şükela:  tümü | bugün
  • migren ve fibromiyalji gibi ağrılı rahatsızlıklarda kullanılan bir yöntem.

herhangi bir yan etkisi ya da dezavantajı var mı merak ediyoruz. madem böyle bir yöntem var, neden ağrı çeken her hastaya uygulanmıyor?

bilgisi olan suserler aydınlatabilirse seviniriz.
  • bence bu durum pire için yorgan yakmaya benziyor. kısa yoldan "ağrı hissini bana taşıyan sinirden kurtulayım"dan önce ağrının sebepleri araştırılmalı ve varsa bu sebepler tedavi edilmeli. neticede ağrı hissi sizi uyaran bir alarm ve blokajla siz sorunu çözmüyor, üstünü örtüyorsunuz.

ayrıca migren ve fibromiyalji denilen durumlar, tanı konulamayan pek çok ağrıya alalade kullanılan isimler oldu günümüzde. sedanter bir hayat mı yaşıyorsunuz? o kürek kemiklerinin arasındaki ağrı kaçınılmaz. e sırt ağrısı gerilim tipi baş ağrısına da dönüşür elbet.

son olarak yaklaşık 20 yıllık baş ağrısı ataklarımın septum düzeltme ameliyatından sonra geçtiğini söyleyeyim. önceleri de kbb'ye gitmiştim farklı sebeplerden fakat ne özelde ne devlette, bilmiyorum neden, bir tanesi bile "senin septumun o kadar kaymış ki maksiller sinüsüne saplanmış" demedi. dışarıdan gayet küçük ve düzgün bir burnum olmasına karşın gittiğim rutin bir kontrolde kendi gözlerimle şahit oldum. 20 yıldır nefes almıyormuşum ben meğer.

migren ve fibromiyalji ağrılarının ne zaman arttığı saptanmalı; günlük yaşamda düzeltmeler yapılarak bu durumlarda bir değişiklik var mı izlenmeli. bu değişiklikler egzersiz de olabilir, oturduğunuz sandalye de, canınızı sıkan sevgiliniz de.
  • bu tedavi yönetimi hakkında bilgisi olan yazarlardan bilgi almak istediğim başlık.