şükela:  tümü | bugün
  • üzerinde genellikle yemek yenen bakır veya pirinçten kocaman tepsi, yer sofrası.

bir de cehize bakma günü için her genç kızın bir "sini"si olması gereklidir, buna "siniye bakma"da denir bazı yörelerde... tarak, yazma, mendil, yüksük gibi nevaleler sininin içinde sergilenir.
  • köşedeki, harika ev yemekleri yapan yerin adı.
  • ustalarının "çiğ köfte yoğurmak için mutlaka şart" dedikleri tepsi...
  • altına kasnak konur sininin, yer masası modeli bir şey yaratılır.
  • sini kebabida yiyebileceginiz kucukcekmecede bir restoran
  • poposu büyük olanlara takılan lakaplardan biri..
  • altunizadede, cengelkoy tarafında subeleri bulunan siparis uzerine olaganustu lezzetli borek corek yapan yer.ancak kafe tarzı degildir kendisi yani siparisinizi veriyorsunuz sonra ordan tepsiyle gidip alıyorsunuz
  • arturda güvercin koyunda yer alan minik market ve kebapçı kompleksi. yılın 365 günü açıktır.
  • altındaki kasanağa tam oturmadığı zaman aniden ortası çöker daaaan diye bir ses duyulur sininin üzerindeki akışkanlar kablarından dökülebilir bunun olmaması için çok dikkatli bir şekilde yemeğe başlamadan sini kontrol edilmelidir.
  • buca'da kalite/fiyat oranı ideal nezih bir restoranın adı. son bir kaç aydır restorasyondaydı şu an yeni haline kavuştu. gittim yedim, lezzetinden ve temizliğinden bir şey kaybetmemiş. çeşitin bol olduğu kebap&yemek salonu karışımı bu mutfakta özellikle işkembe çorbası(3 ytl), her çeşit pideler(2.75 ytl'den başlar),kebaplar ve espaşıli sini tepsi kebap (30 ytl, yersen, 4 kişi doyar) tavsiye edilir.

garsonlarına bahşiş vermezsen bidahaki gelişte somurtuyolarmış diye duydum.

2008 editi : efenim bu restorana halen arada bir kendimi zorlayarak giderim. zorlayarak dediğime göre olumsuz bir hava var. evet. bu adamların hizmeti gerçekten negatif düzeyde. ben böyle yemekleri süper olup da berbat hizmet ve koşullara sahip bir restoran görmedim. büyü mü yaptınız ulan!!

çalışanları o kadar lakayttır ki, sizi görse bile sallamazlar, çatalı unuturlar, salatayı getirmeyi unuturlar, verdiğiniz siparişi unuturlar. 2 yıldır böyle inanın.

bir keresinde de dumanaltı yaşadık. havalandırmaları bozulmuş olduğu için bütün restoran dumanaltı oldu ve üstümüz is koktu. hiç bir şekilde özür bile dilenmedi!

bir keresinde aynı yemeği yerken 3 kez elektrikler gitti ve geldi. jeneratörleri de bozuk olduğu için bir süre karanlıkta birbirimizi seçmeye çalıştık, yemekler önümüzde düşünün.

kız arkadaşım nefret ettiği halde zorla götürüyorum ben. neden. boğaz abi boğaz.. beğenmiyorum her yerin yemeğini..

her gün de tıklım tıklım anasını satayım. millet nası geliyor buraya hala.. hakkaten bu restoran incelenmelidir.

şimdi bu entry umarım firmaya hakaret olarak algılanıp da silinmez, ki hakaret değil, yalan değil, bizzat ben yaşadım bunu. yemeğiniz süper ama o kadar.. bu kadar.