• seçim sistemi: öğrenciler kendi rızasıyla başkanlığa talip olur, isimleri tahtaya yazılır, adaylar yüzleri dış kapıya dönük hale getirilir, oylama başlar, sınıfa sırayla aday isimler okunur , sınıf el kaldırmak suretiyle adayları oylar, herkesin bir el kaldırma hakkı vardır, oylar sayılıp tahtaya yazılır. seçim sona erer. en çok oy alan başkan seçilir. 2. aday yardımcıdır. ola ki eşitlik oldu kura çekilir. başkan yazan kâğıdı çeken aday kazanır.
    eğitim sistemi: 5+3+4 okul öncesi zorunlu değil
    eğitim öğretim dönemi: 2003-2004

4. sınıfta, hayatımda ilk defa sınıf başkanlığı için aday oldum. kız erkek durumu 5-6 fazlayla erkek tarafında olan 45-46 kişilik sınıfımızda kızlardan da bir ismin aday çıkması sonucu 2004 sb seçimleri için taraflar ve aslında sonuç da netleşmiş oldu... sanıyorsanız yanılıyorsunuz. seçim sonrası kulağıma çalınan bazı bilgiler, sanılanın (kızlar kız adaya erkekler erkek adaya oy verir ve erkek aday kazanır) aksine bu oylamada farklı hesapların döndüğünü, bazı "kaypak"ların kız adaya oy attığını ortaya çıkardı. buna karşın birçok kız arkadaşımızın da hemcinsine değil ben yakışıklı süvariye oy vermiş olması hesapları iyice karıştırdı. öyle ki, hiç olmayacak bir olay yaşandı ve ilk turda bitmesi beklenen seçim, oy eşitliği yüzünden kuraya kaldı. bu eşitliğin nasıl yaşandığı mevzusu bugün dahi siyaset bilimciler tarafından hala tartışma konusu* kura için öğretmen, biri boş diğerinde başkan yazan iki küçük kağıt hazırladı. adaylar birer kağıdı seçti ve şans erkek adaydan yana oldu, seçimi kazandım. artık sınıf başkanıydım...

"(...) o andan itibaren teneffüs ziline kadar yaşananları hatırlamıyorum. kağıttaki yazıyı görmem ile vücudumu öylesine bir heycan sardı ki karşımdaki üzgün üzgün boş kağıda bakan rakibimi tebrik ve teselli etmek aklıma bile gelmedi. sonrasında ilk hatırladığım, omuzlar üstünde sınıf dışına çıkarılırken başımı kapı eşiğine çarpmamak için verdiğim mücadele olmuştu."

gerçi bu hikayenin sonu iyi bitmemişti, ikinci dönemin ilk haftalarında cebren ve hile ile bir postmodern feminazi darbesi sonucu başkanlıktan alaşağı edildim. bu da başka bir entry konusu olsun...

edit: dönem bilgisi düzeltildi.
  • durumum yoktu, okuyamadım.

tanım: sınıf başkanlığı falan yapan bir suserin yazdığı başlık sanırım.
  • okuyan bi manyak özetleyebilir mi?
  • tamamını okudum. entrikalarla liderliğini koruyan bir veletin seçim başarısı. 8/10 puan.
  • rte seçim hikayesini yazsa daha kısa tutar.

(bkz: alın bunu burdan)
  • eşit ağırlık öğrencisi olduğum için sınıf değiştirmem gerekmişti.yeni geldiğim sınıfta çoktan seçim yapılmıştı ama ben gelir gelmez "başkan benim" dedim.kinse de bir şey demedi darbe yaptım resmen.
  • bi kere en çok oyu ben aldım hoca yinede yapmadı hala üzlürüm amaç ne bilmiyom
hesabın var mı? giriş yap