• aglayan kizin yaninda hemen belirmezlerse kalpsizlik veya kiskanclikla suclanacak kizlardir.

  sinifta aglayan kizin basina toplasmak, kizlar arasinda yazili olmayan toplum kurallarindan biridir.

  bu kizlardan cantasinda minyatur kolonya veya mendil tasiyanlar boyle durumlarda bunlari aglayan kiz ile paylasmakla yukumludur. bu durumda aglayan kizin en yakin arkadasi buyuk sorumluluklar ustlenmek durumunda kalir. aglayan kizin en yakin arkadasi kiza en cok yaklasma, digerleri sinirlarini gectiklerinde acilin biraz deme hakkina sahiptir. uzatilan mendil ve kolonyayi uzatandan alip aglayan arkadasina vermekle, mendil kolonya miktarini gozetmekle yukumludur. ders zili calip ogretmen iceri girdiginde durumu ogretmene aktarmaktan, ogretmenin talimatiyla arkadasini tuvalete goturmekten sorumludur.
  butun bu olup bitenlerden sonra; butun tenefus arkadaslariyla bahcede top oynamis, aglama sebebi berkecan, sakaklarindan terler akarak bir koltuk altinda top obur elinde kola sisesi sinifa girer. bu durumda da sinifin butun kizlari berkecan'a simsekli ve sinirli bakislar atmakla yukumludur.
 • ağlayan kıza "battı balık yan gider ne ağlıyorsun" diyebilenini gördüğüm kızlardır.
 • girdikleri duygusal mod takdire şayandır. bide asabi olurlar ki of of aman aman. hal ve hareketleri, bakışları, lafları bile değişir. siz ne anlarsınız kafasini yaşarlar, haklıdırlar da.
 • kızın ağlamasının bitmesinin beklerler, aralarından bir tanesi kanki diye de tanımlanabilen en yakın arkadaştır. kızın sesi yükseldiğinde ya da gözlerindeki yaşlar daha hızlı akmaya başladığında kıza bütün benliğiyle sarılır, sakinleştirmeye çalışır. ders saatiyse ve öğretmen geldiyse izin isteyip kızı dışarı çıkarırlar. diğerlerine asla açıklama yapmazlar ve kızı ağlatan kişiden ya da olaydan, hiç birşeyden nefret etmedikleri kadar anında nefret ederler.
 • (bkz: bizim kızlar) diye tabir edilir.
 • bekleşen kızlara derse girmemeleri için bahane çıkmıştır..nede olsa arkadaşları ağlıyor,yanında olmaları lazım..
 • "öğretmenim, ayşe kötü oldu tuvalete gidebilir miyiz ? " şeklinde devam edecek olan kızlardır.