şükela:  tümü | bugün soru sor
 • once ve begin again gibi iç ısıtan romantik ve singer-songwriter tarzı şarkılarla dolu başarılı müzikal filmlerin yönetmeni john carney'in bu yıl çıkacak yeni filmi.
  once gibi yine dublin'de ve 1980'lerde geçecek filmde bir kızı etkilemek için sing street adında bir grup kuran bir gencin hikayesi anlatılacakmış. eleştirmen puanları (bkz: metascore) iyi gibi, ayrıca yine oscar'da "en iyi özgün şarkı" dalında aday olacağı tahmin ediliyor.
  film 17 martta irlandada yayınlanacakmış, türkiye'de ne zaman yayınlanacak (veya yayınlanacak mı) bilmiyoruz daha.

  fragman
 • john carney'in kendi hayatindan esinlenerek yazip yonettigi guzel bir film.
 • once'tan daha güzel olan, harika müziklerle donatılmış harika bir gençlik filmi. kabuğunu kırma üzerine müthiş şeyler söylüyor. almost famous seven bunu da sever.
  temmuz 2016 itibariyle yılın en iyi 5 filmi arasında gösterilmekte. kesinlikle doğru tespit.
 • 106 dakikalık, 2016 yapımı film.

  8 / 10.

  1972 irlanda doğumlu yönetmen john carney; hem atmosfer hem de konsept olarak harika bir iş çıkarmış. hikaye hem derli toplu, hem de insanı ister istemez ( özellikle de hayatınızda müzikle uğraştığınız bir dönem olduysa ya da müzik sizin için önemli bir sihirse ) kendi gençliğine de götürüyor.

  son zamanlarda gençlik filmlerine mesafeli olsam da, ecnebi medya tarafından da son dönemde güzel methiyeler alan yapıma ayırdığım zamana kesinlikle değdi, dahası, enfes müziklerle çevrili bir zaman yolculuğuna çıktım resmen. oldukça başarılı kostüm-makyaj tasarımı ve lezzetli irlanda renkleri de cabası.

  türe ilgili sinemaseverler için kesinlikle kaçırılmaması gereken, akıcı ve son derece çekici bir film! son olarak, sing street, yıllar geçtikçe, ünü yayıldıkça türünün unutulmazları arasında daha da sağlam bir yer edinecektir, buna da şüphe yok ayrıca...

  her eve imdb
 • muhteşem bir film. senaryo, uygulama, müzik, oyunculuk. on numara. detaylar harika. izleyin izlettirin.
 • 1985 yılında dublin'de geçen, kız tavlamak adına bir boyband kuran 15 yaşındaki ergenin etrafında şekillenen bir öyküyü barındıran ve 80'lerden spandau ballet, duran duran, the cure vb. şarkılarının duyulduğu hoş film.

  imdb: sing street (2016) / john carney
 • hem muzik hem gorsel hem de donemi yansitmasiyla nefis bir film..muzikal kaliteyle once dan sonra son zamanlarin en keyiflisi denilebilir..
 • 2016 da izledigim en iyi filmlerden biriydi bu.. anlayana o kadar cok sey soyluor ki.

  filmden 1 quote vermek ister gonul.. tum bullies ve benzer kafalar icin gelsin..

  ""you only have the power to stop things, but not to create""

  ufak tefek eksikleri olsa da, nefis filmdir. tereddutsız izleyin. 8/10
 • john carney'in once ve begin again'den sonraki üçüncü bombası.john carney şu ana kadar 3'de 3 gidiyor.
 • rock n roll'a doyuran john carney filmi. dün begin again'i izlemiştim, bugün bunu izledim. ama sing street'in de yönetmeninin john carney olduğunu bilmiyordum. şuan öğrendim ve böylece yarın once'u izlemek şart oldu. benim için güzel bir tesadüf oldu.

  up, drive it like you stole it ve brown shoes filmin kendisinden daha güzel.