*

şükela:  tümü | bugün
 • trt'nin oldukça sağlam haber programı.
 • banu avarin yapımcılıgını ve sunuculugunu yaptıgı, basarili derlemeleriyle,yerinde tesbitleriyle yasadıgımız cografyayı,kulturumuzu ve komsularımızı uluslararasi meseleleriyle ele alan,aydınlatan belgesel tadında program.
 • trt 1'de iki haftada bir pazartesi aksamlari yayinlanan,carsamba gunleri de trt int'te tekrari gosterilen super program. programın bu aksamki bolumunde yapilan roportajlarla, iran'da amerikan propagandasi yuzunden ne dedigini bilmeden bilincsizce muhalefet eden genclerin turedigi de ortaya konmustur. kizlarla gezemediginden yakinan iranli bir genc roportaj bittikten sonra yuz metre otedeki bir kizla gule oynaya uzaklasmistir.
  (bkz: banu avar)
 • 13 nisan 2005 tarihinde yayinlanan bolumunde rusyayi ve dogal olarak ortadogu ve kafkaslarida icine alarak genis bir yelpazedeki siyasal durumu belgesel niteliginde sunan sasirtici trt programi. iki haftada bir carsambalari 22.30 da cikmaktadir. daha evvel ki programlarinda oldugu uzere kizim sana soyluyorum gelinim sen anla demistir banu avar. aslinda ulkemizi, ortadogu ve asya ulkelerinin ortak problemlerini irdeleyen irdelemeye trt izin verdikce devam edecek program.

  (bkz: ailecek severek izliyoruz)
 • 18 mayistaki programda türkmenistan gercegini bize gösteren haber programi.
  banu avar, amerikan kökenli sivil toplum örgütlerinin birçogunun hedefini (daha önceki bölümlerde oldugu gibi) yine kendilerine söylettirdi.
  demek ki amerika'ya ragmen yine de çok güzel seyler yapilabiliyormus.

  ilgiyle takip ediyoruz.
 • tavrını rahatsız edici derecede milliyetçi buluyorum. bir nev'i dört bir yanımızda nöbet tutan, su uyusa bile uyumayan düşmanlar programıdır bu. dış tehditler paranoyasını canlı tutmak üzere yayınlanmaktadır. sunduğu bilgiler yalan yanlış demiyorum, haberciliği etikten yoksun, kandırmacaya dayanıyor demiyorum, ama adında bile sınıra vurgu yapılması, bu milletin sınırları içine kıstırılmış olduğu, bizim bizden başka dostumuz olmadığı imaları falan, gayet milliyetçi propagandalar. bir iki bölümünü seyrettim. anarşist görüşlerimle uyuşmadığını düşünüyorum. kendi devletimin televizyonunda, hepimizden alınan vergilerle yayınlanmasını tasvip etmeyeceğim bir program. tek bir siyasi görüşe hizmet ediyor çünkü.
 • dikkatle izlenmesi gereken sağlam bir haber programı, zaten dünyaya biraz geniş perspektiften bakan birinin basit akıl yürütmelerle görebileceği "globalizm" gerçeğini temsilcilerin ağzından kanıt ve tanıklarıyla ortaya koymaktadır. türkiye dışında doğuda ve batıda eğitim görmüş arkadaşlarım olduğundan konuya daha avantajli bir konumdan baksam da resmin tamamını görmeme yardım etmiştir. programa getirebileceğim belki de tek eleştiri olayları gerçekliğiyle ortaya koyup yorumu seyiciye bırakmaktansa açık açık mesajını verilme yolunu tercih etmesi olabilir, bu yöntem programın taraflı bir gözden baktığı eleştirisini beraber getirebilir.
 • nisan 2006'da kitaplaştırılmış belgesel.
 • bugunku bolumunden norvec'te 20-25 yil oncesinde kadar sami ve kazak irkindan gelen genc kizlara zorunlu olarak kisirlastirma uygulanmakta oldugunu ogrendigimiz belgesel.

  tum okullarda turkce ogrenimi yasaklanmis olmasina ragmen, bizim ulkemizde ana dilde egitim sorununa asiri sekilde kafa yoran ve kendilerine sami meselesi hatirlatildigi zaman honk? diye kalakalan dusunur/yazar/aydin vs ile gorusmusler bolca.