şükela:  tümü | bugün
  • yapılması asla istenmeyen davranış ve tutumlar...mesela arkadaşınıza mesaj atıyorsunuz ve ondan size siddin sene cevap gelmiyor bir türlü. demek ki umursanmıyorsunuz ya da önemsenmiyorsunuzdur bunun anlamı-tabii istisna durumlar hariç-
  • 750 mb lık dosyanın 749 unu nete upload etmişken elektriklerin kesilmesi.
  • dışardan gelen yemeğin yanında ufak plastik bi poşet olur. içinde plastik çatal-bıçak, peçete, tuz ve karabiber paketleri vardır. işte o poşette karabiberle yan yana yaşamış olan peçeteye çok fena karabiber sinmiş olması, peçete ağıza ve burna yaklaştırıldığında hemen burnu karıncalandırması, hapşırtması. çok fena.
  • sevgilinin "x yapalım mı ?" sorusuna "yorgunum" cevabı vermesi.
  • yeni tanışılan insanın tahammül sınırlarını zorlayacak derece konuşması. her anlattığı anısına "hmm, öyle mi, ilginçmiş" dedikçe coşması da coşması anaaam! olayı anlatacağı kişinin önce hayatına , bulunduğu mekanın tasvirine, yok ne giydiğine, tüm akrabalık ilişkilerine değinmesi. bir süre sonra artık duymamaya dinlememeye başladığınızda sizi de konuşmaya dahil etme çabaları olur. interaktif işkenceci, sen ne düşünüyosun beterböcekçim bu konuda şeklinde sualler yöneltir ama cevabıyla ilgilenmez. o daha anlatacağı bi milyon anıyla meşguldür. hepsi de ay bi komiktir ya bi güzeldir. bak az daha unutuyordur. saatler ilerledikçe kaçamamanın verdiği o daral ruh haliyle brutal vokal yapasınız gelir ki kesin çözüm olacaktır. çok güzel bir sohbetti , tekrarlayalım cümlesine "allah belanı versin x cim, iyi akşamlar" denilesidir. (bkz: ben bugün bunu gördüm) (bkz: daha da gelmem)

edüt:imlâ
  • -bilgisayar oyunu, konsol oyunu vb. oynadığımı karşımdaki şahsın kocaman adam oldun hala çocuk gibi cık cık yapması. sanane amk!

-tarkanın öp şarkısı ve klibi. omzunu çıkarıp monte edesim geliyor!

-"kendini tanı" tatoosunu duyunca sen tanımıyonmu ondan mı yaptırdın peh peh falan denmesi. veya anlamının sorulması. git only god can judge me yazdır koluna göt!

-internetten izle, filmizle, bişiizle vb. sitelerden vizyon filmi izleyip hayır ya görüntü güzel diyen insan. pikseli düşük mal!

-kendine bakmadan sürekli başkasına konuşan mal. örneğin çok çirkindir bu mal ama sürekli başkasının kaşına gözüne bok atar. eşekler siksin seni!

-askerliğiyle ilgili sürekli abi çok kıyaktı, paso yattım, kaytardım, komutana diklendim bıdı bıdı diye konuşan erkekcik. ne ezilmişindir sen orada, ezik adam!
  • mesela girilen entrylerin her gün farklı bir yazar tarafından mesajla uyarmalarına sinir oluyorum. yeni diye insanın üstüne bu kadar gelinmez ki. insanı mesleğinden soğutan eleştiriciler gibi.
  • 2 bira içilmek istendiği zaman gidilen bakkalda tuborg yerine efes olması.
  • işyerinde, hiç haketmemesine rağmen, sırf yalakalık yaptığı için terfi alan insanlar olması.
  • tv karşısında, bilgisayar karşısında, ders çalışırken ya da azıcık gözlerimi dinlendireyim diye uzanırken feci şekilde uyku bastırır, orada uyumak ne kadar da güzel olacaktır, ne yastık ne de yorgan derdi düşünülür.. fakat bir şekilde kalkılır ya da kaldırılır oradan kişi * * * mesela dişlerini fırçlamaya gider ya da wc vs vs.. tahmin edildiği gibi yatağa giderken uyku kaçar!! kaçmasa bile o kıvranılıp kalınan yerdeki uykunun verdiği o tatlılığı bulamazsınız.. * * halbuki az önce ne kadar çok uykunuz vardı!