şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle türküm. vatan haini değilim. afrin harekatını destekliyorum. pkk, pyd ve ypg'yi terör örgütü olarak görüyorum. abd'nin terör destekçisi, eset'in katil olduğunun farkındayım. bütün terör örgütlerini kınıyorum. terör kurbanlarına allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

sadede geliyorum.

türkiye'nin suriye'nin kuzeyindeki afrin'e başlattığı zeytin dalı harekatı'yla "uluslararası hukuku ihlâl ettiğini" iddia eden fransa dışişleri bakanı jean-yves le drian'ın sözleri.

türkiye hükümetine bölgedeki "savaşa savaş eklememesi" uyarısında bulunan jean-yves le drian "kendi ülkenin sınır güvenliğini korumak demek sivilleri öldürmek demek değil ve bu, kınanmalı" şeklinde ağır konuşmuş.
    http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42972453

sözlerin sahibine özellikle dikkat diyorum. zira fransa, sömürgecilerin dünyasında "aşağı mahalleye kavga çıkartmaya yollanan çocuk" tur kanımca.
  • emperyalist cephede yer alan ülkelerin pkk adlı itlerini korumak adına verdikleri demeçlerin sapına kadar yalan, riya ve ikiyüzlülük olduğunu kundaktaki bebek dahi biliyor. madem samimiydiniz rakka'yı, münbiç'i, tel-abyad'ı abd sikiyle işgal eden ve binlerce sivil öldüren bu amerikan itlerine neden laf etmediniz ve etmiyorsunuz.