şükela:  tümü | bugün
 • trt'nin yeni programı.
  resmi internet sitesindeki kısa açıklama, baya iddialı oldukları izlenimini veriyor.

  --- alıntı ---

  alanlarında en yetkin ve iddialı eğitmenler ile üniversite sınavına hazırlanmak ister misiniz?
  öyleyse sizi sınıf 2010'a bekliyoruz.
  “sınıf - 2010” nedir, nerededir?
  “sınıf - 2010” türkiye'nin ilk ve en güvenilir televizyonu olan trt 1'de hafta içi her gün 45'er dakikalık bölümler halinde yayınlanacak olan bir televizyon programıdır. öğrenciler yapılan elemeler sonucu sizlerin arasından seçilecektir.

  “sınıf 2010” da eğitim nasıl?
  öğrenciler haftada 5 gün “sınıf 2010”un merkezine geleceklerdir. konusunda uzman ve yıllarını üniversite sınavına, öğrenci yetiştirmeye adamış deneyimli öğretmenlerden eğitim alacaklardır. haftanın beş günü; 4'er saat alan derslerinden oluşan bir eğitimin yanı sıra çeşitli kişisel gelişim dersleri alacaklardır. (stres yönetimi, zaman kontrolü, vs.)

  “sınıf 2010”da eğitim ücretsiz!
  “sınıf 2010” programına seçilen tüm öğrenciler , hiçbir ücret ödemeden bu eğitimden faydalanacaklardır.

  kimler başvurabilir?
  “sınıf - 2010” programına üniversite sınavını kazanamamış herkes başvurabilir, başvuranlar için bir sınırlama yoktur. şehir dışından seçilen kişilerin konaklama ve günlük masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

  --- alıntı ---
 • (bkz: class of 1999)
 • bugüne kadar yapılanlar içerisinde sanırım en garip formatlı reality.
 • an itibariyle trt 1'de yayınlanmaktadır..
 • cağaloğlu anadolu lisesi'nde çekiliyormuş duyduğuma göre..

  edit: sadece tanıtımları orada çekilmiş, bu bile başarı :)
 • rehberlik hocasının gazıyla düzenlenen satranç turnuvasına katılan öğrencilerin adlarının yazıldığı tahtada başlık şudur; santranç... eğitmenlerin işi biraz zor görünüyor.
 • yemekteyiz gibi, ama güzel, doğal.

  - tarih öğretmeniii... iyiydi ya.
 • bu programın hitap ettiği kesim önemli öncelikle
  öğrenciler içinse olmamış, bu adamların hepsi zaten biliyor kurtulmak için üniversiteye girme zorunlulukları olduğunu, her testi aslında kendileri için çözdüklerini..vs
  yok eger program öğretmen ve ebeveynler içinse hakikaten faydalı olacağını düşünüyorum.
  ordaki çocuklar herkesin sınıfında, çevresinde olabileceklerden, ders kaynatmaya çalışan, ders dinlemeye çalışan, uyuyan... vs bunların hepsiyle nasıl başa çıkılabileceğini de program öğretmenleri bizlere gösterecek
  öğrencilerin boş vakitlerinde ders dışında yapabileceği aktiviteleri göstermek, kişisel gelişimlerine biraz olsun katkıda bulunacak eğitimler vermek, hepsi oldukça faydalı görünüyor ki aslında en önemli faktörün rehberlik hizmeti olduğunu bize gösteriyor. umarım bütün eğitimciler ve ebeveynler bu programdan kendilerine bir şeyler çıkartabilir.
  takipteyim, programdan umutluyum

  aylar sonra gelen edit olmaması dileğiyle
 • ne kadar yemekteyizin yandan yemişi gibi gözüksede kendimizi o zamanki hallerimize götüren eğlenceli,seyir zevki güzel trt'nin yeni formattaki yeni programı.

  sınıftaki "kaybettiklerini boşver, kendini kazan!" diye bir yazı dikkatimi celbetti.vallaha şöyle bir geçmişe bakıyorumda...o zamanlarda kaybettiklerimi kazansaydım şimdiki kendimden boşvermeye razı olurdum herhalde.bundan sonrasında neler gelir başımıza kim bilir?hazırlıklı olmak lazım.nerde la benim şinorkelim? (bkz: defensive pessimism)

  şunu da ifade etmek isterim.biraz klişe olacak ama genç ve bir o kadar yaralı stayla kardeşlerimiz için paylaşasım geldi..bizim ve bizden öncekilerin ne durumda olduğu belli sonuçta.sınava hazırlan bir dert.okulu bitir bir dert.askerlik derken,askerlikten sonra kpss derken iş bul vs. derken bi bakmışın goccaaa ömür gelip geçmiş ya la!beyin her daim promosyon olsa ne yazar...bundan onyıl sonra o gençler kim bilir nerede olacaklar?merak konusu.umarım ben ve benim gibilerin içinde bulunduğu durumdan daha güzel bir ortamda olurlar ve hayalleri gerçek olur hepsinin. (bkz: unrealistic optimism)

  onun için diyoruz ki; başka şansınızın olmadığını düşündüğünüz,size sunulan tek bir alternatif olduğuna inandığınız o zikindirik sınavdan daha kıymetlidir teriniz.yeter ki sonuna kadar savaşın lan!yan gelip yatmayın!oh dear,yata yata karpuz büyür sadece.bize de bunun gibi gazlar ve öğütler verildi zamanında ama sonuç ortada..gerçekler ortada sevgili genç dimağlar.velhasıl üstadın da dediği gibi "öğüt, zamanında taze yenmemiş bir ekmeği, başkasına bayat yedirme denemesidir..." hiç unutmam,bu üstadın sözünü önceden bizle senelerdir çalışmış ,bana arada bir öğüt vererek canımı sıktığını düşündüğüm bi abimize söylediğimde de şunu demişti;

  "oğlum biz ekmeği buldukta bi de bayatı mı kaldı?"

  edit: 10 yıl sonra trt'nin yeni formattaki yeni programının adı; torna 2020
 • trt'de denk geldim, enteresan bir öss / tv projesi olmuş.

  az önce elemanın birine seviye belirleme testi uyguladılar. sonra da sonuca göre elemanın kümeler konusundan başlanmasına karar verildi. eleman da bu duruma "yaaa, yok 16 kişinin 4'ü oraya gidiyormuş, yok 5'i bilmem ne yapıyormuş. böyle konulara gelemem ben. adam akıllı ders işleyeyim." şeklinde tepkisini gösterdi.

  ayrıca şunu belirtmeden geçemeyeceğim, bunu diyen adam, günlük hayatında amına koyayım'ı noktalama işareti olarak kullanıyor, bu çok açık.