• john carney'in kendi hayatindan esinlenerek yazip yonettigi guzel bir film.
  • once'tan daha güzel olan, harika müziklerle donatılmış harika bir gençlik filmi. kabuğunu kırma üzerine müthiş şeyler söylüyor. almost famous seven bunu da sever.
    temmuz 2016 itibariyle yılın en iyi 5 filmi arasında gösterilmekte. kesinlikle doğru tespit.
  • 106 dakikalık, 2016 yapımı film.

8 / 10.

1972 irlanda doğumlu yönetmen john carney; hem atmosfer hem de konsept olarak harika bir iş çıkarmış. hikaye hem derli toplu, hem de insanı ister istemez ( özellikle de hayatınızda müzikle uğraştığınız bir dönem olduysa ya da müzik sizin için önemli bir sihirse ) kendi gençliğine de götürüyor.

son zamanlarda gençlik filmlerine mesafeli olsam da, ecnebi medya tarafından da son dönemde güzel methiyeler alan yapıma ayırdığım zamana kesinlikle değdi, dahası, enfes müziklerle çevrili bir zaman yolculuğuna çıktım resmen. oldukça başarılı kostüm-makyaj tasarımı ve lezzetli irlanda renkleri de cabası.

türe ilgili sinemaseverler için kesinlikle kaçırılmaması gereken, akıcı ve son derece çekici bir film! son olarak, sing street, yıllar geçtikçe, ünü yayıldıkça türünün unutulmazları arasında daha da sağlam bir yer edinecektir, buna da şüphe yok ayrıca...

her eve imdb
  • muhteşem bir film. senaryo, uygulama, müzik, oyunculuk. on numara. detaylar harika. izleyin izlettirin.
  • hem muzik hem gorsel hem de donemi yansitmasiyla nefis bir film..muzikal kaliteyle once dan sonra son zamanlarin en keyiflisi denilebilir..
  • 2016 da izledigim en iyi filmlerden biriydi bu.. anlayana o kadar cok sey soyluor ki.

filmden 1 quote vermek ister gonul.. tum bullies ve benzer kafalar icin gelsin..

""you only have the power to stop things, but not to create""

ufak tefek eksikleri olsa da, nefis filmdir. tereddutsız izleyin. 8/10
  • john carney'in once ve begin again'den sonraki üçüncü bombası.john carney şu ana kadar 3'de 3 gidiyor.
  • rock n roll'a doyuran john carney filmi. dün begin again'i izlemiştim, bugün bunu izledim. ama sing street'in de yönetmeninin john carney olduğunu bilmiyordum. şuan öğrendim ve böylece yarın once'u izlemek şart oldu. benim için güzel bir tesadüf oldu.

up, drive it like you stole it ve brown shoes filmin kendisinden daha güzel.
  • --- spoiler ---

- ''mutlu üzgün'' ne demek ki? aynı anda nasıl ikisi birden olunur? çok saçma.

- bu bok yuvasında gerizekalılarla, tecavüzcülerle, serserilerle kalmışım ve durumu kabulleneceğim demek tamam mı? hayat böyle işte. kabullenmeye çalışacak, yoluma devam edeceğim ve sanat yapacağım.

--- spoiler ---
  • sizi 80'li yıllara götüren eğlenceli film.
hesabın var mı? giriş yap