şükela:  tümü | bugün
 • aglayan kizin yaninda hemen belirmezlerse kalpsizlik veya kiskanclikla suclanacak kizlardir.

  sinifta aglayan kizin basina toplasmak, kizlar arasinda yazili olmayan toplum kurallarindan biridir.

  bu kizlardan cantasinda minyatur kolonya veya mendil tasiyanlar boyle durumlarda bunlari aglayan kiz ile paylasmakla yukumludur. bu durumda aglayan kizin en yakin arkadasi buyuk sorumluluklar ustlenmek durumunda kalir. aglayan kizin en yakin arkadasi kiza en cok yaklasma, digerleri sinirlarini gectiklerinde acilin biraz deme hakkina sahiptir. uzatilan mendil ve kolonyayi uzatandan alip aglayan arkadasina vermekle, mendil kolonya miktarini gozetmekle yukumludur. ders zili calip ogretmen iceri girdiginde durumu ogretmene aktarmaktan, ogretmenin talimatiyla arkadasini tuvalete goturmekten sorumludur.
  butun bu olup bitenlerden sonra; butun tenefus arkadaslariyla bahcede top oynamis, aglama sebebi berkecan, sakaklarindan terler akarak bir koltuk altinda top obur elinde kola sisesi sinifa girer. bu durumda da sinifin butun kizlari berkecan'a simsekli ve sinirli bakislar atmakla yukumludur.
 • ağlayan kıza "battı balık yan gider ne ağlıyorsun" diyebilenini gördüğüm kızlardır.
 • girdikleri duygusal mod takdire şayandır. bide asabi olurlar ki of of aman aman. hal ve hareketleri, bakışları, lafları bile değişir. siz ne anlarsınız kafasini yaşarlar, haklıdırlar da.
 • (bkz: bizim kızlar) diye tabir edilir.
 • bekleşen kızlara derse girmemeleri için bahane çıkmıştır..nede olsa arkadaşları ağlıyor,yanında olmaları lazım..
 • hayatın hoyratlğı icinde daha nice aglama sebepkeri ile karşılaşacaklarını bilmeyen, anlatılsa da "ne diyosuuuğn sen yea, kızın haline baksanaağ" tepkisini vermeleri muhtemel olan kızlardır.

  ah be şekerlerim.... hele o okul bi' bitsin, iş hayatına atılın. sonra; dalaverenin kalleşligin bin türlüsünü görün. derken; "dost" sandığınız kişiden, boktan bir terfinin büyüsü ile kazık yemek nasıl birseydir, bunu bi' öğrenin. hatta; sevdiğinizin ihanetine uğrayın ve en mutlu oldugunuzu sandıgınız bir anda ayrılik denilen saraptan tadın. ama hayatta hersey yolunda gidiyormuş gibi yaşamaya devam etmeye mecbur olun. ertelenmiş kredi kartı borçları ile ilgili, banka en olmadık yerde mesaj atsın ve "şu güne kadar ödenmezse icra takibi baslatılacaktır" desin ve tüm bunlar da boktan birinin boktan şakası gibi düsündürecek sekilde hep üst üste gelsin. yanınınızda olması için can attığınız "o adam" ın, dağları aşan kendi dertleri yüzünden tüm yükü o incecik omuzlarınızda taşımak zorunda olun. ama bir yandan da güçlü görünmek zorunda olduğunuzdan asla uluorta ağlayamayın.....

  bakın, gördünüz mü? aglamak/ağlayabiliyor olmak, her zaman sandığınız kadar kötü değildir. hatta bazen lüks bile sayıldığı olur. hayat da böyle birşey işte. hadi simdi rahat bırakın arkadaşınızı ve doyasıya ağlasın, rahatlasın.
 • (bkz: fuck them all)
 • "öğretmenim, ayşe kötü oldu tuvalete gidebilir miyiz ? " şeklinde devam edecek olan kızlardır.