• bir askerlik durum guncellemesi. su siralar bazi arkadaslarin e-devlet sorgularinda gorulmekteymis.
  • bir sonraki dönem askere alınacaksınız demekmiş.
  • gündoğdu marşını ezberlemeye başlayın demekmiş.
  • e-devlet üzerinden askerlik durum belgesini sorguladığınızda, (eğer askerlik muayenesi olduysanız) "erteleme nedeni: sınıf ve tertibat bekliyor" şeklinde görebileceğiniz ibare.
  • ikinci bir yüksek lisans ertelemesi yapmak için diğer üniversiteden kaydımı sildirdiğimde karşıma çıkan ibare. hemen yeni okula gidip tecili yapın dedim. ama yine de insan orada o yazıyı ve yaklaşan tarihi görünce huzuru kaçıyor.

yeni tecil belgesini görene kadar okulu ve askerlik şubesini darlayacağım.
  • uzatmalı yüksek lisans sonrası karşıma çıkan ibare.

birkaç ay içerisinde tezi bitirip teslim etmem gerektiğini yüzüme vuran bir gerçek oldu. şu noktadan sonra tezi teslim edince bir yıl daha erteleme alır mıyım onu araştırmam gerek.

bakaya kalarak hayatıma ne kadar süre devam edebilirim acaba? hani üniversite dandik olsa kayıt sildirip yeni bir yüksek lisans kovalardım ama şimdiye kadar çok emek verdim, kıyamıyorum.

bedelli kervanına katılacağım gibi duruyor.
  • bot parlatmayı öğrenin demekmiş.
  • e-devlet ile askerlik şubesinin vermiş olduğu bilgiler farklı olabiliyor. böyle bir yazı gördüğünüzde ya askerlik şubesine gidin ya da telefon açıp bilgi alın derim.
  • konsoloslukta üç ay önce askerliği tecil ettirmiş olmama rağmen e-devlet sorgusunda karşılaştığım an itibariyle durumum. sekreterin sarf ettiği "sisteme biraz geç düşüyor" uyarısını yeterince önemsememişim olsa gerek.*
  • e-devlette gördüm e ben bot alayım parlatmaya başlayayım o zaman.
hesabın var mı? giriş yap