şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sabahın beşbuçuk altısında kalkıp yollara düşen,servisi bile olmayan köyüne gitmek için dakikalarca araba beklemek,kırık dökük bir okulda doğru dürüst türkçe bilmeyen çocuklara hayatı öğretmeye çabalamak,okulda odun bile bulamadan soğuktan titreyerek ders yapmaya çalışmak,dönüşte eve dönmek için otostop çekmek ve yine de hayata gülümseyebilmektir..sınıf öğretmenliği budur...
  • gittiğin yer başka bir dünya olsa da, dünyanın en tatlı mesleğidir. küçücük çocukların bilmedikleri dünyası sensindir. her sorunun cevabı, her cevabın ödülüsündür.
  • mezunlarının kpss ile herhangi bir okula atanamaması sonucu işsiz kalacağı ya da market falan açıp ticarete atılacağı, eğitim fakültelerinin en çok tercih edilenen bölümlerinden biri... 2000'lerin başında öss'ye giren çoğu kişi, kpss'de sınıf öğretmenliği braşında büyük çapta kontenjan boşluğu olmasından dolayı, mezun olduğunda açıkta kalmamak adına bu bölümü tercih etmişti ve bu sebeple bir yığılma oldu.
  • bu sene atandı atandı mesleği. barajı kpss de düşük olmasına rağmen meslekiçi öğretmen sirkülasyonunu fazla olacağını göz önünde bulundurursak çokta önünün kapalı olacağını söyleyemeyiz. 2 yıla kadar su yolunu bulur. ayrıca hizmetiçi eğitim verilerek fazlalık öğretmenlerin branş öğretmeni yapılmaları da ayrıca bir seçenek.
  • 2012 kpss tercih kılavuzu açıklandıktan sonra hayal kırıklığı yaşayan meslek dalı. afyon kocatepe üniversitesi kitap kulübü olarak, sözlük yazarlarımızdan doğu illerinde bir okula atanan öğretmenimize okul kütüphanesi için yardım edeceğimizi duyuruyoruz. kütüphane ihtiyacı olan bir okula atanacak sınıf öğretmenlerimize yardım etmeye hazırız.
  • 2012 ağustos ataması öncesi gelen süpriz açıklamalarla öldürülmüş bölümdür, arkadan gelen arkadaşlar yazmayın yazdırmayın bu devletin öğretmene ihtiyacı yok kolay ucuz işgücüne ihtiyacı var herhangi dört yıllık bölümü bitirin ücretli öğretmenlğe başvurun batıda azıcık aşım kaygısız başım diye yaşar gidersiniz ama eğer okursanız 4 yıl öğretmen olma aşkıyla yanar idealist bir yapıya bürünür hakkariyi bile göze alır eşek gibi çalışırsınız sonra devlet baba der ki 324 kişi alacağız. kalırsınız 88 alan arkadaslarınız hakkariye gider. neyse her yer doludur ya(!) 1 hafta sonra bursada antalyada yok manisada ücretli öğretmenler alınır olmayan boşluğa. ha bu arada ücretli öğretmenlik için bile torpil gerekiyor artık bu bölümde. "sınıf öğretmenliği"ismini duyunca kaçın.
  • önümüzdeki yıl atamaların ne olacağını merak ettiğim bölüm...
  • birleştirilmiş sınıf öğretmenliği diye bir şey vardır,bir de okulda tek öğretmen olmak vardır...
  • en basit öğretmenlik branşı olmasına rağmen en çok ataması olan branştır.
  • atamalar konusunda moral bozmaya gerek olunmadığı lisans bölümü. şayet her yıl atamalarda sürprizler oluyor,ne olacağını kimse kestiremez.siz elinizden geleni yaptıktan sonra gerisi de takdir-i ilahi.bu kadar. bu bölüme severek ve isteyerek gelmesine rağmen sırf ataması azaldı diye başka bölüme gitmeyi düşünen bir yığın öğrenci var etrafımda. ama insan sevdiği mesleği icra edebilmek için sonuna kadar savaşmalı; biz buna değeriz.