şükela:  tümü | bugün
  • 4 haziranda verdiğim siparişin 6 haziran tarihinde kargolanmasıyla 18 haziranda türkiye sınırlarına sokan ve 20 haziran tarihinde ptt ile ulaşmasını sağlayan kargo şirketi.sitelerinde yazan 12 günlük süreyi sağlamıştır.

http://www.singpost.com/…cel/postage-rates/273.html
  • uzakdoğudan verilen siparişlerde, son zamanlarda süre bakımından açık ara en başarılı posta şirketi.
  • ürün singapur'a gidene kadar çok vakit kaybettiriyor. gerçi singapur'a geldikten sonra da pek hızlı değil. oysa ki china post başka bir ürünü 3 günde türkiye'ye soktu.
  • şu aralar çok çok yavaş olan posta şirketi.
  • aliexpress'te bulunan kargo seçenekleri arasında en hızlı olan şirketlerden biri. bu şirketle gönderilen kargolarimin hepsi 15-16 gün içinde elime ulaştı.9 günde türkiyeye gelip, 11.günde elime ulaşan kargom da oldu. bu yüzden singapore post ile çalışan satıcıları tercih ediyorum genellikle.

edit: bu aralar singapore post'ta sorunlar olduğuna yönelik mesajlar aldım. ürünler geç geliyor ya da gümrükten geri dönüyor dendi. benim son siparişim sorunsuz şekilde 20 günde geldi singapore post ile ama yine de dikkate almak lazım uyarıları.
  • konteynırlar hakkında hatalı bilgi aktarımı yapmak suretiyle, türkiye'ye kadar gelen kargomun gerisin geri singapur'a postalanmasına neden olmuş olan şirkettir.
  • biraz önce şöyle bir mail aldım kendilerinden:

`:sir, there is a bad news for you. recently packages via singapore post registered airmail to turkey are refused by turkey customs and returned back to our side. you may also have noticed this bad situation. we decided not to ship more packages via singapore post to turkey and thus we held the shipping for your package. ıf you still want this package, do you agree with us to change the shipping way to registered airmail via postnl which takes about 12 business days for delivery? there will be no additional shipping charge from you. ıf you prefer a direct cancellation and refund for this order, we would like to arrange accordingly. please kindly offer a reply here with your decision. ıf there is no response from you in 24 hours, we will directly cancel the order and issue a refund back to your original payment gateway.`

uzun lafın kısası, bundan sonra singapur post yerine hollanda üzerinden postnl ile kargo işlemlerinizi yürütün ki gümrüğe takılmasın. uzak doğu şirketlerine, bu aralar gümrükte epey sorun yaşatıyorlar.
  • ülkeye girişte gümrükte yaşanan sıkıntılar hakkında bilgim yok. ancak aliexpress ten ürün satın alacağımda, hızlı olması, her hareketini izleyebilme ve ptt ile uyumlu çalışan kargo takip kodu nedeniyle şimdilik tercih etmeye devam ediyorum. china post registered air mail tipi kargolarım da ise daima takip sorunu yaşıyorum.
  • dogru duzgun trackin numarasi saglayamayan sirket. saniyorum fiyatlari geregi ebay'den aldigim tum alisverislerde tercih ediliyor.

bundan sonra satin almadan once "singapore post ile mi gelicek?" diye sorup kullanmamayi tercih edecegim.
  • acik ara dunyanin en kotu kargo sirketi.