şükela:  tümü | bugün
  • ortaokul-liselerde bir sınıfın ayak işlerinden (karnelerin yazılması vs.) sorumlu olan hoca
  • armağan çağlayan'ın kelebek'teki köşesinin adı. aynı zamanda "alt sınıflara" bir şeyler öğretme misyonu üstlenmiş şahıs.
  • artik olmak icin milletin, ozellikle kiz ogrencilerin birbirini ezdigi meslek erbabi.
    oss puani olarak butun sinif ogretmenligi bolumleri kapali gi$e oynuyor.
  • butun ogreten insanlar arasinda en cok yorulan ama ayni zamanda yaptigi isten en cok tatmin olan ogretmendir.

-ayse otur kizim yerine.
    -ben annemi istiyorum.
    -okuldayiz simdi.anne olur mu.
    -ıngaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    -haydaaa..
  • sınıf öğretmeliğini öğretiyorlar üniversitelerde.ama bilişsel veya duyuşsal yaklasımlarla değil sadece sabırla bu iş yürüyor,bilinmiyor.
  • anladım ki bunlar birer "baby boomer" *. 40-50 kişilik sınıflara adam olmayı öğretmeye soyunmuş deliler ordusu. gayet güzel yapıyorlar işlerini. kız öğrencilerin hepsinde barbieli çantalar ve erkeklerde de spider man var. deli deli çalıyorlar kendi zillerini okul zilinden önce, paydos yapıyor yeni dünyanın bebekleri. delice koşarak evlerine gidiyorlar.

(napıyorsun sen oğlum! sen spaydırmenisi karşısında ne duruyosun teyzee!!! (bi tükürürüm görürsün meni neymiş, spaydır da kimmiş töbe...) / kızım dikkat et! sen kendine dikkat etsen teyzeee!!! (saçım başım düzgün? değil mi ayol? yok barbie kadar değil...) / öğretmenim, biraz bakar mısınız? buyrun teyzeee!!! (teyze sensin, sonra görüşürüz neyse...) / müdür bey! ramazan malum, sonra görüşelim teyzeee!!! (boğazında kalsın o yediklerin müdür bey oğlum) )

şimdiye kadar gördüğüm tüm sınıf öğretmenleri bekar. bakar arkadaşlara duyurulur.

* *
  • eğitim fakültelerinin 4 yıllık sınıf öğretmenliği bölümünden mezun ilköğretim 1. kademe(ilkokul 1. sınıftan 4. sınıfa kadar olan bölüm) öğretmenlerine verilen ünvandır.kpss'nin en çilekeş mağdurları sınıf öğretmenleridir. sayıca çok atanırlar ama ortalama üstü bir puanla dahi atandıkları yer ilçeye bağlı bir köy olur.

"okulun 4 yıllık mı 2 yıllık mı?"

"sınıf öğretmeni dediğin biz orta okuldayken gelip sınıf başkanı seçen coğrafyacı nazan gibi bir şey mi? onun için üniversite mi okunuyor?"

"ohh öğretmen demek.hayat sana güzel be.hafta sonu tatil 3 ay tatil.bayram seyranı kat.zaten yarım gün.daha ne olsun"

"bayan için ideal meslek.hem kısmeti de bol olur öğretmenin,bu zamanda erkekler öğretmen eş arıyor" tarzı cümlelerle en az bir kere muhattap olmuş insanlardır.
  • aklımızı eğitmekle yetinmeyip yüreğimize anne olandır.
  • tüm ugraslarina karsin, nedenini anlamak istemedigim sekilde sahitliklerini kabulu konusunda bile saibe olan hakkiyla yerine getirilmesi kosuluyla ögretmenlik mesleginin mesakkatli guruhunu olusturan emekci taifesi
  • şu anda iş sahibi erkeklerin evlenecek kız ararken en çok tercih ettiği meslek dalıymış. sınıf öğretmeni kadınlar mumla aranıyormuş. sebebi ise hem yarım gün tatilleri` :sabah veya akşam ` hem de yaz tatilleriymiş. böylece eve hem maddi hem manevi katkıları maksimum oluyormuş. mis li gecmis zaman kullanma nedenim piyasa danışmanımın anneannem olmasıdır. evet