şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilkokulda sinif ile ilgili i$leri duzenlemeye cali$an gonullu veli. ogretmenler gununde duzenledikleri cicek, saat, gomlek organizasyonlari ahmet san'i aratmamaktadir.
  • nerdeyse tüm gününü okulda geçiren genelde sevecen davranmaya meyilli fakat çılgın sinirli bi annedir bu kişi.özel günlerde sürekli para toplar,çocukların defterine kitabına yazdıı komik notlarla bu talebini aileye bildirir.
  • ilkokulda bizim sinifin sinif annesinin kizinin elini yanlislikla jiletle kesmistim. o zaman gordum anneyi... on kaplan gucunde olabiliyorlarmis...
  • genelde kiz cocuklarinin analari olurdu sinif anneleri. sinifa kek getirirler kizlariyla beraber yerlerdi. berbat anneler olurlardi. babam hep sinif babasi olmak istemisti de kimse siklememisti babami. oysa sinif babasi sistemi her zaman daha bi yatmisti kafama.
  • bu kişilerin kıçlarından uyuzları vardır. onları kibar bir dille eleştiride bulunsanız bile mutlaka art niyer ararlar. kendilerini cok bilinçli mukemmel anne olarak görürler . çocukları da çok çok süperdir mutlaka..bugun kendisini boyle goren bir sinif annesi ile tartışmaya girince nasıl bir rahatsız kişilik olduklarını çok yakından gördümm....
  • ilkokul ve bazen devamında orta okulun ilk yıllarında da görülen "ev hanımı" olarak değerlendirilen ,çocuğum hep gözümün önünde olsun mantıklı annelerin gönüllü olarak üstlendiği bir hede.
  • ben ortaokuldayken babamın içide yer aldığı küme. *
  • maddi durumu goreceli olarak iyi olan ev hanimi veliler arasindan belirsiz sure ile secilirler ve boylelikle sadece x'in annesi olma unvanindan sinifin annesi olma unvanina terfi ederler. amaclari siniftaki fakir ve zengin ailelerden gelen ogrenciler arasindaki esitsizligi bir nebze olsun azaltabilmektir.
  • çocukları da gayet karizmatik olan annelerdir. bunların çocuklarını okulda herkes tanır. müdüründen, öğretmenine kadar bütün hocalar sınıf annesi çocuklarını bilir. okulda ne zaman görseler; ''vay ahmet nasıl gidiyor?, bir derdin sıkıntın var mı yavrum?'' şeklinde ilgilerini/yalakalıklarını her türlü sunarlar. ahmet'in hemen yanında duran ben, acıklı gözlerle müdürün gözlerinin içine bakarım; bana da bir şey desin, kızsın, bağırsın yeterki bir şey desin diye. beden eğitimi derslerinde hep bu çocuklar takımı kurar. ben bu sefer de ahmet'in gözlerinin içine bakarım, beni de takıma alsın diye. zengindirler. devamlı birilerine gazoz ısmarlayarak kitlelerini hep beslerler ve kaybetmezler. sınıftaki kızların da ilgi odaklarıdır. tenefüste hatunsuz kalmazlar. yürüyerek okula gelmezler. servisle geliyorlarsa servisin kralıdırlar. serviste muhabbetler hep bunların üzerinden döner. ben ise yine yağmurlu bir alanya sabahında yürüyordum. hoca yoklama alıyordu.
  • kesinlikle popüler çocukların popüler anneleridir sınıftaki her öğrencinin annesi olduğu varsayımını ileri sürenleri bile görülmüştür.hocanın sağ kolu olurlar.en çok da hocaya hediye alınacak bir durum olduğunda işe yararlar.hocanın ne istediğini zaten önceden bilirler;sürekli para toplarlar artık ne için topladıklarını kendileri bile unuturlar "yok evladım bu getirdiğin kütüphane içindi ben sana ecza dolabına malzeme alınması için istediğim parayı soruyorum bak yarın gelicem o zaman getir tamam mı "of of iyi ki sınıf anneli günlerden kurtulmuşum...