şükela:  tümü | bugün
  • konuyla alakasiz kisi sanki dunyadaki en kotu niyetli insanmiscasina kovalanir. ama aglama fasli bittikten sonra kosarak kovalanan insanlara durumu yumurtlar buradan bile rant saglar bunlar.

bu bilgiye sahip olan kisi olmak prestiji de yaninda getirir diye dusunen kizlardir.
  • misafir sanatçı
  • ilkokul 4. ve 5. sınıflarda daha fazla yapılan hareketlerdendir. etrafa endişeli bakışlar atarak merak uyandırırlar. birinin gelip ne olduğunu sorması için can atarlar ama gelip soran olursa da onu azarlayarak uzaklaştırırlar. sonra bekleşen kızlar, el-yüz yıkama ekibi oluşturarak ağlayan kızı tuvalete götürürler ve her nasılsa kız tuvaletten ikna olmuş veya teselli bulmuş olarak geri döner.
  • sacma sapan olaylar gelir beni bulur, eyüp sabri tuncer der sesimi cikarmam, sinirli görüldügüm nadirdir. velhasil hayatimda sesimi yükselttigim kisi sayisi 3'ü 5'i gecmez, ama lise yillarinda aglayan kizin yaninda bekle$ip gelen adama bas bas bagirmisligim var. yani bu kizlarin kim oldugu ortaya cikmadiysa diye söylüyorum, biri benim. adam gelmis ehehe diye yavsakca bir seyler soruyor, aslinda garibimin ne arkamdaki kizin askere giden sevgilisi tarafindan terkedildiginin, ne de o anda hüngür hüngür agladiginin farkinda. önüne dayi gibi dikilmis bugün git yarin gel diyorum, o yine durumun ciddiyetinden? habersiz yavsak yavsak gülüyor, arkamdaki kizlara seslenmeye devam ediyor filan. sonunda hakaret iceren bir cümle ile gümbürdeyip cocugu kacirtiyorum. adeta sihirli bir an, görev bilinci ile mi oluyor, ne oluyor, yavrusunu cakaldan koruyan cita misali kizin agladigi siraya yaklasani itin götüne sokmak insanin kendine dair edinebilecegi en degisik deneyimlerden biri. ha pi$man miyim? yoo. yav$agin birine bagirma firsatini bana verdigi icin arkadasima tesekkür ederim, kendim icin olsa muhtemelen bagirmazdim.
  • mekan genelde cam kenarındaki öğretmen masasının önüdür .. hangisine bişe sorsan snne be slk nidaları havada uçuşur .. böyle durumlarda hep ortalıkta biten bir kız vardır her erkeğin aklında, benim aklımdaki sevde diye bir kızdı.. sevde ne mal bi kızdın lan sen.. her ağlayanın başında felaket tellalığı hobindi resmen
  • ağlayan kızı alıp topluca tuvalete giderler.
  • aralarındaki birisinin çıkıp ''ya çekilin başından rahat bırakın,yalnız kalsın.'' deme potansiyeli olan kızlardır.
  • aglayan kizin yaninda hemen belirmezlerse kalpsizlik veya kiskanclikla suclanacak kizlardir.

sinifta aglayan kizin basina toplasmak, kizlar arasinda yazili olmayan toplum kurallarindan biridir.

bu kizlardan cantasinda minyatur kolonya veya mendil tasiyanlar boyle durumlarda bunlari aglayan kiz ile paylasmakla yukumludur. bu durumda aglayan kizin en yakin arkadasi buyuk sorumluluklar ustlenmek durumunda kalir. aglayan kizin en yakin arkadasi kiza en cok yaklasma, digerleri sinirlarini gectiklerinde acilin biraz deme hakkina sahiptir. uzatilan mendil ve kolonyayi uzatandan alip aglayan arkadasina vermekle, mendil kolonya miktarini gozetmekle yukumludur. ders zili calip ogretmen iceri girdiginde durumu ogretmene aktarmaktan, ogretmenin talimatiyla arkadasini tuvalete goturmekten sorumludur.
    butun bu olup bitenlerden sonra; butun tenefus arkadaslariyla bahcede top oynamis, aglama sebebi berkecan, sakaklarindan terler akarak bir koltuk altinda top obur elinde kola sisesi sinifa girer. bu durumda da sinifin butun kizlari berkecan'a simsekli ve sinirli bakislar atmakla yukumludur.
  • ağlayan kıza "battı balık yan gider ne ağlıyorsun" diyebilenini gördüğüm kızlardır.