şükela:  tümü | bugün
  • doğanın bize verdiği haktır. gücümüzün yettiği canlıyı ihtiyacımızı giderecek kadar "yiyebiliriz" sinir sistemine sahip olanı da yiyebiliriz sahip olmayanı da. hatta ben veganların inadına sinir sistemine sahip canlıları tüketiyorum.
  • ne hakkı aq! kafanız mı iyi? karada yürürken sırtı gökyüzüne bakan her şey yenebilir. denizden ise babanız bile çıksa yiyebilirsiniz. sırtı olmayan, yüzmeyen ve yürümeyenleri de canımız çekerse yiyebiliriz. ama israf etmezsek daha iyi tabi. kurallar bunlar, dağılın.
  • nefes alan her şeyi yiyebiliriz. gerçi o başka şeylerde de geçerli, bir de canlı olan her şeyi yiyebiliriz. bir de her şey ayrı yazılır.
  • adamlar orta çağ'a bile yetişememiş ya yorumlara bak.ne hakkı falan yazmış, gel beni de ye o zaman pezevenk.siz nasıl doğal seleksiyon'u atlatıyorsunuz 3000 yıldır özel bir gücünüz mü var aq.
  • insan yenmez sananlar var sanırım. tabi ki yenebilir ve sizi de afiyetle mideye indirebilecek pek çok kültür yer yüzünde var olmuştur.

2 saniye kafayı çalıştırırsak "ay şu yenmez, ay bunu yimem" diye vızıldayan pembe götlü organizmalardan ziyade ne bulursa yiyen organizmaların evrimsel olarak hayatta kalma olasılıklarının elbetteki daha yüksek olduğunu fark edebiliriz. asıl vejeteryanlarla veganlar nasıl olup da doğal seleksiyonu atlatıp bu güne kadar varlıklarını koruyabilmişler, ona kafa yormak lazım.

son olarak: hayır efendim; hayatımı kadın satıcılığı ile kazanmıyorum.
  • sinir sistemi olmayan canlıları yiyebiliriz. yani kızmıyorlarsa yiyelim. mantıklı lan.*