile aynı olduğunu fark ettim. birebir aynı ürünlerin fiyatı -enteresan bir şekilde kargo dahil- daha ucuzdu sadece nootbook'a göre. bir cesaret aldım. birkaç güne elime ulaştırdılar ürünü. tam olarak bu fiyat farkı nasıl olabiliyor anlamadım ama daha ucuza almışım; sağlamca, hızlıca elime ulaşmış mallar gerisi de beni ilgilendirmez zaten.
 • bilgisayar ve teknoloji ürünleri satışı yapan internet sitesi.
  satın aldığım 4 tb harddisk bozuk çıktı. paketin üzerine ürünün bozuk olduğunu ve büyük harflerle ürünü "iade" etmek istediğimi yazarak geri gönderdiğim halde 1 aydan fazla süredir paramı iade etmeyen, her aradığımda oyalayan ve üstüne üstlük bir de "siz ürünü iade etmek istediğinizi belirtmemişsiniz" diye iftira atan müşteri hizmletlerine sahip, tüketici haklarını yok sayan, uzak durulması gereken firmadır.
 • temel sistem bileşenlerini (anakart, işlemci, ram) en ucuza alabileceğiniz sitelerden biri. pc toplama sihirbazı da var; ama diğer bileşenler o kadar da ucuz olmadığından, tavsiye edemem. ayrıca toplama sihirbazı sayfasının en altındaki montaj ve test seçeneğinin 7,58 usd + kdv gibi bir fiyatının olması nasıl açıklanabilir, bilemiyorum. yani tamam, bedelsiz montaj hizmeti verilmemesi anlayışla karşılanabilir; ama niye dolar cinsinden? niye küsüratlı? niye + kdv?

  işlemci, anakart ve ram aldım. üçü de sıkıntısız çıktı, şikayetim yok. ama işlemci almanızı tavsiye etmem, sitenin toplama sihirbazını montaj ve test dahil olarak kullanmadıkça kendim de bir daha işlemci almam. neden? kargodan. sağ olsunlar, paketlemeye hiç zahmet etmemişler. iki parça ram'i anakart kutusunun iki kulağına sıkıştırmışlar, işlemciyi de rastgele koymuşlar üzerine, öylece aras kargo poşetine koyup göndermişler. zaten intel işlemcilerin paketleri saçmalığın dibi: kutudaki tek değerli nesne olan işlemci, kutunun üstünde, incecik bir plastik tabakasının altında öylece duruyor, üzerinde bir karton bile yok; koca kutunun içinde emniyete alınmış tek nesne ise yanlışlıkla çöpe atsam arkasından ağlamayacağım kalitede bir işlemci soğutucusu. bir de bu kutu hiçbir emniyet tedbiri alınmadan kargo poşetinin içine konup gönderilince, işlemcinin sıhhati selameti allah'a emanet. ben şanslıymışım, işlemcim salimen elime ulaştı, ama bir dahakine bu kadar şanslı olamayabilirim. idareten aldığım mütevazı i5'in yerine iki üç yıl sonra yaklaşık iki katı fiyata almayı umduğum beşinci nesil i7'yi böyle bir kargo anlayışına emanet etmeye hiç niyetim yok, açıkçası.

  netice-i kelam: sisteminizi kendiniz monte edecekseniz, kargoda başına bela gelmesi çok muhtemel olmayan sistem bileşenlerini ucuza getirmek için kullanabileceğiniz bir site. ama hizmet bekliyorsanız ihtiyatla yaklaşmanız tavsiye olunur.
 • şikayetvar'a bakınca anakartı buradan almakla ciddi risk almışım. ekran kartı siparişinden vazgeçtim.
 • kesinlikle uzak durulması gereken firma. geçtiğimiz hafta bir hata yapıp bunlardan pc topladım ve kargo ile teslimat şeklinde aldım. işlemci fanı kırık, kasanın ön fan güç kablosunun bir pini kırık şekilde geldi. üzerine birde toplamak için para istiyorlar.
 • bugün topladığım sistemi siparişi verdim. bakalım en kısa sürede gelecek ve umarım sağ salim gelecek... müşteri hizmetleri çok ilgilendi sağolsun. bakalım aynı ilgiyi topladığım pc içinde gösterecekler mi. ve bir sıkıntı yaşamayacaksam eğer bu başlığa tekrar dönüp, görüşlerimi yazacağım.

  düzenleme: aldık makinayı. çok hızlı ve sağlam bir paket şeklinde gönderdiler. kurulumunu yaptırın. kendiniz uğraşmayın. zaten 20 tl falan bir şey alıyorlar. doğru düzgün elinizde olsun. güvenilir kanımca.
 • bir süredir üzerinden pc toplamaya calıstığım fakat diğer sitelere baktığımda acayip bir fiyat farkı olusturan ucuz sistemleri olan bir teknoloji sitesi. şahsen ucuz fiyatlarla pc olusturdum fakat diğer sitelerde bu kadar uygun fiyata bulamadım. gün geçtikce uygun fiyatı sebebiyle kendine çeken fakat yorumları okudukca uzak durmaya calıstığım sitedir ayrıca. e pek tabi risk istemeyip vatan bilgisayardan aynı pc yi topladığımda 160 tl fark olustu ve bu da insanı bir miktar hayal kırıklığına uğratmıyor değil. ne yapacağımı bilemiyorum diğer sitelerde bir model aşağıdaki işlemci bu sitede bir üst modelle eşit. ya bir alt modeli tercih edip başka bir yerden alıcam yada riske giricem. müşteri hizmetleri kısmından arastırdığımda baya övmüsler kendilerini. ancak yorumlarınız gösteriyor ki uzak durmalıyız. malum kaç bin tl para veriyoruz bi kaç yüz daha ekleyip işimizi sağlama alalım pişman olmayalım vesselam
 • teknoloji ürünleri konusundan şanssızsanız kesinlikle uzak durun buradan. diğer yerlere göre daha ucuza ürün satıyorlar evet ama sattıkları üründe bir sıkıntı oldu mu göte geldiniz... uğraş dur.

  4-5 ay önce bilgisayar topladım buradan. sipariş verdiğim ekran kartı yerine aynı markanın farklı bir ekran kartını takıp göndermişler. fark etmesek çakıp gidecekler. daha sonra, aynı hafta içinde anakartı servise yolladım... daha ilk hafta olmasına rağmen asus'un servisine yolladılar, kendileri değiştirmedi. anakart değişim olup geldi, yani bozuk anakart vermişler.

  şimdi de oyunlarda ani takılma problemi yaşıyorum ve neden olduğunu çözemiyorum. ya ekran kartından ya da psu'dan ama tam emin olamıyorum. kasayı oraya getireyim test edelim diye email atıyorum, ''aynı gün içerisinde hangi parçanın bozuk olduğunu anlayamayız, arızalı parçayı öğrenip öyle gönderin'' diye cevap veriyorlar. ulan ben hangisinde sıkıntı olduğunu bilsem sana niye böyle böyle bir şey var diyeyim... ben teknik servis miyim veya elimde yedek parça mı tutuyorum? velhasıl kelam, sırf 400-500 tl ucuza kapatacağım diye oturup buradan almayın, bir sorun çıkarsa ''likeaboss'u niye dinlemedik amk'' diye ağlarsınız sonra.

  he bu arada ayrıca kendileri acayip derece yalancıdır (üçkağıtçıdır?)...

  daha önceleri attığım emailde sinerji bilgisayarı aradan çıkartıp, ekran kartını direkt distribütör firmaya göndermek istediğimi belirttim ve de adres falan istedim. böyle bir şeyin olamayacağın, illa ki sinerji'ye göndermem gerektiğini, distribütör firmaya göndersem bile bakmadan geri göndereceklerini, sinerji'den oraya gitmesinin gerektiğini söyledi ve de telefon numarasıdır, adrestir falan vermeyi ısrarla reddetti. üniversite dönem arasında olduğu için göndermek istemedim ben de ve bu haftaya bekledim. bugün beni ayar etmelerinden sonra oturup garanti belgesindeki distribütör firmayı aradım... adam sadece kargo parasını siz ödeyin yeter dedi. yani yok sinerji'den gitmesi lazım, yok bakmadan geri gönderirler vs. hikaye. allah bilir ekran kartını sinerji'ye göndersem, ''distribütöre gönderdik bir sorun yok dediler'' deyip ekran kartını 1 hafta sonra geri gönderecekler.
 • hızlı hizmet veren bilgisayarcı.
  buradan laptop aldık ve 1 günde geldi alet. sipariş esnasında m.h. çok hızlı dönüş yapıyor.