şükela:  tümü | bugün
  • ankara gölbaşı'nda 14 yaşlarında bir kız ailesinin “sınıfta kalırsan seni zorla evlendiririz” tehditi üzerine öğretmenlerinden not istedi. hocalar da not vermeyince zorla evlendirilmemek için intihar etti.

bu hayatı şikayet ediyorum....

kaynak
  • ınsanlar ne kadar hoyrat... karşındakinin çocuk olduğunu düşünmeden her ağzına geleni söyleyiveriyor.
    o daha çocuktu
    şimdi siz evlenin o çok begendiklerinizle.. ogretemediginiz için alamadığı not da sizin olsun..
    muhtelemelen aile çocuğa sözü geçmediği için son kozunu oynamış.. ama hiç düşünmeden yanlış anlayacağını... o daha çocuk
  • "sınıfta kalırsan seni zorla evlendiririz" ne demek yahu? böyle zorbalık mı olur? siz ne biçim anne babasınız? bu aile hakkında "intihara teşvik" vb suçu için savcılık işlem yapmalı bana göre çünkü kızı intihara sürüklemişler resmen.
  • toprağı bol olsun... ailesine de bu acıyı tur bindire bindire yaşayacakları uzun bir ömür dilerim...
  • bence dikkat çeken başka bir şey daha var.
    bu çocuğun aile yapısının yani anne ve babası arasındaki ilişkinin normal olmadığı zaten, evlenmek yerine intihar etmesinden belli değil mi?

yani evet, her şey düpedüz yanlış burada ama bence zaten yanlış en başta. bu çocuğu evlilikten bu kadar korkutacak bir ebeveyn evliliğine şahit olmak zaten en baştaki yanlış.
    ve sırf o hayatı yaşayacak olmaktan -yani şahit olduğu örnek evliliği- korktuğu için intihar etmiş olabilir.

vallahi nutkum tutuldu gece gece.
    ruh hastası olmadan geberip gidersek iyi.
    ya da ruh hastası olduğumuzu bilmeden mi deseydim?
  • yatacak yeriniz yok. ne böyle bi tehdit karşısında hiç bir şey olmamış gibi davranan o öğretmen müsveddelerinin ne de gerçek olmasa bile çocuğunun psikolojisini alt üst eden ailenin yatacak yeri yok bu saatten sonra. yazık.

küçücük yaaa hiç mi acımadınız. hiç mi aklınıza gelmedi çocuk ciddiye alır korkar diye. çocuklarınız sizin malınız mı. onlar insan insan! senden daha fazla insan hem de! biri de yavaş yavaş diyo çocuğun cenazesini kaldırırken. ne yavaşı kardeş, çocuk öldü öldü. yaşarken özenecektiniz o çocuğa ölünce değil... kahrolun hepiniz.

edit: öğretmen not vermedi diye kızdığımı düşünenler olmuş, durumun yetkililere bildirilmemesine kızıyorum not vermedikleri için değil. bunu anlamak çok zor olmasa gerek.
  • ailenin cahilleğine mi yanayım ,öğretmenlerin vurdum duymaz olmasına mı?

ulan amına kodumun okulundaki bi hocada çıkıp ''14 yaşında bir kız sınıfta kalmamak/zorla evlendirilmemek için not istiyor. nasıl 14 yaşında kız evlendirilir'' demedi mi?!
  • öğretmenlere istediği notun gerekçesini söylemiş ve bir şey yapmamışlarsa yazık. hepsi soruşturma geçirmeli. bir sürü öğretmen tanıdım hepsi böyle 'nemelazimci' öğretmenim diye geciniyorlar.
  • sizin ebeveynliğiniz, cehaletiniz ve insanlığınız batsın diyorum o ana ve babaya. umarım bir ömür boyu acısı yüreğinize saplanır kalır ve aldınız her nefes zehir olur.

bu küçücük güzel kızın hayal kurması için, belki de henüz yeni yeni filizlenecek hedefleri için, hayatın güzelliklerini yaşaması ve ilerde ayakları üzerinde sağlam bir şekilde durabilmesi için, o’nu kararlı ve güçlü olmaya teşvik etmek yerine bir ceza olarak küçücük yaşta evlendirmekle tehdit etmişsiniz ya, allah belanızı versin.
  • öğretmene bir küfür, anasına babasına 2 küfür, böyle topluma da 3 küfür. sinir
    hastası olmak için sözlük okuyoruz.